Другий Львівський фестиваль гуманної педагогіки

«Звідки я? Я – з мого дитинства» (Антуан де Сент-Екзюпері). З того самого дитинства, яке є єдиним і неповторним, жоден день якого не можна переписати і пережити набіло, не можна відкласти до кращих часів, коли в країні запанує мир і розквітне добробут. Того самого дитинства, в якому чільне місце займає освітня діяльність, через яку проходить кожна дитина.

Освіта ХХІ століття стає ще одним глобальним викликом для людства. Всесвітня комісія культури і розвитку при ЮНЕСКО ще в 1995 р. була змушена констатувати, що науково-технічний прогрес не забезпечив потребу в культурному розвитку, а «розвиток, позбавлений свого людського і культурного змісту, стає безглуздим» (Х . Перес де Куельяр). Вихід тільки один – повернення до духовної культури, накопиченої людством, до відновлення призабутих на шляху впровадження ринкових відносин понять «шляхетність», «честь, «гідність», «порядність», «доброзичливість», «любов до ближнього».

10-11 червня у Львові відбувся Другий фестиваль гуманної педагогіки «Доторкнутися до небес дитинства», в якому взяли участь заступник директора з навчально-виховної роботи Кашуба О.О. та вчителі української мови та літератури Загоруйко О.Я. і Рябих С.С. Фестиваль відбувався у центрі міста на базі ЗОШ №62.

Програма була цікавою та насиченою. Лейтмотивом заходу стали слова Ш.Амонашвілі: «Діти народжуються для того, щоб виправляти наші помилки і скеровувати людство на Шлях Істини».

Учасникам фестивалю запропонували взяти участь у майстер-класах та тренінгах з гуманної педагогіки, які проводили досвідчені вчителі, психологи, історики з різних куточків України.

Другий Львівський фестиваль гуманної педагогіки ставив за мету:

- осмислення сучасного освітнього процесу крізь призму духовного гуманізму;
- ознайомлення з досвідом діяльності кращих педагогів України;
- пошук педагогічних методів та прийомів як «інструментів дотику до дитячої душі»;
- налагодження співпраці між батьками та педагогами як духовної взаємодії між учасниками навчально-виховного процесу;
- пошук однодумців для створення і реалізації спільних проектів;
- підвищення рівня педагогічної спроможності батьків;
- згуртування педагогічної спільноти України.

Наша гуманна педагогічна спадщина багата і глибока. Минулі покоління українців черпали мудрість з криниці етнопедагогіки, зі словесних скарбів Г.Сковороди, П.Юркевича, К.Ушинського, з досвіду С.Русової, В.Сухомлинського, О.Тихого. Шукаючи нині успішні освітні технології по світах, маємо пам’ятати настанову Т.Шевченка: «І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь!»

Свято вручення атестатів

28 травня відбулося урочисте вручення атестатів випускникам 11 класів. 38 учнів закінчили школу в цьому навчальному році. Шість випускників школи успішно склали ЗНО і підтвердили високий рівень знань: чотири з них –Бикова Марина, Дереповська Дар’я, Доценко Яна, Руденко Анна – отримали золоті, а Сизонов Ігор та Чалий Олексій – срібні медалі!

Слід відзначити, що свято вручення атестатів відбулося не традиційно, а достатньо оригінально. Усе дійство було на зеленій галявині біля школи. Для випускників був споруджений місток, який символізував межу-перехід від дитинства до дорослого життя. Діти трепетно йшли червоною килимовою доріжкою, яка наближала їх до світлого майбутнього. Батьки зі сльозами на очах вітали своїх вже дорослих дітей і з великою вдячністю говорили теплі слова школі та її учителям.

Після вручення атестатів випускники подарували вчителям святковий концерт, який нікого не залишив байдужим.

Як влучно сказала начальник відділу освіти Пасічник Світлана Миколаївна, школа дала своїм дорослим учням міцне коріння і сильні крила.

Тож нехай сила, мудрість, успіх завжди будуть вашими супутниками, Випускники!

Свято останнього дзвоника

27 травня у нашій школі, як і по всій Україні, віддзвенів останній дзвоник. Це свято було особливо щемливим для випускників і їхніх батьків. 38 учнів 11-А (кл.кер. Обушко С.Я.) та 11-Б ( кл.кер. Фефілова Г.Є.) востаннє переступили шкільний поріг. Лунали слова першокласників, ведучих, гостей, запрошених на свято, а діти із вдячністю прощалися зі школою, зі своїм дитинством. З рук випускників полетіли в небо повітряні кульки, а з ними і дитяча безтурботність, тепер діти готові зустріти доросле життя.

Усі учні школи, затамувавши подих, чекали на останній дзвоник, адже він сповіщав про початок таких очікуваних канікул!

І ось він лунає! Щасливих канікул вам, учні! Щасти тобі, випускнику!

Участь у Святі вишиванки

19 травня у Всесвітній день вишиванки учні школи (6-А та 6-Б клас) взяли участь у міському заході, присвяченому цьому святу. Усі яскраво одягнуті у вишиванки, із відповідним настроєм, стали учасниками святкового параду, який відбувся у Міському будинку культури. Діти не тільки продемонстрували свою автентичність, а й повагу до національних традицій, любов до свого народу. У вишиванці закодований корінь українців, наша сила і мудрість від сивої давнини до сьогодення. Тож носімо з гордістю наш національний оберіг!

Участь у святковій ході до Дня Перемоги

9 травня вчителі та учні школи взяли участь у святковій ході, присвяченій 71-ій річниці Перемоги над нацизмом у Європі. Ми всі вдячно схиляємо голову перед подвигом тих, хто, не шкодуючи свого життя, наближав це «Свято зі сльозами на очах». Уже зовсім мало залишилося живих ветеранів, але ніколи наш народ не забуде їх мужності, сміливості, самопожертви, тому 9 Травня їх онуки та правнуки з вдячністю дарують їм квіти. І поки залишиться живим це свято – буде нерозривним зв’язок поколінь. Країна розквітла святковими букетами тюльпанів. Радіють люди України святій перемозі. Вітають один одного зі святом. Ми перемогли! Ця перемога належить нам! Ця перемога належить усьому людству! З Днем Перемоги!

Мирне небо

Харківський аероклуб ім. В.С.Гризодубової вперше проводив тематичний обласний конкурс малюнків для дітей «Наше мирне небо» у якому учні Куп’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 брали участь. Мета конкурсу розкрити творчий потенціал школярів Харківської області, підвищити рівень знань історії рідного краю, а також підвищити зацікавленість до авіації.

7 травня 2016 року у рамках Фестивалю Авіації на аеродромі «Коротич» у селищі Комунар Харківської області відбулося святкове нагородження лауреатів і фіналістів дитячого малюнку «Наше мирне небо». Серед лауреатів є учень 2-Б класу Петров Артьом якого було нагороджено грамотою, повітряною прогулянкою на літаку та солодким подарунком, також наша школа відправила 284 конкурсних робіт після чого стала переможцем у номінації «Сама активна школа» за що була нагороджена дипломом переможця, солодким подарунком і телевізором. Учні, які були присутніми разом із батьками на Авіаційному фестивалі мали змогу побачити різні фігури вищого пілотажу вміння та вправність парашутистів, отримали можливість сфотографуватися біля повітряної техніки воєнних років. Все свято супроводжувалося розважальними атракціонами для дітей, виступом ростових ляльок. Учні, батьки та вчителі отримали масу задоволень від переглянутої програми.

Легкоатлетична естафета

6 травня відбулася легкоатлетична естафета, присвячена 71-ій річниці Перемоги над нацизмом у Європі.

Команда школи у складі:

Сосницький Тимур (11-А),
Сизонов Ігор (11-Б) ,
Коновалов Віталій (9-Б),
Сергієнко Яна (9-В),
Грінчий Наталія (9-Г),
Крива Анастасія (9-Г),
Коваленко Владислава (8-Б) –

посіла ІІІ місце. Підготували учасників змагань Щирий Олег Віталійович та Прасолов Ігор Васильович. Вітаємо з перемогою і бажаємо миру! Учасники естафети, правнуки тих, хто здобував Перемогу, підтвердили що вони гідні своїх прадідів!

Концерт до Дня Перемоги

6 травня відбувся святковий концерт, присвячений 71-ій річниці Перемоги над нацизмом у Європі, на який були запрошені ветерани війни та праці, учителі, діти, батьки. Нікого не залишив байдужим спів маленьких правнуків тих, хто приніс світові Велику Перемогу. Пісні воєнних років, танці дівчат у військових гімнастерках того часу – нікого не залишили байдужими. Шульженківський «Синий платочек», «Смуглянка», «Катюша», «Эх, дорожка фронтовая» - усі слухали ці з дитинства знайомі мелодії і не могли стримати сліз. У першому ряду сиділи ветерани і розуміли, що не переривається зв'язок поколінь, допоки є така молодь.

Діти від душі намагалися донести до глядачів свою безмежну вдячність тим, хто здобув Велику Перемогу.

Хочеться висловити подяку усім, хто причетний до підготовки цього прекрасного концерту. Дітям - учасникам вокального колективу «Алегро» (керівник Сердюкова Анна Аннатоліївна), танцювального колективу «Мері Денс» (керівник Євсюкова Ірина Сергіївна), вчителеві інформатики Погребняку Олексанрові Івановичу – за майстерне виконання пісень тих буремних років.

Це свято завжди залишиться в наших серцях. Ніщо не забуте, ніхто не забутий. Спасибі Вам, ветерани, за Велику Перемогу.

Квітень

Змагання з техніки спортивного туризму

28 квітня відбулися міські змагання з техніки спортивного туризму. Школу представляла команда в такому складі: Сікачов Олег (9-А), Коновалов Віталій (9-Б), Коробцов Олександр (9-Г), Ващенко Вадим (9-Г), Гринчий Наталія (9-Г), Вернигора Анжела (9-Г), Вороніна Анастасія (9-Г), Крива Анастасія (9-Г).

Наші туристи посіли І місце у конкурсі туристських поробок, І місце - у конкурсі кашоварів, ІІІ місце – у «Крос - поході». Загальнокомандне - четверте місце. Підготував команду Щирий Олег Віталійович. Вітаємо наших туристів, бажаємо подальших перемог!

Підкорили серця глядачів юні аматори

Напередодні Великодня в нашій школі учні 5-11 класів дивилися виставу «Сто тисяч» І.Карпенка-Карого. Театральний колектив «Полум’я» під керівництвом учителя історії Сасси Надії Михайлівни підготував чудовий сюрприз: глядачі ніби поринули в життя ХІХ століття – декорації; чудові костюми.

Актори – учні 9-11 класів. А найцікавіше те, що Калитку, багатого селянина, жадібного до грошей, грав учитель англійської мови Должанський Іван Іванович. А поряд з ним – учениця 11-Б класу Нєсмєянова Тетяна ( жива, грайлива дружина Калитки), учень 9-В класу Сікачов Олег (син Калитки, закоханий в служницю Мотрю) – учениця 9-Б класу Фатюшина Анна. І хто б то не був: кум Калитки (учень 9-А класу Гонтар Олександр), чи хитруватий єврей ( учень 9-В класу Куценко Микита), чи невідомий Банавентура (учень 9-Г класу Третяк Артем), чи робітник Клим ( учень 6-В класу Куриленко Денис) – юні актори були такі переконливі, грали так щиро, що навіть не вірилося, що це не театр,де грають професійні актори а шкільна сцена, де виступають юні аматори.

Емоційно та переконливо прозвучали слова ведучої – учениці 11-Б класу Разініної Аліни, яка підкреслила актуальність п’єси, написаної півтора століття тому, в наш час.

Спасибі вам, юні актори. Творчої вам наснаги.

Пономарьова Г.В., учитель Куп’янської ЗОШ №1

Участь у міському мітингу до Дня 30-ї річниці аварії на ЧАЕС

26 квітня учні школи взяли участь у міському мітингу до Дня 30-ї річниці аварії на ЧАЕС. Ця трагедія торкнулася і родин учнів нашої школи. Олепір Максим (9-А) разом з усіма, вшанував пам'ять про свого дідуся, учасника ліквідації аварії на ЧАЕС.Біла троянда стала символом невмирущої пам’яті про подвиг героїв Чорнобиля.Він першим, зі сльозами на очах, пішов покладати квіти. Біль Чорнобиля нікого не залишив байдужим. Вічна пам'ять Вам, герої-чорнобильці. І здоров’я живим.

Лінійка-реквієм «Чорнобильські дзвони»

26 квітня в школі відбулася лінійка-реквієм «Чорнобильські дзвони».

Чорнобиля гіркий полин
На серце ліг незримо й тяжко,
І плине над землею дзвін

Із тихим стогоном протяжно, - ці слова нікого не залишили байдужим. Учні зі сльозами на очах слухали ведучих та розуміли, що їх безтурботне життя – це результат подвигу героїв – чорнобильців.На лінійці згадали події, які відбувалися 30 років тому в квітні 1986 року.

Це була найбільша за всю історію використання “мирного атома” аварія, яка, за оцінками світової спільноти, є найбільшою техногенною катастрофою ХХ століття.

Першими, хто прибув на місце аварії, були пожежні. За покликом рідної землі на захист свого народу першими до палаючого реактора прибули пожежні з охорони Чорнобильської АЕС на чолі з начальником корпусу Володимиром Правиком.

Вступивши у вируюче полум’я, у смертельну небезпеку, якою дихав реактор, пожежні в ту ніч, не шкодуючи ні сил, ні самого життя, виконали присягу на вірність народу країни. Лейтенант Володимир Павлович Правик, лейтенант Віктор Миколайович Кібенок, сержант Микола Васильович Ващук, сержант Володимир Іванович Тищура, старший сержант Микола Іванович Тітенок, сержант Василь Іванович Ігнатенко. Протягом 30 років тисячі людей загинули від наслідків чорнобильської трагедії, але саме ці імена стали уособленням загального подвигу героїв-рятівників. Усіх загиблих присутні на лінійці вшанували хвилиною мовчання.

Змагання з баскетболу «3x3»

Команда школи брала участь у ІІ (обласному) етапі Чемпіонату України дитячо-юнацької баскетбольної ліги та посіла четверте місце. Підготували учнів вчителі фізичної культури Прасолов І.В., Щирий О.В., Коробов С.П

Конкурс малюнків «Оберігаємо життя»

25 квітня у мсті Харкові відбулося нагородження учнів, які брали участь в обласному конкурсі малюнків «Оберігаємо життя». Гончаров Гліб (7-В) посів перше місце!

Вітаємо тебе, Глібе, бажаємо розквіту таланту і міжнародного визнання!

Конкурс дитячого малюнка «Великодня радість»

23 квітня в Будинку культури Кошелєва відбулося нагородження учнів, які взяли участь у конкурсі дитячого малюнка «Великодня радість». Захід відбувся за ініціативою народного депутата України В.М. Остапчука, по благословінню архієпископа Ізюмського та Куп’янського Єлисея, за підтримки Міжнародної громадської організації «Фонд імені Георгія Кирпи».

Перемогу отримали такі учні нашої школи: Гончаров Гліб (7-В) –ІІ місце, Вороніна Валерія (5-А) – І місце. Усього взяли участь 9 дітей, які були нагороджені Дипломами та солодкими подарунками. Підготувала учасників учитель образотворчого мистецтва Коньшина Т. М.

Вітаємо вчителя і учнів!

Перемога в літературному конкурсі «Біль і подвиг Чорнобиля»

23 квітня відбулося нагородження переможців літературного конкурсу на кращий твір «Біль і подвиг Чорнобиля», який проходив під патронатом народного депутата України, президента Громадської спілки «Соціальний Рух Поваги» Остапчука В. М.

Нєсмєянова Тетяна (11-Б) посіла І місце, написавши нарис «Щоденник Чорнобиля. Експресіонізм. Усе буде добре» (учитель Дєєва О. Ю.). Усього в конкурсі брали участь 5 учнів нашої школи: Альбоща К. (6-Б), Ляшенко К. (8-В), Хлопонін І. (11-А), Таволжанська І. (6-А), Нєсмєянова Т. (11-Б).

Переможців конкурсу було нагороджено Дипломами та цінними подарунками.

Чорнобильські дзвони відлунюються в душах наших учнів вдячною пам’яттю.

Участь у VIII міському зльоті-фестивалі «Молодь обирає здоров’я»

22 квітня команда «Жест» взяла участь у VIII міському фестивалі «Молодь обирає здоров’я». Наша агітбригада у складі: Буслової В. (8-А), Буслової К. (8-А), Стельмах Н. (9-Б), Фатюшиної А. (9-Б), Гладкої В. (9-Б), Ольшевської К. (9-Г), Богданової М. (9-Г), Гринько І. (9-В) – отримала Подяку за активну участь у роботі щодо здорового способу життя та іменні сертифікати.

Підготували команду заступник директора з навчально-виховної роботи Кашуба О.О. та педагог-організатор Тимохіна І.Г. Таким чином, ще раз підтвердилась стара істина : «В здоровому тілі – здоровий дух».

Свято «Букваря»

21 квітня відбулося Свято «Букваря», на якому учнів перших класів привітали учасники театральної студії «Мюзик - Холл» (керівник Мироненко О.В.) Незнайко, Мудра Сова, Сороки, Бабуся Яга та її дочка Ягуся, Букварик створили для дітей святкову атмосферу. Вони танцювали, запрошували до гри батьків та дітей і проводили веселі змагання. Учні перших класів уже вміють читати, вони засвоїли початок шкільної науки, тому Свято «Букваря» стало для них ще одним веселим стартом в Країну Знань. Щасти тобі, першокласнику! Мудрості і терпіння вам, Батьки! Нехай усі сподівання, які ви вкладаєте у своїх дітей, здійснюються!

Перемога в спартакіаді допризовної молоді

20 квітня команда школи взяла участь та посіла ІІ місце у спартакіаді допризовної молоді, яка відбулася на стадіоні «Спартак». Це були такі види змагань: стрільба, підтягування, біг 100 м, 2000 м, метання гранати.

Склад команди:

1. Сосницький Т. (11-А)
2. Скоріков В. (10 кл.)
3. Сікачов О. (9-В)
4. Гримайло Є. (9-В)

Крім ІІ загальнокомандного, учні посіли І місце з підтягування, ІІ місце з бігу на 100 м, V місце з метання гранати. В індивідуальному заліку Скоріков В. та Сікачов О. посіли ІІІ місце у змаганнях з підтягування. Сікачов О. – ІІІ місце – з бігу на 2000 метрів. Підготували команду вчителі Щирий О.В., Прасолов І.В., Кононенко А.В.

Вітаємо наших спортсменів!

Зустріч з волонтерами м. Куп’янська

20 квітня відбулася зустріч учнів школи з волонтерами м. Куп’янська та воїнами АТО – випускниками нашої школи, Гревцовим Артемом та Масліковим Андрієм. Допомога усім, хто її потребує, - нагальна потреба нашого часу, тому волонтерська діяльність – це не обов’язок і не примус, а поклик душі та серця. Воїни АТО розповідали про тяжкі воєнні будні, про бажання вижити попре все, про силу духу та мужність. Діти уважно слухали і розуміли, що волонтерська діяльність неможлива без загальної широкої підтримки.

Конкурс дитячого малюнка «Наше мирне небо»

20 квітня 284 роботи учнів нашої школи були представлені на конкурсі «Наше мирне небо» в місті Харкові. Результати будуть оголошені до 7 травня. Сподіваємося на перемогу наших учасників.

Навчаємось, працюємо і відпочиваємо разом

Колектив нашої школи дружний і згуртований. Так уже заведено, що всі добрі справи робимо ми разом. І хоча колектив великий, поділений на кафедри, та немає ніякої конкуренції; є взаємопідтримка, здоровий дух змагання, адже робимо одну справу – дітей навчаємо. А ще ми разом відпочиваємо на березі Оскола чи зустрічаємо Новий рік у лісі, їздимо на екскурсії, працюємо разом з дітьми в парку під час трудових десантів.

І які б уподобання не були у наших учителів, нас об’єднує любов до школи. Ми пишаємося, коли перехожі зупиняється, щоб помилуватися квітами на клумбах, які радують око з весни до пізньої осені. Цього року вирішили упорядкувати територію школи самі, вийшли всім колективом

Робота знайшлася кожному по силі та вподобанням: одні пололи бур’ян на грядках, інші сіяли чорнобривці, щоб до морозів було красиво на подвір’ї школи, садили квіти, перекопували та поливали грядки. Протягом трьох годин працювали вчителі, щоб скоро краса заполонила серця всіх, хто приходить до школи або просто проходить повз неї.

Інна Мугурдінова – чемпіон України з жіночого футболу (футзалу)

З 10 по 12 квітня у місті Гребінка Полтавської області відбувся Чемпіонат України з футболу (футзалу) серед команд дівчат 1999 року народження та молодших сезону 2015-2016. У фінал вийшло 10 команд з різних міст України: Ладомир, Волинь, Червоний Лиман, Конотоп, Кобиляки, Полтава, Кременчук, Ірпінь. Наша команда «КДЮСШ № 8- «Форуна», в складі якої була Інна, представляла Харківську область та місто Харків. Дівчата стали бронзовими призерами у Чемпіонаті України з футболу (футзалу). Учениця 11-Б класу Інна Мугурдінова визнана кращим гравцем команди «КДЮСШ № 8- «Форуна» та нагороджена грамотою, медаллю та цінним подарунком. Вітаємо з перемогою і бажаємо подальших злетів, успіху і перемог!

День цивільного захисту

7 квітня були проведені спеціальні об'єктові навчання і тренування з цивільного захисту з відпрацюванням дій за можливими аварійними ситуаціями .

День пройшов організовано, усі проведені заходи відрізнялися високим рівнем підготовки, були цікавими, пізнавальними, мали практичну спрямованість. Під час Дня ЦЗ пройшли захисти проектів з наочності, газет, плакатів, макетів надзвичайних ситуацій. На перервах був організований конкурс дитячих малюнків, творів, фотографій, аплікацій з питань дитячої безпеки за тематикою "Радість життя в дитячих очах".

Учні початкових класів читали власні вірші щодо запобігання надзвичайних ситуацій. Для них був організований перегляд мультфільмів «Азбука безпеки».

Учителі Щирий О.В. та Прасолов І.В. провели брейн-ринг з питань ЦЗ з учнями 10класу. Бібліотекарем школи Матназаровою І.В. було організовано виставку книжок, брошур, альбомів у шкільній бібліотеці з тематики «Цивільний захист», «Надзвичайні ситуації», «Людина і природа».

Об’єктове тренування за ввідною „Пожежа” показало, що працівники школи добре обізнані алгоритму дій під час надзвичайних ситуацій. Учні були у захваті під час показового виступи агітбригади юних пожежних, які показали порядок дій під час пожежі та її гасіння. На завершення Дня ЦЗ проведені виступи учасників військово-спортивної естафети з елементами виконання нормативів цивільного захисту, лінійка та вручення грамот.

Зараз питання цивільного захисту населення є актуальним, тому кожна людина повинна знати, як поводитися в надзвичайних ситуаціях. Цьому і сприяє проведення спеціальних об'єктових навчань і тренувань з цивільного захисту з відпрацюванням дій за можливими аварійними ситуаціями.

Березень

Вітаємо переможця обласного фестивалю – огляду освітніх Інтернет- ресурсів

Відповідно до рішення науково-методичної ради комунального вищого навчального закладу «Харківська академія неперервної освіти» « Про порядок проведення обласного фестивалю – огляду освітніх Інтернет – ресурсів»(протокол №4 від 09.12.2015) відділ освіти Куп’янської міської ради інформує, що 29.03.2016 експертна група обласного фестивалю Інтернет - ресурсів підвела підсумок та визначила переможців, серед яких і Жадановська Юлія Миколаївна, учитель англійської мови нашої школи як адміністратора сайту: yulia-zhadanovska.kupyansk.info , та відзначила дипломом ІІ ступеня.

Вистава «Діти війни»

25 березня учням школи було продемонстровано виставу «Діти війни», в якій показано, що у війни дійсно не дитяче обличчя. Учасники театрального гуртка «Мюзик - Холл» (кер. Мироненко О.В.) намагалися донести до глядачів думку про те, що найдорожче у світі – це мир. Вистава нікого не залишила байдужим. Сучасні діти усвідомлюють, що мирне небо над головою, можливість ходити кожного дня до школи, бачити живими і здоровими своїх батьків, звертатися до дідуся, їсти бабусині пиріжки – це ті дрібниці, з яких і складається поняття «Щастя». Тож зберігаймо в дитячих душах світло й добро, а нашій країні побажаймо миру, стабільності й спокою.

Виступ дружини юних пожежних

25 березня учні школи мали нагоду побачити виступ дружини юних пожежних, яка отримала друге місце на міському фестивалі.

«Вогонь- друг, вогонь – ворог» - цю думку хотіли донести до глядачів, якими були учні 1-4 класів. Під час перегляду було виконано роботу щодо застереження від виникнення пожеж; було продемонстровано засоби пожежогасіння, згадано про причини виникнення цієї небезпеки, важливість професії рятувальників. Дітям запам’яталось гасло: «Зберегти! Попередити! І врятувати!».

Міський конкурс бізнес-проектів

25 березня учень 11-Б класу Друшляк Владислав посів ІІІ місце в особистому заліку і І - в командному у міському конкурсі бізнес-проектів. Підготував учасника учитель економіки Погребняк О. І.

Перемога з баскетболу

22 березня у м. Ізюмі відбувся ІІІ етап регіональних змагань з баскетболу 3х3 серед дівчат старшого віку. Команда школи у складі:

Мугурдінової Інни (11-Б),
Ієвлєвої Марини (11-Б),
Борисенко Ірини (10 кл.) – посіла І місце.

Підготували учасників учителі фізичної культури Прасолов Ігор Васильович та Щирий Олег Віталійович. Вітаємо з перемогою та бажаємо успіхів на наступних етапах змагань!

Наші актори – найкращі!

19 березня учні 3-Г класу, актори театру ляльок «Веселі рученята», взяли участь у традиційному VIХарківському відкритому обласному фестивалі дитячих театрів ляльок «Крок». Діти демонстрували виставу «Попелюшка» та посіли ІІІ місце серед 15 колективів області. Вероніка Величко визнана кращою актрисою фестивалю. Дякуємо керівнику гуртка Ларисі Кашубі за підготовку дітей.

Спортивна перемога

18 березня у м. Харкові родина Холодкових виборола ІІ місце у спортивних змаганнях «Тато, мама, я – спортивна сім’я». Холодкова Ілона, учениця 3-Г класу, зі своїм татом Олександром Олександровичем та мамою Інною Володимирівною представляли наше рідне місто у Харкові та серед 15 команд області стали срібними призерами. Підготував команду тренер, учитель фізичної культури Коробов Сергій Петрович.

ІІ місце у фестивалі дружин юних пожежних

18 березня дружина юних пожежних нашої школи брала участь у загальноміських змаганнях ДЮП і посіла ІІ місце. Команду у складі:

Богданової Марії (9-Г),
Гринько Ірини (9-В),
Жилінської Арини (9-Б),
Фатюшиної Ганни (9-Б),
Гладкої Вікторії (9-Б),
Стельмах Наталії (9-Б)- підготували педагог-організатор Тимохіна Ірина Григорівна та заступник директора з виховної роботи Кашуба Оксана Олександрівна. Прищеплювати навички безпечної поведінки з вогнем, а також вміння знаходити вихід з небезпечних ситуацій – нагальна справа нашого суспільства. Адже від здатності орієнтуватися в разі небезпеки залежить життя багатьох людей.

Вітаємо нашу команду і бажаємо їм застосовувати свої знання тільки теоретично. Нехай вогонь буде тільки мирним!

Обласний етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій

18 березня у м. Харкові у Харківському національному університеті радіоелектроніки відбулося нагородження призерів третього (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформаційних технологій. Переможцями від м. Куп’янська стали учні нашої школи Шпак Євгеній (11-А) і Гармаш Максим (9-В). Команду підготував учитель інформатики Погребняк Олександр Іванович. Вітаємо і бажаємо подальших перемог!

Святкування Масляної

З діда-прадіда наш народ любив і поважав традиції, що були притаманні лише йому. Як добре, що зараз відроджується забуття, поширюється серед молоді дух старовини – нікому і ніколи не викоренити того, що генетично в нас закладено.

12 березня учні нашої школи, незважаючи на те, що це була субота, до школи йшли з радістю, адже в цей день святкувалася Масляна, яку так люблять і діти, і дорослі. У кожному класі була спочатку проведена виставка шедеврів кулінарного мистецтва, особливо багато зусиль і фантазії приклали матусі учнів-початківців, чого тільки не було на їхніх столах! Це не просто млинці, а дивовижне мереживо, фігурки звірят, навіть ляльки-мотанки із млинців. Шкода було їсти таку красу! А про смак й годі говорити!

Але справжнє дійство розпочалося після уроків. На спортивному майданчику учні 8-9 класів показали, як здавна святкували Масляну.

Хлопці з 9-В та дівчата з 9-Б класів, одягнені в національні костюми, розіграли цілий спектакль, до якого залучили учнів 8-х та 9-х класів, які водили хоровод, брали участь у різних конкурсах. Тут перевіряли на спритність дівчат і хлопців (тримали на долонях палицю), виявляли найсильнішого, піднімаючи гирі. А ще дівчата на швидкість проносили в ложках вареники навколо своїх парубків.

А потім, після спалення опудала Зими, усі разом з глядачами смакували млинці.

Дякуємо за чудове свято заступнику директора з навчально-виховної роботи Кашубі О.О., педагогу-організатору Тимохіній І.Г., учителю музичного мистецтва Сердюковій Г.А.

Шевченківські свята

З 3 по 12 березня у школі традиційно тривають Шевченківські свята, діти вшановують пам’ять Великого Кобзаря. Учителі Паращич В.В. і Рябих С.С. провели конкурс віршів серед учнів 5-х класів. Переможцями стали Прасолов Микита (5-Г), Плужник Анна (5-Г), Самойлов Андрій (5-Г), Грінько Олена (5-В), Кондратенко Олександр(5-В) , Водолазська Анастасія (5-В), Щур Юлія(5-Б), Ярмончик Валерія (5-В), Воронцов Олег (5-В).

Учні 9-11 класів стали учасниками Шевченківської конференції «Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, і свого не цурайтесь», в рамках якої діти висловлювали своє ставлення до поезії Великого Кобзаря, вказували на актуальність його творів сьогодні. Учитель Бондарєва О.І. запросила учнів 10 класів до літературної вітальні «І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній , новій не забудьте пом’янути незлим тихим словом», а школярі 6-х класів взяли участь у Шевченківських читаннях «Ми тебе не забули, Тарасе» .

Бібліотекар Матназарова І.В. провела тематичні виставки художніх творів, історичних документів, експозицій з архівних фото-та художніх документів, присвячених життю та діяльності видатного українського поета і письменника Т.Г.Шевченка.

Учителі української мови та літератури організували виставку стіннівок та малюнків на теми: «Шевченко- поет світової величини», «Великий Кобзар - у світі», «Шевченко-художник», а на уроках провели тематичні диктанти з літературної спадщини Великого Кобзаря.

На перервах лунали українські пісні на слова Великого Кобзаря, а засобами шкільного телебачення було продемонстровано мультимедійні презентації шевченківської поезії , які готували учні старших класів.

9 березня діти під керівництвом Обушко С.Я. взяли участь в урочистій церемоніі покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку.

І нехай щире слово Великого Кобзаря лунає у душах наших учнів променисто і дзвінко і ми не раз ще повторимо: «І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній , новій не забудьте пом’янути незлим тихим словом» - і урочисто скажемо: «Ми тебе не забули, Тарасе!»

Зі святом вас, любі жінки!

В світі усе починається з мами!..

3 і 4 березня напередодні 8 Березня діти вітали вчителів, мам і бабусь зі святом. Мюзикл «Мамо, цілую руки твої…» викликав багато позитивних емоцій. Схвильовано дивилися дорослі на маленьких ведучих, учнів 2-Б класу (класний керівник Крахмальова О.І.). Упевнені, дзвінкоголосі, вони зачарували глядачів. А поряд з ними – веселі, спритні випускники Мугурдінов Григорій та Ільвес Поліна. Затамувавши подих, слухали мами та бабусі пісню групи «Скрябін» «Мама» у виконанні вчителів Погребняка Олександра Івановича, Должанського Івана Івановича та випускника 11-Б класу Сизонова Ігоря. Творча співпраця дітей, батьків та вчителів завжди дає хороші плоди, а якщо це робиться з любов’ю, то це чудово. Гучними оплесками вітали виступ учителів Кашуби О.О., Тимохіної І.Г., Рябих С.С. та мами Колесник І.О. зі своїми дітьми-першокласниками. Порадували присутніх гуртківці танцювального ансамблю «Фарби», вокального колективу «Алегро». Як завжди, зачаровано сприймали виступ танцювального колективу «MerryDance». У ньому брали участь діти різних вікових категорій – від дошкільнят до випускників.

Це був справжній подарунок жінкам до свята 8 Березня.

Святкові перерви

4 березня були проведені святкові перерви, під час яких відбувся конкурс шкільної зачіски «Дівоча краса», з привітаннями виступив вокальний колектив «Алегро», учні 9-11 класів приготували святкові відеолистівки, а діти 5-8 класів прикрасили фойє стіннівками.

Переможці конкурсу зачісок «Дівоча краса»:

Кузніцова Анна (5-А),
Мирошниченко Ірина (5-А),
Ткач Рита (6-Б),
Пупкова Дар’я (6-Б),
Літвін Марина (6-Б),
Віцота Валерія (6-Б),
СизоноваАміна (6-Б),
ЖилінськаАрина (9-Б),
Чала Дар’я (5-А),
Євдокієнко Дар’я (6-В),
Щур Юлія (5-В),
Кравченко Валерія (5-Г),
Гоцева Катерина (9-А),
Ляшенко Олена (6-В).

Краса дійсно врятує світ. Учні початкової школи (більше, ніж 100 дівчат) здивували журі різноманітністю своїх зачісок. Усі вони стали переможцями.

Спортивна перемога

Учитель фізичної культури нашої школи Олександр Косяк, вихованець клубу “Шотокан”, дебютував в змаганнях серед дорослих спортсменів. Це був подвійний дебют: змаганнях серед дорослих спортсменів і перший етап кубку світу Karate 1 World CUP WKF у словенському місті Лашко .

Всього в турнірі взяли участь 522 атлети з 40 країн світу. Олександр Косяк виступав у командному турнірі за збірну України. Збірна України виборола бронзові медалі турніру. У першому турі наші каратисти виграли у команди Македонії, у другому турі українці поступилися майбутньому чемпіону, збірній Хорватії. В поєдинках за третє місце перемогли атлетів Угорщини та Алжиру.

Вітаємо Олександра Володимировича та зичимо нових перемог!

Екскурсія до МВ ГУ національної поліції

Правове виховання є одним із напрямків загального процесу виховання молоді, що містить у собі правову освіту, виховання поваги до чинних законів і норм права, формування активної позиції щодо протиправних і антигромадських дій.

Як привернути увагу школярів до правової освіти? Цим питанням переймаються не тільки педагоги, а й працівники правоохоронних органів.

5 березня 2015 року за ініціативи адвоката міста Куп’янська Святослава ОлександровичаЖерновніковабула організованаекскурсія до Куп’янського МВ ГУ Національної поліції в Харківській області під гаслом «Щоб не потрапити на стежку біди» для учнів 9-х класів Куп’янської ЗОШ №1. Під час екскурсії працівники поліції показали старшокласникам службовий транспорт, зброю поліцейського, ізолятор тимчасового утримання, чергову частину та музей міліції міста.

У Черговій частині учнів чекали співробітники поліції, які дозволили бажаючим приміряти бронежилет і каску, потримати в руках щит, розповіли про трудові будні поліцейських.

Побували екскурсанти в музеї, де ознайомились з історією створення поліції міста Куп’янська, більше дізналися про співробітників. А ще вшанували пам’ять тих, хто загинув, виконуючи свій обов’язок.

Під час зустрічі поліціанти розповіли про криміногенну ситуацію серед неповнолітніх.

Екскурсія продовжиласьу ізоляторі тимчасово утримання. Учням було цікаво побачити, яким є світ по той бік колючого дроту. Знімати всередині ІТУ заборонено, тому те, що побачили підлітки всередині, залишиться тільки в їх пам’яті. Провели екскурсантів і у дворик для прогулянок. Там затримані проводять лише по 2 години на день. Кругом сірі стіни, вгорі – решітка. За високим цегляним парканом ще одна варта – службові вівчарки – молоді, щойно з навчання.

Екскурсія до поліцейських нашого міста справила дуже велике враження на учнів, додому ніхто не поспішав, адже не кожного дня вдається дізнатися про нелегку роботу поліції.

В основному старшокласники вже визначилися зі своєю майбутньою професією. Може, хто з них і стане служителем правопорядку, але після проведеної екскурсії чомусь виникла впевненість – всі екскурсанти стануть порядними, законослухняними людьми.

Лютий

Засідання педагогічної ради

24 лютого відбулося засідання педагогічної ради «Траєкторія розвитку професійної компетентності педагога як складова результативності навчально-виховного процесу», під час якої розглядалися такі питання:

1.Моніторинг траєкторій розвитку професійної компетентності педагога як умова сучасного якісно зорієнтованого освітнього середовища
2.Вплив науково-методичної підготовки та професійної майстерності вчителя на результативність навчально-виховного процесу
3.Творчі звіти вчителів, що атестуються в 2015/2016 навчальному році

З першим питанням звернулася до аудиторії заступник директора з навчальної роботи Алтанець Н.А. Вона пояснила присутнім,чому корисно займатися самоосвітою. Учителі разом під час обговорення розглянули такі складові компетентності вчителя: професійно-предметну, загальнокультурну, психолого-педагогічну,методологічну, комунікативну, інформаційну, естетичну, здоров’язберігаючу та дійшли висновку, що траєкторія розвитку професійної компетентності педагога - це складова результативності навчально-виховного процесу.

З другим питанням до присутніх звернулася заступник директора з навчально – виховної роботи Коробова С.М. Під час розгляду присутні визначили , що науково-методична підготовка та професійна майстерність вчителя безпосередньо впливають на результативність навчально-виховного процесу.

Крім того, учителі прослухали звіти тих, що атестуються.

Рішення педагогічної ради:

1.Здійснювати щороку моніторинг траєкторій розвитку професійної компетентності педагога на підсумкових засіданнях методичних об’єднань.
2. Звіти по траєкторії розвитку професійної компетентності педагога щороку узагальнювати та систематизовувати у збірках «Досягнення-досвід-напрацювання»
3. Використовувати матеріали та результати траєкторій розвитку професійної компетентності педагога при атестації вчителів.
4. Організувати проведення методичних заходів, що сприяють підвищенню професійної компетентності педагогів.

Побажаймо вчителям втілення в життя всіх задумів і планів та подальших успіхів їхніх учнів під час ДПА, ЗНО, конкурсів, турнірів і олімпіад, адже успіх дитини - це найзаповітніша мрія педагога!

Гра «Що? Де? Коли?»

Протягом тижня у школі відбулися ігри «Що? Де? Коли?» серед учнів 5-6, 7-8, 9-11 класів. З давніх – давен на Україні цінували розум, кмітливість, допитливість, спостережливість. Народ склав про це багато прислів’їв: «людей питай, а свій розум май», «хто багато читає, той багато знає»…

Головним завданням інтелектуальних ігор є спонукати дітей самостійно мислити, аналізувати, узагальнювати, підвищувати пізнавальний інтерес до навчання, розвивати логічне мислення і мовлення, загальну ерудицію, кмітливість, спостережливість, допитливість, цікавість.

Традиція проведення ігор «Що? Де? Коли?» у школі зберігається вже понад 20 років. Ведучими є учні випускних класів. Цього року це були Сизонов Ігор (11-Б), Коробцов Олександр (9-Г) та Овередний Владислав (9-Г).

Чесно вибороли перемогу учні 6-В класу (класний керівник Хомік Сніжана Миколаївна), учні 7-Б класу (класний керівник Губар Лариса Юріївна) та 9-Б класу (класний керівник Загоруйко Оксана Ярославівна).

Сподіваємося, цікаві факти сприятимуть підвищенню загальної ерудиції наших учнів та допоможуть їм у майбутньому досягти успіху – стати освіченими людьми.

Перемога в обласному етапі олімпіади з інформаційних технологій

Підбито підсумки ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з інформаційних технологій. За її результатами учні нашої школи Шпак Євген (11-А) та Гармаш Максим (9-В) посіли треті місця. Вітаємо з перемогою!

Турнір з волейболу

З 15 по 19 лютого у школі відбулися змагання з волейболу серед учнів 9-11 класів. Як завжди, такі спортивні заходи привертають увагу школярів, надають їм змогу продемонструвати силу і спритність, посилюють інтерес до спорту, прагнення вести здоровий спосіб життя. Турнір організований шкільним самоврядуванням та пройшов за підтримки вчителів фізичної культури Щирого Олега Віталійовича та Прасолова Ігоря Васильовича. Переможцями турніру стали учні 9-В класу, які отримали кубок президента шкільного самоврядування "За перемогу у турнірі з волейболу".

Лінійка пам’яті «Герої не вмирають… просто йдуть..»

Залишиться кривавий лютий
В серцях українських громадян.
Не панувати злу в країні!
Хоч стогне вся земля від ран…..

19 лютого відбулася лінійка пам’яті, на якій вшанували людей, які віддали життя заради щасливого майбутнього, - Героїв Небесної Сотні. Їхня боротьба стала символом утвердження прагнень до європейських цінностей. Більшість з них молоді, сильні. Ті, що лише починали жити. Усі герої Небесної сотні були простими людьми – не депутатами, не політиками, не начальниками. Але у вирішальний час вони не змогли байдуже сидіти біля телевізора, просто дивитися на те, що коїться на вулицях столиці. Вони не думали про те, що можуть загинути. Вони лише знали, що так, як є, далі бути в Україні не може. Тому події останніх місяців 2013 - початку 2014 року перетворилися у справжню національну стихію, в якій передався найтонший подих душі нашого народу. Пробудилася приспана роками національна свідомість людей. Пам’ять про померлих учні вшанували хвилиною мовчання. Кожен з присутніх зрозумів, що в країні, де є такі мужні й сміливі люди, обов’язково повинно бути щасливе майбутнє.

Молюся за Тебе, моя Україно,
За кожного батька, за кожного сина,
за кожную матір, за кожну дитину.
Я Бога прошу: збережи Україну!

Виховні години «Герої не вмирають…!»

18, 19 лютого класними керівниками школи були проведені виховні години, присвячені пам’яті Героїв Небесної Сотні. Діти самі розповідали про людей, які віддали життя за мирну, щасливу, правову країну. Про тих мужніх, незламних українців та їхніх побратимів, чиї душі уже на небесах. Ці герої підняли людей на боротьбу. Їхній учинок – то велика жертовна любов. І якщо ми збагнемо це, – не буде поміж нами зла.

Небесна сотня, вас навічно
До себе в рай Господь забрав.
Але назавжди залишились
В серцях народу, що повстав.

Класні керівники намагалися посіяти в дитячих душах зерна любові до свого народу, до рідної землі. Найбільший подвиг і вияв любові – це віддати своє життя заради інших. Так вчинили Герої Небесної Сотні.

Сподіваємося, що наші діти виростуть справжніми людьми, свідомим громадянами своєї Батьківщини.

Пам’яті воїнів-інтернаціоналістів присвячено…

15 лютого учні школи взяли участь у святковому концерті, присвяченому 25-ій річниці виведення військ з Республіки Афганістан та вшануванню пам’яті загиблих у тій війні. Красиві патріотичні пісні, які вчать любові до свого краю, до матері, до родини у виконані вокалістів Куп’янська та району нікого не залишили байдужим. Багатьом учасникам війни в Афганістані були вручені пам’ятні медалі. Організатори концерту намагалися донести до слухачів думку, що людське життя – це найцінніше, а тому дуже важливо цінувати мир.

ІV шаховий турнір на Кубок чемпіонки світу Анни Ушеніної

13 лютого учні школи взяли участь у ІV шаховому турнірі під патронатом народного депутата України Віктора Остапчука на Кубок чемпіонки світу Анни Ушеніної серед команд Харківської області. Це було справжнім святом, що відбулося у Палаці культури імені Кошелєва. У програмі заходу було вражаюче пісочне анімаційне щоу та концерт талановитого виконавця, народного улюбленця, переможця проекту «Голос. Діти. 2015» Романа Сасанчина. Усі присутні на цьому заході отримали великий заряд позитивних емоцій та віру в те, що кожна дитина – геніальна, потрібно лише допомогти їй розкрити свій талант.

Афганістан - ти біль в моєму серці

І голови схиліть в скорботі вічній
За тих, кого убив Афганістан,
Чиї він душі зранив і скалічив.
О Україно! Ніжно пригорни
Усіх живих синів своїх, як мати,
Щоб ми уже не бачили війни,
Не чули щоб ніколи звук гармати.

В школі відбулася Вахта пам’яті з нагоди вшанування подвигу воїнів-інтернаціоналістів, які несли службу на території Республіки Афганістан, присвячена 25-ій річниці виведення військ. Діти слухали слова, які свідчили про героїзм наших солдат і ледве стримували сльози : «У рідні домівки не повернулися 13 тисяч 833 юнаки колишнього Радянського Союзу, 312 – пропали безвісти, 18 – інтерновані, доля 330 – невідома. Оплакує ненька Україна своїх синів, які не повернулися додому.

Дев’ятеро наших земляків-куп’янчан полягли на афганській землі. Двоє з них – Дьомкін Віктор Петрович та Знова Віктор Олександрович – учні нашої школи. Уявіть собі, що по цих коридорах 35 років тому ходили ці хлопці.

Віктор Дьомкін нагороджений орденом Червоної зірки за Указом Президії ради СРСР, посмертно.

Віктор Знова нагороджений орденом Червоної зірки за Указом Верховної Ради СРСР, посмертно»

Пам’ять про загиблих вшанували хвилиною мовчання.

Цього ж дня діти поклали квіти до пам’ятника воїнам-афганцям, засвідчивши цим свою повагу до їхнього подвигу.

І нехай над нами усіма світить сонце у мирному небі!

Вибори командира дитячої шкільної організації «Оскіл»

11 лютого відбулися вибори командира дитячої шкільної організації «Оскіл» серед учнів 5-7 класів. Шкільне самоврядування останнім часом набуло дуже важливого значення, адже кожна дитина – це особистість, і вона прагне бути почутою, бажає брати участь у суспільному житті класу та школи.

На посаду командира претендували такі учні:

- Таволжанська Ірина (6-А);
- Сизонова Аміна ( 6-Б);
- Воронцов Олег (5-Б);
- Водолажська Єлизавета (6-А);
- Гринько Ірина (5-В).

Програми кандидатів були дуже цікавими і змістовними. Активно порушувались питання збереження традиція школи, розкриття талантів кожного учня, допомоги малюкам, благодійних справ.

За підсумками голосування перемогу здобув Воронцов Олег (5-Б), 72 голоси ( ІІ місце Сизонова Аміна , 65 голосів).

Кандидати, що не отримали більшості, стають радниками командира. Побажаємо реалізації програм наших учнів та здійснення їхніх мрій.

І шкільний турнір з міні-футболу за Кубок президента шкільного самоврядування

З 1 по 5 лютого відбувся І шкільний турнір з міні-футболу за Кубок президента шкільного самоврядування серед учнів 9-11 класів, ініціатором якого виступив член шкільного самоврядування, голова Центру здоров’я та спорту Мугурдінов Григорій (11-Б).

Ігри викликали великий інтерес. Серед вболівальників були і учні, і вчителі. За підсумками змагань, команда 11-А класу посіла І місце, з невеликим відривом, 11-Б –ІІ місце, 9-Б –ІІІ місце.

Як видно, футбол залишається улюбленою грою, яка приносить задоволення, дарує азарт перемоги та позитивні емоції.

Перемога в обласному етапі олімпіади з інформатики

Підбито підсумки ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з інформатики. За її результатами учні нашої школи Шпак Євген (11-А) та Григоров Артем (9-Б) посіли треті місця. Вітаємо з перемогою!

Січень

Участь у міській науковій конференції «Відкриття»

27-28 січня 2016 року учні11 класу Руденко Анна, Сизонов Ігор та Чалий Олексій взяли участь у першій міськїй науковїй конференції «Відкриття», яку відділ освіти Куп’янської міської Ради провів з метою виявлення та підтримки інтелектуально обдарованої молоді, залучення її до науково-дослідної роботи. Конференцію відкрила заступник начальника відділу Шовкопляс Т.В. з привітання учасників і побажання плідної роботи. Спочатку перед аудиторією виступили запрошені гості, наукові співробітники харківських і куп’янських навчальних закладів. Дуже приємно було побачити багато обдарованих, небайдужих до науки і дослідницької діяльності дітей, які виступали на високому рівні, досліджували актуальні теми життєдіяльності шкіл і міста в цілому. Але більшість робіт були присвячені вивченню забрудненості та стану водоймищ Куп’янщини, підземних джерел, забрудненню повітря. Учасники конференції показали високий рівень підготовки і знання обраної теми, а їх висновки були настільки вагомими, що їх дослідження треба брати для впровадження в основні міські програми і застосовувати в повсякденному житті як міста, так і окремих підприємств.

«Пізнай себе, свій рід, свій нарід»

Учениця 11-А класу Доценко Яна взяла участь у Х Всеукраїнській філософській історико - краєзнавчій конференції «Пізнай себе, свій рід, свій нарід», яка відбулася у Харкові 20 січня. Наша учасниця працювала над темою «Проблеми сучасної молоді».

В науковій конференції взяли участь 272 юних краєзнавці з 14 областей України. Кожного учасника було нагороджено грамотами та збіркою тез науково – дослідницьких робіт. «Знайти своє споріднене діло і бути з ним у злагоді з загальною потребою» - ці слова Григорія Сковороди надихають кожного знайти свій шлях у житті.

«Хай серце не втрачає доброти»

28 січня до «Червоного Хреста» було передано теплі речі, продукти харчування, засоби гігієни та іграшки для дітей з малозабезпечених родин та тих, що опинилися у складних життєвих обставинах. Усі ці речі – результат роботи загону «Волонтер» школи, який провів благодійну акцію «Хай серце не втрачає доброти». Робота триватиме і далі.

Урочиста лінійка до Дня Соборності України

Ніхто нам не збудує держави,
Коли ми її не збудуємо,
І ніхто з нас не зробить нації,
Коли ми самі нацією не схочемо бути.

26 січня відбулася урочиста лінійка до Дня Соборності України. Учні розуміли всю важливість цієї події, бо з цікавістю слухали слова ведучих. Стояли струнко під час внесення Державного Прапору України та під час звучання Гімну України.

22 сiчня - день Соборностi України. Майже 100 рокiв тому це слово було вписане в iсторiю українського народу, але святковим днем українського календаря воно стало тiльки вiднедавна. У цей день в 1990 вперше після майже 70 років Київ і Львів з'єднав живий ланцюг зі справжніх патріотів. Документальні свідчення цієї події діти переглянули зосереджено, з почуттям гордості.

Україна - країна трагедій і краси, країна, де найбільше люблять волю і найменше знали її. Вистраждавши, виборовши собі волю, Україна має тепер свої державні символи: Герб. Прапор, Гімн, які уособлюють її історію, її сутність.

Молюсь за тебе, Україно,
І свої сили віддаю,
Щоб відродити із руїни
Наш дух і волю вікову!

Різдвяний вертеп. Перемога театрального колективу Першої школи

26 січня театральний колектив Першої школи «Мюзик-Холл» брав участь та посів ІІІ місце в І Обласному фестивалі-конкурсі дитячих фольклорних колективів, який відбувся у місті Харкові у Будинку дитячої та юнацької творчості. Усього було представлено 13 колективів.

Учні Першої школи презентували виставу «Різдвяний вертеп». Колектив «Мюзик-Холлу» - це 17 талановитих дітей Першої школи різного віку. Виступаючи на фестивалі, продемонстрували і театральне мистецтво, і акторські та вокальні здібності, і знання народних традицій.

У конкурсі брали участь не лише аматорські, а й професійні фольклорні колективи. Голова журі Т.В.Лук’янець відмітила високий рівень і автентичність вокальних партій та режисерської постановки «Різдвяного вертепу» учнями Першої школи, а також оголосила подяку музичному керівникові вчителю музичного мистецтва школи Сердюковій Ганні Анатоліївні та художньому керівникові «Мюзик-Холлу» Мироненко Олені Володимирівні.

Діти отримали Дипломи та цінні подарунки, а також були запрошені учасниками фестивалю «Кроковеє коло», який відбудеться у місті Харкові на весняних канікулах.

Вивчення традицій минулого – неодмінна умова виховання справжньої особистості, національно свідомої і духовно збагаченої.

«Подаруй надію іншому»

23 грудня, напередодні Новорічних свят, учні нашої школи взяли участь у благодійній акції «Подаруй надію іншому», яку організувала волонтерська група «Слов'яни». Було сформовано 10 подарункових наборів для дітей 5-16 років, мешканців нашого міста, які є дітьми із сімей переселенців та малозабезпечених родин.

До наборів увійшли канцелярські товари, засоби гігієни, іграшки, теплі речі, сувеніри від учнів школи та листи-привітання одноліткам.

Адресати з вдячністю отримали подароване.

Виховання милосердя - невід'ємна умова розвитку духовності особистості. Ми і надалі продовжуватимемо започатковану традицію та надаватимемо допомогу всім, хто її потребує.

Вистава «Маланка і Василь»

Традиційно цікавим пройшло Водіння кози – свято, яке в українській культурі представляє народний побут та звичаї. Учні нашої школи завжди з цікавістю чекають новорічних та різдвяних вистав. Вони і самі з радістю беруть у них участь, стають акторами різдвяного дійства. «Засівна» стала для нашої школи її візитівкою – щасливим початком Нового рокую. Колоритний Василь, ефектна Маланка, «лєкарь-аптєкарь» з величезним лікувальним шприцем, співуча Циганка , підступний Чорт, Господар і Господиня, Кіт, неперевершена Коза – кожен з акторів намагався передати основний зміст дійства, тримаючи глядачів у здивуванні та зберігаючи національні традиції.

Глядачами стали учні та вчителі нашої школи.

Збереження народних традицій –шлях до відродження духовності.

Цікаві канікули

Насиченими стали канікули для учнів нашої школи.

Наприкінці навчального року діти 5-Г, 5-Б та 4-В класів відвідали Губернаторську ялинку та прогулялися новорічним Харковом.

Учні 3-А, 3-Б, 3-Г та 4-А переглянули програму Харківського цирку, в якій було представлено захоплююче видовище артистів Китаю та Казахстану. Силачі, гімнасти, жонглери, дресирувальники - багато талантів, і це завжди викликає здивування.

Цікавинкою канікул для учнів 5-Б та 7-В класів стало відвідування басейну «Локомотив» у Куп’янськ - Вузловому. Вони отримали уроки плавання, загартувалися та отримали велике задоволення.

Багато учнів відвідали виставку Новорічних листівок у краєзнавчому музеї м. Куп’янська, серед експонатів якої були представлені і роботи переможців з нашої школи. Залучення до світу прекрасного завжди корисне.

З оновленими силами та враженнями учні приступають до навчання у ІІ семестрі.

Привітання учасників АТО

Напередодні Новорічних свят у школі відбулася акція «Подарунок для воїнів АТО», під час якої учні зібрали теплі речі, засоби гігієни, новорічні листівки та листи, солодкі сюрпризи для батьків – учасників АТО. Посилки було сформовано та надіслано 28 грудня, а вже 30 грудня школа отримала зворотнє привітання від тих, кому довелося в Новорічні свята виконувати свій патріотичний обов’язок – захищати Вітчизну.

Грудень

Цікаві Новорічні свята

Останній навчальний тиждень грудня порадував нас не лише першим снігом. Для кожної дитини найцікавішим була шкільне Новорічне свято. У цьому році ці заходи були особливо цікавими. З дітьми зустрічалися казкові герої з «Золотого ключика», «Снігової королеви», з мультиплікаційних фільмів «101 далматинець» та «Мадагаскар». Це була сучасна інтерпретація улюблених дитячих мюзиклів. І Буратіно, і Кай з Гердою, і Роджер з Анітою – усі зустрічалися з Дідом Морозом і Снігуркою та водили святкові хороводи. Діти співали, танцювали, розгадували загадки, грали разом з героями своїх улюблених казок. Батьки, що були запрошені на Новорічні свята, щиро раділи дитячому сміху, адже усмішка дитини – це найцінніше в житті. Дякуємо організаторам свят та класним керівникам за цікаві Новорічні зустрічі. Бажаємо усім щасливого Нового року та Різдва. Нехай панує мир та злагода на нашій землі.

Новорічна казка

Свята хочеться не лише дітям. Педагогічний колектив традиційно зустрічає Новий рік креативно. 29 грудня ми здійснили казкову подорож до соснового бору. Дід Мороз, Снігурка, Тигреня, Мавпочки та Зайці, які в звичайному житті – учителі, створили казкову атмосферу Новорічного свята. Кожному так сподобалася своя роль, що вчителі довго знаходилися в радісному захопленні. Адже що може бути краще: чудова погода, легенький морозець, сонце, що світить на верхівки сосен, пухнастий незайманий сніг м’якою ковдрою вкриває землю – і посмішки колег поруч. А разом з цим і відчуття, що працюєш в прекрасному колективі, де вміють і працювати, і відпочивати. Сподіваємося, що Новий рік буде для нас добрим і щасливим, принесе нові перемоги нашим учням, миру і здоров’я усім.

Незабаром Рік Новий переступить ваш поріг
Хай до вас він завітає
З тим, що серце забажає,
Щоб приніс він вам у хату
Щастя й радості багато,
Хай здоров’я цілий міх
Принесе на ваш поріг.

З новим роком, Перша школо!

Педагогічна рада

28 грудня відбулася педагогічна рада, порядком денної якої були такі питання:

1. Підсумки роботи педагогічного колективу за І семестр
2. Аналіз роботи з цивільного захисту населення
3. Система роботи з обліку відвідування учнів
4. Про виконання рішень засідання з питань безпеки життєдіяльності учнів у навчально-виховному процесі та охорона праці.

Члени педагогічного колективу підбили підсумки роботи, вказали та те, що було найцікавішим, і на те, над чим ще треба попрацювати, шляхи усунення недоліків у роботі. Упевнені, що головне в нашій роботі не лише навчальна та виховна компетенція, а й здоров’язберігаюча.

Олімпіада з астрономії

27 грудня відбувся ІІ етап (міський) етап Всеукраїнської олімпіади з астрономії.

Учениця 10 класу Кучеренко Катерина посіла ІІІ місце, Друшляк Владислав (11-Б) – ІІ місце. Загальнокомандне – друге. Підготував учасників учитель астрономії Датов Фелікс Миколайович. Вітаємо та бажаємо успіхів.

Олімпіада з інформаційних технологій

26 грудня відбувся ІІ етап (міський) етап Всеукраїнської олімпіади з інформаційних технологій.

Учні 11-А класу Шпак Євген та 9-В класу Гармаш Максим посіли І місце. Загальнокомандне – перше! Підготував учасників учитель інформатики Погребняк Олександр Іванович. Вітаємо та бажаємо перемоги на обласних етапах олімпіади.

Святий Миколай на планеті Барбариків

За вікном мете сніжок, настрій уже святковий і новорічний. Святий Миколай готується до зустрічі з малюками. У нашій школі теж свято - 17 і 18 грудня відбулася театральна прем’єра - вистава «Святий Миколай на планеті Барбариків», підготовлена дитячим аматорським колективом «Мюзик-Холл».

Кипятоша, Веснушка та Поштарик прилітають на планету Барбареллу, щоб привітати Барбариків зі святом Святого Миколая. Але, потрапивши туди, вони дізнаються, що господарі відлетіли на планету Сніговиків, щоб врятувати Святого Миколая з Янголами від космічних піратів. Кипятоша, Веснушка та Поштарик відправляються на пошуки Барбариків.

Це неймовірне театральне дійство, сповнене музики, танців, яскравих костюмів та декорацій, нікого не залишило байдужим. Актори грали з глядачами в сніжки, діти із задоволенням самі брали участь у виставі, танцювали, відповідали на питання. Це було справжнє свято, подароване дітям до Дня Святого Миколая.

Побажаймо нам усім щасливого Нового року та Різдва.

Конкурс дитячої на юнацької творчості «З новим роком!»

16 грудня у Куп’янському краєзнавчому музеї відбулося нагородження переможців конкурсу дитячої на юнацької творчості «З новим роком!», який проводився за номінаціями: «Вітання з минулого», «Листівки handmade work», «Острівки новорічного щастя», «Оригінальність та креативність».

Наші переможці:

Мальцева Ірина 3-Б І місце
Коряка Єлизавета 5-Г І місце
Коньшина Наталія 5-Г ІІІ місце
Віцота Валерія 6-Б ІІІ місце
Дмитрієнко Софія 3-В І місце
Ляшенко Микита 3-Б ІІ місце
Ковток Євгеній 3-Б ІІ місце
Водолазька Людмила ІІ місце
Позігун Арина ІІ місце
Білозерська Катерина 3-Г ІІІ місце

Усіх переможців було нагороджено Грамотами та персональними новорічними прикрасами. Вітаємо та бажаємо успіху!

Конкурс на кращу ляльку-мотанку

15 грудня до Новорічних свят відбувся конкурс на кращу ляльку-мотанку, в якому із задоволенням взяли участь учні нашої школи. Слід відзначити, що серед учасників були не лише дівчата, а й хлопчики. Найкращими журі визначило таких учнів: Подкопаєва Юлія 6-Б клас, Шейченко Анастасія 6-А клас, Борисенко Ірина 10 клас, Шикунова Вікторія 5-Г клас, Ляшенко Микита 3-Б клас, Білий Владлен 3-Б клас. Сподіваємося , кращі традиції минулого будуть зберігатися в родинах наших учнів, бо без минулого немає майбутнього.

Конкурс «Замість ялинки-букет»

15 грудня відбувся конкурс, який дуже люблять і учні, і батьки, і вчителі- «Замість ялинки-букет». Наближення Нового року , сподівання і мрії, пов’язані з цим; передсвяткові клопоти, створення композицій всією родиною - усі це частинки великого дійства під назвою Новий рік. А неодмінною складовою його є новорічна композиція. Завданням цього конкурсу було створення новорічного букету без використання гілок ялини, метою - прищепити дітям любов до природи.

Новорічні композиції прикрасили фойє школи, а журі визначило переможців:

Ляшенко Микита (3-Б клас) - «Незвичайний Новий рік»
Дмитрієнко Софія 3-В клас - «В гостях у Снігової Королеви»,
Циба Владислава 5-А клас - «Солодка феєрія, або новорічне диво».

Вітаємо усіх з Новорічними святами і бажаємо миру, спокою і затишку.

ІІ тур Всеукраїнської олімпіади з інформатики

13 грудня відбувся ІІ (міський ) тур Всеукраїнської олімпіади з інформатики. Команда школи отримала абсолютну перемогу і посіла І місце.

Особисті перемоги:

Григоров Артем (9-Б) –І місце;
Сизонов Ігор (11-Б) –І місце;
Шпак Євгеній (11-А)-ІI місце.

Підготував учасників Погребняк Олександр Іванович. Вітаємо вчителя і учнів. Нехай їх завжди супроводжують успіх і перемога!

ІІ тур Всеукраїнської олімпіади з правознавства

12 грудня відбувся ІІ (міський ) тур Всеукраїнської олімпіади з правознавства, в якому досить вдалим був виступ команди нашої школи, яка посіла ІІ місце.

Особисті перемоги:

Руденко Анна (11-Б) – ІІ місце;
Гарна Елеонора (10) – ІІ місце;
Григоров Артем (9-Б) – ІІ місце;

Підготував команду вчитель правознавства Ришняк Олександр Юрійович. Вітаємо і бажаємо майбутніх перемог.

Шкільний науковий симпозіум. Секція «Українська мова та література»

11 грудня в рамках тижня української мови та літератури відбувся захист робіт учнів –членів шкільного наукового товариства з секції «Українська мова та література», на якому була присутня заступник директора з навчальної роботу Алтанець Наталя Аскенівна. Цього року цікавим було те, що свої роботи захищали не лише учні старшої школи, але й маленькі дослідники - учні шостих класів. Діти розглядали різні питання з мови та літератури, визначали спільне та відмінне у творах авторів української та зарубіжної літератури.

ІІ тур Всеукраїнської олімпіади з економіки

6 грудня відбувся ІІ (міський ) тур Всеукраїнської олімпіади з економіки. Виступ команди школи приніс у підсумку ІІ місце. Учениці 11-Б класу Дереповська Дар’я і Дереповська Марина посіли ІІІ місце. Підготував учасників Погребняк Олександр Іванович. Вітаємо вчителя і учнів. Нехай їх завжди супроводжують успіх і перемога!

ІІ тур Всеукраїнської олімпіади з хімії

5 грудня відбувся ІІ (міський ) тур Всеукраїнської олімпіади з хімії, в якому досить вдалим був виступ команди нашої школи, яка посіла ІІ місце.

Особисті перемоги:

Дереповська Дар’я (11-Б) –ІІ місце;
Гарна Елеонора ( 10 ) – ІІ місце;
Білозерська Вікторія (9-В) –ІІІ місце;
Ніязова Анастасія (7-Б) –ІІІ місце.

Підготувала команду вчитель хімії Ільєнко Валентина Іванівна. Дякуємо за копітку працю і бажаємо майбутніх перемог.

Ми – Перша!

Педагогічний та учнівський колектив щиро вітає вчителя фізичної культури школи Косяка Олександра Володимировича з перемогою у ІІ етапі відбору на Чемпіонат Європи з карате !

Олександр Володимирович брав участь у 43th International Karate Open «Trbovlje 2015» , виборов І місце та повернувся з золотою медаллю! Бажаємо нових перемог і звершень!

Прийняття нових членів до ДШО «ОСКіЛ»

6 грудня 2013 року було створено дитячу шкільну організацію «ОСКіЛ – об’єднання сучасних козаків і лицарів» для учнів 5-7 класів. Щороку у День Збройних сил України ми приймаємо у її лави нових членів – учнів 5-х класів. Так і цього сонячного дня, 7 грудня, одразу 95 юних осколят стали повноправними господарями школи. Діти дали обіцянку юного осколяти: любити свою Батьківщину; наполегливо вчитись та здобувати знання; піклуватись про молодших; шанувати батьків та поважати старших; бути дисциплінованим, займатися спортом; завжди дотримуватись Законів шкільної організації!

Вітаємо їх з черговим кроком до дорослого життя!

Огляд строю та пісні

Військово-патріотичне виховання у сучасних умовах стоїть на першому місці як у школах, так і в державі. Долю країни через кілька триматимуть у своїх руках наші діти. Від їх світогляду, дисципліни та відповідальності залежить і наша мирна старість.

Готовність взяти країну в свої руки продемонстрували учні 9-10 класів під час конкурсу-огляду строю та пісні, що відбувся 4 грудня спортивній залі. Діти чітко виконували стройові прийоми, рухалися стройовим кроком та виконували патріотичні пісні.

Виступи конкурсантів оцінювало журі у складі Саморуков В.К., Лагутін О.І., Алексейчик В.М., Бортнік П.І., Кудряшов Р.М.

Переможцями стали:
І місце – 9-В клас;
ІІ місце – 10 клас;
ІІІ місце – 8Б клас;

«Найкращий командир» - Серебрянська Анастасія (8-Б клас);

«Найкраще проходження з піснею» - 10 клас.

Єдиний олімпійський урок

3 грудня на базі ВПУ №27 відбувся Олімпійський урок для учнів шкіл міста. На Свято спорту були запрошені поважні гості – олімпійці, що є нашими земляками. Всі діти, що сиділи в залі, захоплено слухали розповіді спортсменів, а потім мали змогу поставити питання гостям. Звичайно, дітей цікавило, чи важко давалися перемоги, що відчувають спортсмени на п’єдесталі, про що думають під час виконання програми, як змінилося їх життя після міжнародних та олімпійських перемог. Зустріч виявилася теплою, дружньою та цікавою.

Дякуємо нашим спортсменам та бажаємо перемоги на Олміпійських іграх-2016!

Екскурсія до ВПУ №27

3 грудня учні 9-А класу відвідали ВПУ №27 з метою ознайомлення з професіями, які можна здобути в цьому училищі. Діти із зацікавленістю спостерігали на майстер-класи з перукарського мистецтва, манікюрного дизайну, відвідали майстерні, в яких відпрацьовують професійні навички майбутні слюсарі, електрогазозварювальники, електромонтери…

Екскурсія виявилася цікавою та корисною для випускників 9-х класів.

З першим снігом усіх!

3 грудня випав такий очікуваний сніг! Маленькі мешканці шкільної країни на це відреагували миттєво! Уже з самого ранку,ще до уроків, малюки (учні молодших класів) безтурботно грали в сніжки, ліпили снігову бабу, встигли навіть закласти основу майбутньої сніжної фортеці прямо на подвір’ї школи .І за усім цим із задоволенням спостерігали усі: і старші учні, і вчителі, які поспішали на роботу, і звичайні перехожі. Діти нагадали нам: треба цінувати звичайні людські радощі - перший сніг, посмішку друга,радість від нового і давно забутого. І нехай з першим білим снігом прийде до нас спокій і затишок.

Засідання Школи удосконалення педагогічної майстерності

2 грудня 2015 року відбулося засідання Школи удосконалення педагогічної майстерності з метою саморозвитку та підвищення самоосвітнього рівня вчтелів. Було запропоновано для розгляду наступні актуальні питання:

 • Шляхи та способи формування мотивації учнів до пізнавальної діяльності та саморозвитку (доповідники: Кудрявцева В.О, Стороженко Н.Г., Лисенко О.А.)
 • Використання дидактичного матеріалу та ІКТ на уроці (доповідники: Должанський І.І., Жовтоног Л.В.)
 • Педагогічна взаємодія вчителя та учня на уроці (доповідники: Кобченко І.Г., Крахмальова О.І., Сметанська Л.О., Чала Л.М.)

Педагоги-майстри ділилися досвідом роботи з молодими спеціалістами по впровадженню різноманітних сучасних методик. Учасник конкурсу «Учитель року-2016» , Жадановська Ю.М., провела для присутніх захоплюючий майстер-клас “Magic Colours” («Магічні кольори»). Всі питання було опрацьовано в інтерактивній формі рольової гри:

 • методика ейдетики при вивченні букв, цифр , таблиці множення (вч.:Жовтоног Л.В., Кудрявцева В.О., Крахмальова О.І);
 • застосування знакових систем на фізкультхвилинках ( вч.: Кудрявцева В.О.);
 • графічні диктанти, мовні «спотиканки», зашифровані відповіді у словах, цифрах, методика розповіді за допомогою несумісних речень (Лисенко О.А., Крахмальова О.І., Жовтоног Л.В.) ;
 • відпрацювання рольових ігор «учень-учень», «учень-учитель», правила міжособистісних стосунків при інтерактивній взаємодії, притчі –установи поведінки на кожний день (вч.:Чала Л.М., Стороженко Н.Г.,)
 • застосування мультимедійних презентацій на різних етапах уроку, сучасний дидактичний матеріал (вч.: Должанський І.І., Кобченко І.Г., Лисенко О.І., Жовтоног Л.В.);
 • міжпреметні зв’язки у початковій школі, створення колажу як підсумок вивченої теми ( вч.:Сметанська Л.О.)

Усі присутні збагатилися новими методиками для нових звершень та педагогічних відкриттів. Набуті знання та досвід – це ще один висхідний вектор в професійній акмеограмі вчителів

Листопад

Всеукраїнська олімпіада з фізики

29 листопада відбувся ІІ (міський) етап Всеукраїнської олімпіади з фізики. Завдання були достатньо складні, що вплинуло на результати. Так, Косолапова Діана (7-В) - посіла ІІІ місце, Кучеренко Катерина (10 клас ) –ІІІ місце, Білозерська Вікторія посіла четверте місце, ( при відсутності перших трьох ) . Підготували команду Датов Ф.М. та Бріткіна Л.Г.

Вітаємо вчителя та учнів і бажаємо подальших перемог.

Всеукраїнська олімпіада з української мови та літератури

28 листопада відбувся ІІ (міський) етап Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури , в якому взяла участь і команда нашої школи.

Діти дуже добре виступили і показали високий рівень підготовки. В цілому, команда посіла ІІ місце.

Особисті перемоги:

Доценко Яна (11-А)- І місце;
Бондарєва Софія (8-А)- ІІІ місце;
Кваша Юля (7 –В)- ІІІ місце;
Лобас Лілія ( 10 кл.)-ІІІ місце.

Підготували учасників учителі української мови та літератури Обушко С.Я., Дєєва О.Ю., Загоруйко О.Я., Бондарєва О.І.

Вітаємо команду і бажаємо успіхів і перемог.

«Прощавай, ХХ століття»

Такою була головна тема вечора для учнів 8-11 класів, який відбувся в школі 27 листопада. Ініціаторами проведення стали члени учнівського парламенту Разініна Аліна (11-Б) та Артеменко Ігор (11-Б). Учні підготували цікаву інформацію про моду, пісні, танці кожного десятиліття минулого століття. Методом жеребкування учні 8-х-11-х класів визначили десятиліття, яке клас буде представляти. І в залі залинула музика … Це були і статечні 1900-ті, й буремні 60-ті, і відривні 90-ті… Діти змогли передати настрій минулого століття костюмом, піснею, танком. продемонстрували також уміння триматися на сцені.

Закінчився вечір дискотекою. Свято вийшло чудовим та незабутнім.

Екскурсія до Національного аерокосмічного університету ім. М.Жуковського

27 листопада учні 11-х класів разом з іншими представниками шкіл міста відвідали Національний аерокосмічний університет ім. М.Жуковського «Харківський авіаційний інститут» в межах Дня відкритих дверей.

Для учнів була проведена екскурсія студмістечком, відбулися зустрічі з керівниками факультетів, оглянута матеріально- технічна база лабораторій та аудиторій.

Перед випускниками виступили провідні фахівці факультетів, які ознайомили з умовами вступу до вишу, надали відповідну інформаційну літературу.

На останок, для бажаючих учнів був проведений тренінг з маркетінгу й видані пробні сертифікати.

16 днів проти насильства

У рамках акції «16 днів проти насильства» 26 та 27 листопада у школі проведено зустрічі з представником центру зайнятості Безнарська Надією Михайлівною. Основною темою для бесіди з учнями була торгівля дітьми. Учні 9-х та 11-х класів переглянули соціальний фільм «Не продавайся! Торгівля дітьми» та обговорили правила безпечної поведінки з людьми, які пропонують швидкий заробіток. На жаль, у нашому місті теж були випадки обману заробітчан. Навіть добре знайомі люди можуть нести небезпеку. Під час обговорення діти склали «Пам’ятку заробітчанина».

Учні також підняли питання про сучасні професії та перспективи на майбутнє. Надія Михайлівна порекомендувала обирати професію до душі та намагатися отримати додаткову спеціальність.

Інформація виявилася дуже корисною, так як учні випускних класів вже визначаються у своєму житті.

Засідання педагогічної ради

25 листопада відбулось розширене засідання педагогічної ради школи на тему «Співпраця сім?ї та школи на сучасному етапі». В роботі взяли участь представники батьківської громади школи. Учителі і батьки разом з’ясовували причини, що викликають напруженість під час спілкування дорослих та дітей та визначили основні вектори співпраці, серед яких:

 • Розвиток особистості дитини через формування у нього потреб у досягненні успіху нерозривно пов?язано з тим, наскільки єдині у співпраці з дитиною сім?я та школа. Організатором такої співпраці стає педагог.
 • Партнерство сім?ї та школи повинно працювати в інтересах дитини, разподіляючи відповідальність за його освіту та розвиток.
 • Доброзичлива атмосфера в класі й батьківському колективі - це потужний стимул для творчої роботи вчителя
 • Творче спілкування із родиною – те головне, що допомагає вчителю успішно впливати на розвиток особистості кожної дитини, формує ціннісне ставлення до сім?ї.

Лінійка до Дня пам’яті жертв Голодомору

23 листопада відбулася тематична загальношкільна лінійка до Дня пам’яті жертв Голодомору «На колінах стою перед Вами, сповідаю жалобу сумну…»

Ведучі полум’яно говорили слова:

Їй так хотілось жити і радіти, купатись в річці і саджати квіти.
Ходити в ліс осінній по гриби і прислухатись, як шумлять дуби...

Ці рядки нелегко читати, їх важко і страшно слухати. І присутні з болем стримували сльози, бо розуміли всю важкість тієї трагедії. На лінійці згадали про події 1932-1933 років, які збереглися в народній пам’яті та історичних фактах. Адже без повної правди, якою б страшною вона не була, не відбудуться процеси оновлення суспільства. Учні вшанували жертв голодомору хвилиною мовчання та запалили свічки пам’яті . Може, їх тепло зігріє душі наших земляків, що померли в роки голоду.

Всеукраїнська олімпіада з екології. Захист екологічних проектів

22 листопада відбувся ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з екології, одна з частин якого була теоретична, а друга - практична - захист екологічних проектів. Команду школи представляли два учасники: Сизонов Ігор (11-Б) та Ляшенко Карина ( 10 ). За підсумками, команда посіла ІІ місце.

учасників Ківшарь Вікторія Миколаївна.

Вітаємо наших екологів та бажаємо подальших перемог.

Всеукраїнська олімпіада з історії

21 листопада відбувся ІІ (міський) етап Всеукраїнської олімпіади з історії . Команда школи показала добрі результати:

Руденко Ганна (11-Б)-ІІІ місце;
Книш Ганна ( 10 ) –ІІІ місце;
Мальцева Валерія (9-В)-ІІІ місце.

Підготувала переможців учитель історії школи Сасса Н.М. Висловлюємо подяку та бажаємо успіхів і перемог.

Всеукраїнський конкурс імені Тараса Шевченка

21 листопада відбувся ІІ (міський) етап Всеукраїнського конкурсу імені Тараса Шевченка. Наші перемоги:
Нєсмєянова Тетяна (11-Б) – І місце;
Лобас Лілія (10 ) –ІІІ місце;
Бондарєва Софія (8-А)- ІІ місце.

Підготували учасників учителі української мови та літератури школи Бондарєва О.І. та Дєєва О.Ю.

Висловлюємо подяку учасникам та бажаємо майбутніх перемог!

Робота шкільної бібліотеки

Днями в шкільній бібліотеці в рамках Місячника шкільної бібліотеки для учнів 10 класу було проведено інтелектуальний спринт. На початку конкурсу діти подивилися фільм «Любіть Україну», прослухали огляд літератури «Моя країна - Україна». Переможцями інтелектуального спринту стали Колесник Валерія, Орловська Лілія, Книш Анна.

Шкільним бібліотекарем Матназаровою І.В. у 9-А класі було підготовлено та проведено урок-подорож «Сім чудес України». Учні підготували і розповіли про унікальні місця України: архітектурні пам’ятки, пов’язані з історичним минулим України та Стародавнього Світу, парк «Софіївка» в Умані.

Учні 6-А класу брали участь у історико-літературній вікторині «Гомін віків». Переможцями стали Галиця Іван, Таволжанська Ірина, Водолажська Єлизавета.

Під час проведення Місячника шкільної бібліотеки була проведена також благодійна акція «Дарунок шкільній бібліотеці». Батьки, учні, вчителі школи подарували твори багатьох українських письменників: В.Нестайка, Б.Бойка, В.Сухомлинського, книги серії «Веселі друзі» та дві енциклопедії «Моя Україна», «Всесвітні катастрофи».

Щиро дякуємо Ірині В’ячеславівні за змістовну роботу та цікаві зустрічі, батькам – за розуміння ролі книги в житті дитини та всебічну підтримку наших починань.

Всеукраїнська олімпіада з англійської мови

14 листопада відбувся ІІ (міський) етап Всеукраїнської олімпіади з англійської мови, в якому взяли участь і учні нашої школи.

Бикова Марина (11-Б) посіла І місце,
Овередний Владислав (9-Г) – ІІ місце,
Гідно виступили Мішенін Дмитро(8-В) і Нагаєць Лілія (10 кл).

За підсумками олімпіади команда школи зайняла ІV місце.

Підготували учасників вчителі англійської мови Ланевська Людмила Прокопівна, Кобченко Інна Геннадіївна, та Федяй Людмила Іванівна. Вітаємо наших учасників і бажаємо творчих злетів та нових перемог.

«Слобожанська камерата»

14 листопада у місті Харкові відбувся конкурс академічного вокалу «Слобожанська камерата», в якому взяли участь дві учениці нашої школи –Швацька Світлана (6-Б) та Левіга Поліна (7-А). Світлана виконувала авторську пісню «Тополя» на слова Тараса Шевченка, музика Поліни Чорної.

Левіга Поліна - «Ой, на полі та женці жнуть». Готувала їх педагог музичного мистецтва Сердюкова Ганна Анатоліївна. Дівчата отримали великий досвід академічного вокалу. Вітаємо їх з участю в цьому конкурсі.

Всеукраїнська олімпіада з математики

11 листопада відбувся ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з математики, в якому команда школи посіла ІV місце. Учениця 11-Б класу Дереповська Дар’я посіла ІІІ місце. Підготували учасників учителі математики Міщук А.Г., Кудрявцева В.О., Кашуба О.О. Вітаємо учасників та бажаємо наступного разу отримати більше перемог.

XXIV Всеукраїнський турнір юних фізиків

10 листопада відбувся XXIV Всеукраїнський турнір юних фізиків, в якому взяли участь і учні нашої школи.

Команда у складі:

Кучеренко Катерина (10 кл.),
Шевякова Алла (11-А),
Друшляк Владислав (11-Б),
Руденко Анна (11-Б),
Чалий Олексій (11-Б) -

посіла І місце.

Підготував учасників учитель фізики Датов Фелікс Миколайович. Вітаємо вчителя і учнів з перемогою. Бажаємо успіхів і нових звершень.

«Енергофестиваль -2015»

Учні нашої школи взяли участь у щорічному«Енергофестивалі -2015», девізом якого є “Енергонезалежність України- наші енергоефективні дії!”

Учасники фестивалю:

Вандик Олександр( 5-Б),
Ковальова Софія ( 5-Б),
Шевченко Сергій (5-Б),
Ярмончик Валерія ( 5-Б),
Тітова Софія (6-А),
Шаболтос Карина (6-А),
Клюса Вадим (6-Б),
Куриленко Денис ( 6-В),
Ткаченко Дмитро ( 7-А),
Ісаєва Анастасія (7-Б),
Чугунова Олександра ( 7-Б),
Гончаров Гліб ( 7-В).

Роботи учнів відправлено до міста Харкова. Бажаємо перемог нашим учасникам.

Щотижневі заняття з майбутніми першокласниками

12 листопада, як і щочетверга, о 15.30 проводилися заняття з майбутніми першокласниками. Досвідчені педагоги Лисенко Олена Анатоліївна (каб. 112), Жовтоног Любов Вікторівна (каб. 113), Павлюк Наталія Іванівна (каб. №101), Мельник Ольга Володимирівна (каб. 111) радо зустрічають малюків шестирічок з батьками, готуючи їх до шкільного життя, ведучи за руку дорогою знань.

Майбутні першокласники розвивають дрібну моторику руки, вивчають просторові відношення, кольори, знайомляться зі школою.

Заняття проводяться в ігровій формі. Діти із задоволенням відвідують їх.

Запрошуємо всіх майбутніх першокласників приєднатися до нашої шкільної родини.

Всеукраїнська олімпіада з російської мови та літератури

8 листопада відбувся ІІ (міський) етап Всеукраїнської олімпіади з російської мови та зарубіжної літератури, в якому взяли участь 4 учні нашої школи.

Бондарєва Софія(8-А) посіла ІІ місце,
Білозерська Вікторія (9-В) –ІІ місце,
Книш Анна (10 клас) –ІІІ- місце,
Дереповська Марина( 11-Б) – ІV місце.

За результатами школа посіла загальнокомандне ІІІ місце.

Підготували учасників вчителі зарубіжної літератури Алтанець Наталя Аскенівна, Паращич Валентина В‘ячеславівна, Пономарьова Галина Володимирівна та російської мови Фефілова Галина Євгенівна .

Вітаємо наших учасників і бажаємо творчих злетів та нових перемог.

Всеукраїнська олімпіада з географії

7 листопада відбувся ІІ (міський) етап Всеукраїнської олімпіади з географії, в якому взяли участь і учні нашої школи.

Калюга Богдана (9-Б) посіла І місце,
Руденко Анна (11-Б) –ІІІ місце,
Кашуба Олександра (8-А)- ІІІ місце.

За рейтингом результатів виступу учнів школа посіла загальнокомандне третє місце.

Підготували учасників учителі географії Губар Лариса Юріївна і Ілюшина Олена Андріївна.

Вітаємо нашу команду і бажаємо творчих успіхів, натхнення, перемоги в усіх починаннях.

Жовтень

Перемога театрального колективу «Мюзик-хол» в ХХ Міжнародному фестивалі театральних колективів «Словограй»

31 жовтня в кіноконцертному залі « Україна» (м.Харків) відбувся ХХ Міжнародний фестиваль- конкурс мистецтв «Співограй», в якому взяли участь учні нашої школи в номінації «Театральне мистецтво».13 колективів з усієї України складали конкуренцію нашим учасникам. Наш «Мюзик-холл» виступав останнім, але постановка «Діти війни. Наш час» не залишила байдужим нікого, на очах глядачів були сльози. Головний режисер фестивалю - професійна актриса, яка вміє стримувати свої емоції, не впоралася з ними, а просто плакала. Голова оргкомітету Котелянська С.А., вручаючи нашим театралам «Гран-прі»,зазначила: «Якщо ви змогли свої емоції донести до кожного в залі, ви - справжні професіонали».

Театральний колектив «Мюзик-хол» отримав головні нагороди – Кубок та Диплом. Наступний фестиваль відбудеться у Львові, з 8 по 10 січня. Побажаймо успіхів нашим учасникам!

Швацька Світлана - дипломант ХХ Міжнародного фестивалю мистецтв «Співограй»

30 жовтня учениця нашої школи Швацька Світлана (6-Б) стала Дипломантом ХХ Міжнародного фестивалю мистецтв «Співограй» у номінації «Естрадний вокал». У фестивалі брало участь 150 учасників з різних куточків України. Світлана увійшла в десятку найкращих співаків. Журі відмітило високий рівень підготовки учасниці, володіння аудиторією, яскраві вокальні дані, вміння триматися на сцені.

Глядачі проводжали нашу учасницю бурхливими оплесками, а ми вітаємо Світлану та бажаємо подальшого розвитку ії таланту та майбутніх перемог!

Подорож до боулінг-клубу

28 жовтня учні 9-Г класу (кл.кер. Бондарєва О.І.) здійснили подорож до міста Харкова. Найбільше запам’яталися відвідини боулінг-клубу. Він знаходиться в сучасному модерновому комплексі «Французький бульвар». Швидкі ескалатори доставили учнів до місця призначення. Приміщення обладнане сучасною технікою. Дуже сподобалося усім, що на табло висвічуються результативні спроби, бали, які набирають гравці, привітання переможців, час гри.

Діти поділилися на три команди – і змагання почалися. Спортивний азарт охопив усіх. Перемоги змінювалися поразками, але це не заважало хорошому настрою. Урешті-решт, перемогла дружба. А враження від екскурсії допоможуть учням, які чудово відпочили, з новими силами взятися за навчання.

Педагогічна рада

27 жовтня відбулось засідання педагогічної ради школи, на якому розглядалося два питання:

1.Інтеграція навчальної, науково-методичної та психолого-педагогічної діяльності педагогів для подолання тенденції зниження пізнавального інтересу до навчання в учнів школи ІІ ступеня»

2.Професійна компетентність учителя – шлях до зміцнення та збереження здоров'я учнів через технології здоров'язберігаючого середовища.

Алтанець Н.А., заступник директора з навчальної роботи познайомила присутніх із об'єктивними та суб'єктивними причинами зниження пізнавальної активності учнів, зазначивши важливість слів: «Той, хто планує майбутнє, завжди планує його на свою користь».

За результатами тісної співпраці педагогів, було прийнято дієві рішення, серед яких - проведення щоденних консультацій для учнів 5-6 класів за навчальними предметами в школі та он –лайн з використанням інтернет ресурсів.

Обговорюючи друге питання «Професійна компетентність учителя – шлях до зміцнення та збереження здоров'я учнів через технології здоров'язберігаючого середовища», учителі прийшли до таких висновків:

здоровий спосіб життя - це гармонійний режим поєднання роботи та відпочинку, оптимальне харчування, фізична активність, дотримання гігієни, відсутність шкідливих звичок, а також найважливіша складова - доброзичливе ставлення до оточуючих і до життя взагалі в будь-яких його проявах. Ілюшина О.А., заступник директора з виховної роботи, зазначила, що «у школі учню має бути так, як в батьківській хаті. До школи він має бігти, а не йти, знаючи, що в школі він пізнає, відкриває свою сутність в цьому мінливому світі. В школі його не образять, на нього не гримнуть, а порадять, підтримають, дадуть можливість розкрити себе, свою творчу обдарованість»

Осінні мандрівки

Швидко промайнули 2 місяці нового навчального року. І ось перші канікули – осінні. А з ними й нові мандрівки, нові враження, нові зустрічі. На цей раз – з чимось загадковим, таємничим. Це зустріч з екзотичними тваринами, яку відвідали учні 3-А (кл. кер. Петренко О.В.), 3-В (кл. кер. Герасименко О.О), 4-А (кл. кер. Жовтоног Л.В.) класів.

Скільки було захоплення, коли діти брали в руки павуків, гладили черепаху, тримали на плечах пітона Лимончика. Вразили дітлахів і метелики, які тут народжувалися, вільно літали, сідали дітям на плечі, руки. Сподобався і великий акваріум, в якому живуть не тільки екзотичні риби, а невеликі акули катрани.

Кожної пори року по-різному вражає всіх екопарк Фельдмана. Цього разу - велика кількість хризантем, які не зіпсував навіть ранній приморозок. Радували дітей і сім'я білих тигрів, і леви, і кури та півники, що вільно розгулюють поміж людей. Заслухалися грою симфонічного струнного квартету.

Повернулися додому зморені, але сповнені радісних вражень. З нетерпінням чекаємо нових подорожей…

«Посвята в школярі» першокласників

Із дерева роду зростає пагіння
І лине до сонця, до світла.
Стрічай, Україно, нове покоління,
Що, ніби веселка, розквітло.

22 жовтня у учнів 1-х класів було особливе свято. Їх урочисто привітали та «посвятили» в школярі. Дітки за два місяці навчилися вирізняти свою вчительку серед інших, складати букви в слова. Вони ретельно готувалися до вступу в шкільну родину. На святі учні декламували вірші, співали пісні – презентували себе, своє бажання вчитися. І мами, і тата, і бабусі, і дідусі учнів спостерігали за своєю малечею та щиро раділи їхнім успіхам.

У цьому навчальному році школа поповнилася 126-ма учнями перших класів - 5-ма першими класами!

Щасти тобі, першокласнику, на довгій шкільній ниві!

Вибори президента школи

Наша школа завжди іде в ногу з часом. Уже 17 років у школі діє учнівське самоврядування. 22 жовтня відбулися чергові вибори президента. У цьому навчальному році було 5 кандидатів: Болдир І.(9-А), Григоров А.(9-Б), Щокова Б.(9-В), Вороніна А.(9-Г), Пігіда Ю.(10 кл.).

Учні-претенденти представили цікаві, насичені програми розвитку учнівського самоврядування, продемонстрували власне бачення благоустрою школи.

За підсумками голосування, перемогу здобула Пігіда Юлія. Вітаємо президента і сподіваємося на продуктивну роботу.

Сподіваємося, виконана робота сприятиме розвитку як лідерських якостей, так і розвиватиме вміння брати на себе відповідальність за доручену справу.

Екскурсія до Харкова

Чудового осіннього ранку 17 жовтня учні 6-А (кл. кер. Кудрявцева В.О.), 6-Б (кл. кер. Дєєва О.Ю.), 7-Б (кл.кер.Губар.Л.Ю.) відвідали місто Харків, зокрема розважальний комплекс «Французький бульвар» та Екопарк імені Фельдмана.

Активний відпочинок у боулінгу виявив спортивний азарт та довів, що навіть у спорті не обійтися без знань математики, логіки, стратегії. А перемагає завжди дружба.

Екопарк імені Фельдмана нікого не залишив байдужим. Тигри, мавпи, поні, вовки, леви … Діти спостерігали за тваринами, за їхньою поведінкою в умовах, наближених до природних і не могли відвести очей від їхньої краси і величі. Враження від екскурсії залишилися чудові!

У нашій Батьківщині багато цікавих , ще не звіданих місць. Кожен з учнів, повертаючись додому, мріяв про відвідування історичних та природних пам’яток України.

«Учитель року-2016»

16 жовтня у приміщенні Куп’янського краєзнавчого музею відбулося відкриття конкурсу «Учитель року-2016». Оновлення суспільства, модернізація освіти, а особливо сучасний учень вимагають яскравої творчої особистості вчителя, педагогічна діяльність якого має бути міцним засобом формування і всебічного розвитку особистості кожної дитини.

Які ж вони – вчителі двадцять першого століття? Які вони – кращі вчителі міста Куп’янська? Хорошою нагодою поміркувати над цим є всеукраїнський конкурс «Учитель року», який стартував в Україні ще в 1995 році і став щорічним конкурсом професійної майстерності педагогів з певної номінації. Нашу школу представляє учитель англійської мови Жадановська Юлія Миколаївна. Відкриття відбулося у залі, де зараз триває виставка –презентація здобутків освітян міста. Голова журі конкурсу С.М.Пасічник привітала учасників. Побажала ніколи не зупинятися на досягнутому, щоб творчий потенціал, невичерпний ентузіазм та наполеглива праця допомогли досягти омріяної мети.

Юліє Миколаївно, бажаємо перемоги!

Гостинний прийом у шкільній бібліотеці

Шкільна бібліотека гостинно приймала працівників районної бібліотеки. Разом були проведені літературні заходи. Учні 4-А класу брали участь у літературному святі «Моя Батьківщина – рідна Україна». Учні прослухали бесіду про Україну, склали колективний вірш про Батьківщину, багато сказали про неї щирих і теплих слів, брали участь у змаганні команд «Козачата» і «Червона калина». Прикрасили мапу України вирізаними паперовими квітами.

16 жовтня учні 7-В класу брали участь у козацьких розвагах «Степ та воля – козацька доля». Для учнів були організовані різноманітні конкурси, в яких хлопці проявили інтелектуальні та спортивні здібності.

Місячник шкільної бібліотеки

З 1 по 30 жовтня у школі триває Місячник шкільної бібліотеки. Розпочався він презентацією фільму «Наша шкільна бібліотека», з якого учні дізналися про ії історичне минуле та сучасне життя.

Шкільна бібліотека гостинно приймає своїх читачів. На полицях оформлені книжкові виставки до знаменних дат: «Скарбниця мудрості та знань», «Учитель, перед іменем твоїм...», «28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників», «Харківщина: історія та сучасність», «Гетьмани України». Біля книжкових виставок шкільний бібліотекар проводить рекомендаційні бесіди.

Для учнів 8 класу 7 жовтня було проведено урок - презентацію «Харківщина – мій рідний край». Діти підготували повідомлення про історію виникнення Харківської області, зокрема, таких міст, як Куп’янськ, Вовчанськ, Борова, Дворічна, Шевченкове, Ізюм . У цьому їм допомогли матеріали, які зібрані шкільним бібліотекарем Іриною В’ячеславівною Матназаровою у папці «Моя Батьківщина-Харківщина».

Читання - важливий спосіб розвитку мислення і мовлення, тож не забуваймо про користь бібліотечної справи!

Мала педрада

15.10.2015 у школі було проведено засідання малої педради за підсумками класно-узагальнюючого контролю 5-х класів «Адаптація учнів 5-х класів до навчання у школі ІІ ступеня». На засіданні були присутні адміністрація, вчителі початкової школи, класні керівники 5-х класів, учителі- предметники.

Було розглянуто наступні питання:

-наступність у навчанні учнів 5-х класів;
-відповідність рівня підготовленості учнів 5-х класів навчальним програмам;
-формування загальнонавчальних умінь, навичок та позитивної мотивації до навчання;
- визначення загального інтелектуального та культурного рівня учнів;
- індивідуалізація та диференціація навчання на основі особистісно зорієнтованих методик та психолого-педагогічних особливостей учнів 5-х класів;
-дотримання методичних вимог при викладані навчальних предметів;
-аналіз перевірки щоденників та зошитів учнів;
-позакласна робота, рівень згуртованості класних колективів;
- моніторинг рівня навчальних досягнень учнів за основними навчальними предметами.

Виступаючі проаналізували питання, поділились думками щодо навчально-виховного процесу у 5-х класах, а також висловили поради з підвищення пізнавального інтересу учнів до навчальних предметів та створення умов для самореалізації та саморозвитку учнів 5-х класів. Було вирішено провести батьківські збори за підсумками класно-узагальнюючого контролю 22.10.2015, на які запросити вчителів-предметників.

Змагання з футболу «Шкіряний м’яч»

На виконання Цільової комплексної програми «Фізичне виховання – здоров’я нації» з метою формування здорового способу життя в нашому місті щорічно проводяться змагання з футболу на призи «Шкіряний м’яч». Ось і 12 жовтня відбулись такі матчі на стадіоні «Спартак» . Команда учнів школи 2003-2004 року народження, до складу якої ввійшли Баранов М., Галиця І., Ситнік Я.,Гордієнко В., Липовий В., Куценко В., Краснокутський А., Попович Є., Білозор С., Сергієнко О., Рибін І., Таран О., Удовик М., Соляник В., Базанов М., в результаті змагань посіли ІІІ місце, а 13 жовтня учні 2002-2003 року народження у напруженому протистоянні відвоювали ІІ місце. Команду школи у складі Доценка В., Борисенка І., Гарагана Д., Лапіна Д., Каменюки Д., Белова О., Бабича Д., Кокітка Д., Ломакіна М., Горобинського Д., Люлякова Д. нагороджено Почесною грамотою.

Готували команди вчителі фізичної культури Коробов С.П., Торубара О.С., Щирий О.В.

Вітаємо з перемогою!

Мітинг до Дня захисника Вітчизни

13 жовтня учні школи взяли участь в урочистому мітингу «Вічна пам’ять героям-землякам» , присвяченому Дню захисника Вітчизни. Присутні вшанували пам’ять загиблих куп’янчан хвилиною мовчання та поклали квіти до стели «Воїни світла».

Тож нехай почуття любові до рідної землі та прагнення миру і волі ніколи не покидають нас, а служіння Вітчизні та її захист залишається справою честі всього нашого життя.

Конкурс ораторського мистецтва

12 жовтня відбувся міський етап конкурсу ораторського мистецтва «Ми є. Були. І будем ми. Й Вітчизна наша з нами», в якому лауреатом стала учениця 11-Б класу Нєсмєянова Тетяна. У своїх виступах діти продемонстрували активну громадянську позицію та патріотичну свідомість. З виступу Тетяни: «У драматичний час свого відродження Україна відбудовує незалежну державу - власний дім, без якого український народ приречений зійти з арени історії.

Згадаємо слова Ліни Костенко. Україна - це не просто так. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом, і тому в сучасному світі їй немає ціни.

Тож давайте будемо гідними її! Я закликаю вас до свідомості. Сміливості. Сили. Істини. Мудрості. Бо лише у мудрості ми знайдемо порятунок , і лише разом ми непереможні. Ми є. Були. І будем ми. Й Вітчизна наша з нами»

Змагання з туризму

9 жовтня відбулися змагання з туризму серед педагогічних працівників міста. Школу представляла команда вчителів, серед яких Крахмальова О.І., Кашуба О.О., Торубара О.С., Коробов С.П. та Тимохіна І.Г. Наші туристи гідно виступили та вибороли ІІ місце у змаганнях «Смуга перешкод», а загальнокомандне - ІІІ місце. Вітаємо з перемогою! Бажаємо наснаги, творчості, успіхів!

Змагання «Шкіряний м’яч»

6 жовтня відбулися міські змагання з футболу «Шкіряний м’яч». Учні 2004-2005 року народження представляли команду школи і, за підсумками, посіли 5 місце. Це перші змагання учнів 5-6 класів. Сподіваємося, що наступні змагання наші спортсмени вже матимуть призові місця.

Міжнародна програма обміну майбутніми лідерами «FLEX»

3-4 жовтня відбулися І-ІІ тури Міжнародної програми обміну майбутніми лідерами «FLEX». 11учнів 8-11 класів взяли участь у програмі і перевірили свої знання англійської мови на престижному конкурсі, в якому щорічно беруть участь до 700 учнів м.Харкова та Харківської області. Гриценко Максим, Овередний Владислав, Поляков Антон (9клас) і Дубок Карина (11 клас) успішно пройшли два тури програми. Щиро вітаємо їх , бажаємо успіхів на наступних турах.

До Дня вчителя

2 жовтня до професійного свята вчителів учні нашої школи приготували для них багато приємних сюрпризів. Святковий настрій супроводжував усіх цілий день, а розпочалося все з яскравого флеш-мобу, який організували учні на подвір’ї школи.

Кожна перерва цього дня була тематична: вокальна, танцювальна, привітальна.

Діти приготували цікаві відеопослання для вчителів.

Цілий день у школі панувала атмосфера особлива: відчувалася вдячність дітей та розуміння ними нелегкої вчительської праці. Це свято ще раз переконало кожного мешканця шкільної країни у взаємній любові, мудрості та дружньому співробітництві дорослих і дітей.

Місячник шкільної бібліотеки

Першого жовтня 2014 року в школі розпочався Місячник шкільної бібліотеки «Шкільна бібліотека – стратегіфчний партнер освіти». Для учнів початкової школи шкільним бібліотекарем проведено свято книги «Дружба з книгою – це свято». Учні 4-г класу читали вірші про бібліотеку, про правила бережливого ставлення до книги. Активних читачів бібліотеки було нагороджено медалями «Книголюб» та «Казковою цукеркою».Від учнів,батьків, вчителів шкільна бібліотека в подарунок отримала книжки серії «Сонечко», «Промінець», «Веселка».

Учні 5-б класу подивилися мультимедійну презентацію «Пан Коцький та Шрек у світі української літератури» та познайомилися з творими українських письменників, які представила шкільний бібліотекар.

До учнів 3-в класу завітали у гості бібліотекарі районної бібліотеки і провели свято книги «Бібліотека – храм мудрості». Учні прослухари інформацію про бібліотеки та приняли участь у вікторині. Переможці були нагороджені призами.

Вересень

День бібліотек

30 вересня відбулася святкова лінійка, присвячена Всеукраїнському дню бібліотек.

Бібліотека – море книг.
Бібліотека – храм науки…
Переступайте наш поріг,
Беріть скарби нетлінні в руки!

- лунало з уст малечі, адже всім відомо, що книга –джерело знань. Уміти читати – справжнє мистецтво, якому можна і необхідно вчитися. Шкільний бібліотекар Матназарова Ірина В’ячеславівна разом із класними керівниками приготувала для малечі виставу «Розмова про бібліотеку», в якій герої Марійка та Івась довели глядачам користь читання та користування бібліотекою.

Крім того, на лінійці були нагороджені найбільш активні читачі молодших класів минулого навчального року. Серед яких:

3-А - Цілуйко Дар’я
3-Б - Герман Софія
3-В - Конденко Артем, Толстопят Аліна
3-Г - Чалий Максим
4-А - Бондаренко Анастасія
4-Б - Руденко Юлія
4-В -Дерюгіна Каміла
4-Г - Жуков Костянтин

Переможцями виставки –вікторини до Дня бібліотек «Скарбниця мудрості та знань» стали Руденко Юля (4-Б), Водолазська Людмила(4-Б), Шербан Ірина (4-В).

До цього свята діти та батьки взяли участь в акції «Подаруй книгу бібліотеці». Фонд шкільної бібліотеки поповнився на 19 примірників корисних і цікавих книг.

Шановні учні! Подумайте, яке місце у вашому житті посідає книга, як її треба берегти і шанувати. Успіхів вам в навчанні!

Конкурс віршів

28 вересня в нашому місті сталася визначна подія – конкурс віршів про школу. Конкурс проводився відділом освіти Куп’янської міської ради спільно з Громадською ініціативою «Наш родной город». Учні 10-11 класів нашої школи також узяли участь у конкурсі та представили на розгляд журі 5 достатньо серйозних віршів.

З-поміж учасників усіх навчальних закладів міста членів журі найбільше вразив та здивував своєю оригінальністю, нетрадиційністю, філософськими роздумами вірш у прозі учениці 11-А класу Доценко Яни, яка посіла І місце.

Організатори конкурсу відзначили талановиту поетесу цінним подарунком – планшетом.

Інші учасники – Овер’янова Ганна, Хлопонін Ігор (11-А клас), Лобас Лілія, Ляшенко Карина (10 клас) – теж виявили неабияку майстерність у створенні власних віршів і були відзначені заохочувальними призами.

Вітаємо нашу талановиту, обдаровану молодь!

Екологічний похід

26 вересня учні 9-В класу разом зі своїм класним керівником Пономарьовою Г.В. традиційно здійснили екологічний похід на Царську галявину з метою очистити хоч діляночку лісу від сміття. Спочатку діти, узявши мішки, прибрали все, що залишилося від «горе-туристів». А потім -на чистій галявині приємно і відпочити. Шеф-поваром був Сікачов Олег, він чаклував над кашею, а інші йому допомагали. Підсумки відпочинку: галявина без сміття, смачна каша, робота у спільному колі, загальне спілкування і задоволення від особистісної користі суспільству. Так з дитинства виховується в учнів культура відпочинку.

Вікторія Білозерська – автор власної книги «Острів щастя»

21 вересня вийшла друком казка Вікторії Білозерської «Острів щастя». Дівчинка навчається в 9-В класі, але давно захоплюється написанням власних казок.

Епіграфом до книги Вікторія обрала слова :«Головне – вірити в справжнє кохання, яке може бути з кожним, навіть із вами».

Подальших творчих злетів тобі,Вікторіє, і справжнього кохання.

Зустріч з учасником АТО

24 вересня відбулася зустріч учнів 10-11 класів з учасником АТО, куп’янчанином Бортніком Павлом Івановичем.

Діти уважно слухали розповіді про героїчні вчинки наших воїнів, про важкі дні і ночі в бліндажах під час обстрілів, про перемоги і зради, про відчай і справжнє щастя залишися живим. Павло Іванович дякував дітям за їхні малюнки, листівки, які висіли в помешканнях учасників боїв. Коли бійці поверталися із завдань, їм хотілося цілувати ці малюнки, бо саме вони доводили, що солдати недаремно стоять на кордонах нашої держави.

Найбільша цінність – це майбутнє наших дітей.

Побажаймо нам усім мирного неба, спокою, щасливих усмішок.

Всеукраїнська краєзнавча конференція «Моя Батьківщина- Україна»

22 вересня учні школи взяли участь у першому етапі Всеукраїнської краєзнавчої конференції «Моя Батьківщина – Україна», завданням якої було дослідження історії розвитку культури і мистецтва регіону, духовних джерел українського народу, вивчення родинних традицій і свят. Діти виконали такі краєзнавчо-дослідницькі роботи: Таволжанська Ірина (6-А) – «Кузьма», Подковаєва Юлія (6-Б) – «Життєві уроки мого дідуся Володимира Федоровича Артюшенка», Альбоща Катерина (6-Б) – «Народна майстриня Вікторія Марюхник», Сизонова Аміна (6-Б) – «Один із переможців», Жак Дар’я (6-Б) – «Я пишаюся своєю Куп’янщиною», Тітова Софія (6-А) – «Нерозривний зв’язок поколінь», Нєсмєянова Тетяна (11-Б) – «Мій духовний наставник». Побажаємо успіхів нашим учасникам.

Відзначення Дня партизанської слави

У вересні Україна відзначає День партизанської слави. У нашій школі шанують ветеранів та зберігають пам’ять про полум’яні роки Другої світової війни. Класними керівниками в рамках двотижневика патріотичного виховання були проведені виховні години, інформаційні п’ятихвилинки, круглі столи, теми яких ««Ми – українці!», «Пам’ятаймо героїв», «Люди, які прославили мій край», «Сторінки історії мого міста», «Уклін живим – полеглим слава», «Герої для нас як приклад…», «Горде ім’я – українець!». Діти досліджували партизанський рух в Україні. Учителями-філологами під час уроків були організовані літературні читання «Стежками партизанської слави».

Без минулого немає майбутнього. І скільки б не пройшло років з тих часів, наша пам’ять жива. Вічна пам’ять людям, які віддали своє життя заради нашого майбутнього.

Обласна спартакіада допризовної молоді

З 17 по 19 вересня у м. Люботин проходила обласна спартакіада допризовної молоді.

Учень 9-В класу Сікачов Олег став переможцем у складі збірної команди м. Куп’янська.

Підготував учасника вчитель фізичної культури Щирий Олег Віталійович. Висловлюємо подяку і бажаємо подальших перемог!

Засідання школи молодого вчителя

16 вересня засідання школи молодого вчителя. Учитель фізичного виховання Косяк О.В., вчителі початкових класів Хорошко А.Ю. та Колісник А.А., учитель іноземної мови Должанський І.І. отримали поради щодо роботи зі шкільною документацією, теоретичних основ педагогічних інновацій.

Молодим вчителям було надано методичну допомогу щодо складання поурочних планів.

Олімпійський тиждень у школі

Краще свято - олімпійське,
Свято Миру і Добра

З 7 по 11 вересня у школі був проведений Олімпійський тиждень, у програмі якого відбулися різноманітні конкурси, спортивні змагання та виховні години. Учні 5-11 класів змагалися з настільного тенісу та дартсу, для першокласників був проведений Олімпійський урок. Кожен з учнів виявив своє ставлення до спорту та здорового способу життя у конкурсах малюнків, плакатів та стіннівок на теми: «Здорова дитина – здорова нація», «Вести здоровий спосіб життя – це модно і корисно», «Історія олімпійських ігор», «Я – маленький майбутній олімпієць», «Фізкультура і спорт у моєму житті».

Апогеєм тижня став Олімпійський парад, на якому запалили символічний вогонь найдавніших спортивних змагань. Кращі спортсмени школи з гордістю пронесли його, засвідчивши цим свою повагу до чесних змагань та гідності.

Вітаємо всіх з відкриттям Олімпійських ігор! Будьмо сильними та спритними, рухливими та швидкими, бо гасло наше – «Швидше! Вище! Сильніше!».

Спортсмени, пам’ятаймо, перемогу здобувають тільки гідні!

Міські змагання зі стрит-болу, присвячені Дню фізкультурника

11 вересня збірна команда школи у складі:

Мугурдінова Інна (11-Б)
Борисенко Ірина (10)
Нагаєць Лілія (10)
Пігіда Юлія (10)
Калашнікова Дарина (10)

посіла І місце у міських змаганнях зі стрит-болу, присвячені Дню фізкультурника, які проходили на стадіоні Спартак.

Підготував команду вчитель фізичної культури Торубара О.С.

Вітаємо з перемогою!

З початком тебе, школо!

У цьому році наша школа навчатиме 959 учнів, серед яких 442 учні молодшої школи. Це 38 класів (з них 17 - молодша школа).

61 розумний і досвідчений педагог вчитиме їх основам усіх наук.

124 першокласники переступили наш поріг і стали наймолодшими учасниками шкільного життя. Це 5 класів, класні керівники яких:

1-А Келеп Г.О.
1-Б Стороженко Н.Г.
1-В Хорошко А.Ю.
1-Г Блохіна Л.Б.
1-Д Колесник А.А.

До школи у цьому навчальному році прийшли три молодих спеціалісти: Хорошко А.Ю. , Косяк О.В., Колесник А.А

Єдина педагогічна тема, над якою буде працювати педагогічний колектив- «Формування інформаційно-комунікаційної та комунікативної компетентностей учнів на засадах особистого орієнтованого та діяльнісного підходів»

Наша школа завжди намагається бути в авангарді сучасної освіти. Так в цьому навчальному році працюватиме новий Центр дитячої творчості та розвитку для учнів початкової та середньої школи, де будуть проходити заняття з хореографії, вокалу, спорту, розмовної англійської мови та комп’ютерної грамотності.

Ми завжди працюємо для успіху учнів та справдження надій їхніх батьків.

Щасливого навчального року!

Миру, мудрості і перемоги нам усім!

Свято першого дзвоника

Жовтогарячі грона горобини... Легка прохолода світанків... Кіноварно-червона яскравість калини...

І серед усього цього різнобарв’я про початок нового шкільного року сповістив нас перший дзвоник.

Школа почала знов своє нове життя. Мелодію першого дзвоника з нетерпінням чекали вже і учні, і батьки. Сьогодні з самого ранку усі доріжки вели до школи.

У цьому навчальному році стала рідною ще для 124 першокласників. І для усіх їх цей день – свято. У нашій школі вже стало доброю традицією побажання випускників першокласникам.

На святі були присутні міський голова Демченко Володимир Володимирович і методист відділу освіти Куп’янської міської ради Каменюка Людмила Анатоліївна. Кожен із них звернувся до учнів та вчителів школи із привітальними словами. Директор школи Гонта Валентина Олександрівна також сказала своє настановче слово та побажала усім учасникам свята мирного неба, щасливого навчального року, успіхів і перемог.

Сподіваємося, наші учні добре відпочили влітку і тепер із задоволенням сядуть за шкільні парти. А їхні мудрі порадники-учителі і далі вчитимуть їх розумному, доброму і вічному.

Вітаємо зі святом і батьків. Маємо надію, що їхні сподівання щодо дітей справдяться.

Щастя тобі, школо, і вам, усі мешканці великої шкільної родини!

Серпень

Порядок проведення серпневого педагогічного тижня

Дата Захід Місце Час
1 25.08.2015 Робота методичних студій м. Харків 10.00
2 27.08.2015 Засідання педагогічної ради школи ЗОШ №1 08.15
3 27.08.2015 Зустріч з учнями ЗОШ №1 10.00
4 28.08.2015 Міська педагогічна конференція ПК ім. Кошелєва 10.00
5 28.08.2015 Робота методичних студій Гімназія №2 13.00