Травень

Порядок закінчення 2014-2015 начального року

Новини пришкільного табору

12 червня - у таборі «День захисту тварин» .

Все на землі, все треба берегти –
І птаха, й звіра, і оту рослину.
Не чванься тим, що цар природи ти,
Бо врешті ти його частина.

В цей день відбулася екскурсія до СТОВ «Мрія» с. Глушківка. (Директор - Головко Анатолій Миколайович) Під час подорожі діти дізналися про здорове харчування та сучасні стандарти якості у виробництві молочної продукції. Мета цієї екскурсії – популяризувати здоровий спосіб життя та здорове харчування серед молоді, прищеплювати любов до братів наших менших.

11 червня - «День творчості». Духовне життя дитини повноцінне лише тоді, коли вона живе в світі гри, казки, фантазії, музики, творчості. Без цього вона засушена квітка.
(В.Сухомлинський).

Саме під таким девізом пройшов восьмий день у нашому таборі. Діти із надзвичайним інтересом та захопленням переглянули виставу театру «Рукавичка» під назвою «Україна - моя Батьківщина». Декламували вірші біля пам’ятника Т.Г. Шевчека. Вихованці ІІІ загону відвідали екскурсію до хлібозаводу «Кулиничі», де не обійшлося без творчості умілих рук робітників хлібозаводу, які продемонстрували процес виготовлення хлібобулочних виробів.

10 червня - «День природи». Була проведена екскурсія: «Зелена стежка». Під час якої діти спілкувалися з природою, змогли відчути красу довкілля, прислухатись до голосів природи. Розвиваючи у підростаючого покоління почуття любові до рідної землі, її природи, охорони навколишнього середовища, духовного та мистецького статку, виховання гідної та вільної особистості – людини майбутнього нашої Планети, відбувся конкурс малюнків на асфальті «Природа рідного краю».

9 червня - у таборі «День здоров’я». Діти брали участь у спортивних естафетах та рухливих іграх на свіжому повітрі, показали високі результати зі стрибків на скакалці, крутінні обруча, ділилися знаннями про здоровий спосіб життя, активно виконували кожне завдання, демонструючи свою спритність, швидкість, згуртованість і високий рівень спортивних вмінь та навичок. Значна заслуга в цьому належить інструктору з фізичної культури Медведєву Олегу Рудольфовичу.

8 червня - у таборі «День спорту». Проведені Малі Олімпійські ігри між вихованцями табору під девізом «Вище, швидше, сильніше». Переможцем став ІІ загін, вихователь Стороженко Наталія Григорівна.

5 червня - «День сміху». Відбулася ексурсія до районної бібліотеки. Вихованці онайомилися з видатними байкарями та гумористами.

4 червня був «День казки». Найбільш вдалим заходом виявилася вікторина «Улюблені герої казок» у І загоні, вихователь Келеп Галина Олексіївна.Діти із задоволенням брали активну участь у відгадуванні загадок, отримували призи за правильні відповіді.

3 червня у пришкільному таборі «Барвінок» - «День цікавинок» діти відвідали виставку «Самовар-самоварич» та заняття «Історія праски» у краєзнавчому музеї м. Купянська.

Відкриття табірної зміни

2 червня на базі нашої школи відбулося урочисте відкриття пришкільного табору з денним перебуванням «Барвінок» (начальник табору - Крахмальова Олена Іванівна). Загальна чисельність учнів – 80, сформовано 4 загони.

З метою оздоровлення та відпочинку дітей та згідно з виховним планом, у таборі проводяться різноманітні заходи: екскурсії, свята, змагання, конкурси, вікторини. Побажаємо нашим вихованцям цікавого відпочинку та оздоровлення.

Свято вручення атестатів

30 травня урочисто було вручено атестати про повну загальну середню освіту. У цьому році наша школа випустила 45 учнів, серед яких троє «золотих» та двоє «срібних» медалістів. Директор школи Валентина Олександрівна Гонта з гордістю і повагою привітала всіх випускників та їх батьків з цим святом та побажала їм мирного неба над головою, здоров’я, утілення всіх задумів, нових перемог та звершень. Випускників радо привітали святковим концертом учні початкової та середньої школи, батьки та вчителі. На святі була присутня заступник начальника відділу освіти Куп’янської міської ради Шовкопляс Тетяна Володимирівна, яка побажала випускникам здійснення всіх їхніх мрій. А закінчилось свято урочистим прийомом батьків директором школи, під час якого звучали слова подяки батькам за співпрацю, допомогу, підтримку школи та взаєморозуміння. Свято вийшло урочистим. Щасти вам, випускники! У добру путь!

Останній дзвоник

29 травня для учнів школи настав довгоочікуваний момент – останній день в цьому навчальному році. Він став яскравим і незабутнім для наших першокласників і випускників. Свято Останнього дзвоника було, як завжди, щемливим і урочистим. Найменші учні школи вручили на згадку випускникам головний символ навчання – маленькі дзвіночки, щоб ті ніколи не забували свою школу, дні, проведені тут, життєві настанови вчителів, кращих друзів, - усе те, що вестиме їх до успіху. Натомість випускники передали стяг школи майбутнім одинадцятикласникам як символ того, що тепер вони є найстаршими та найвідповідальнішими в цій дивній країні – школі. Пролунав останній дзвоник – і учні, батьки, вчителі та гості зраділи літу та майбутньому відпочинку. Набирайтеся нових сил та крокуйте до майбутніх перемог!

Відкритий турнір, присвячений 170-ій річниці від дня народження І.І.Мечникова

19 травня у селищі Дворічна відбувся відкритий турнір для учнів 8-11 класів загальноосвітніх шкіл, ліцеїв та гімназій, присвячений 170-ій річниці від дня народження І.І.Мечникова, в якому учень 10-Б класу Сизонов Ігор посів ІІІ місце.

Підготувала учасника учитель біології Ківшарь В.М. та вчитель хімії Ільєнко В.І.

Вітаємо з перемогою!

Слобожанські дзвони Перемоги

16 травня у Харківському будинку вчителя пройшло урочисте нагородження учасників військово-патріотичної акції «Слобожанські дзвони Перемоги». Учні писали літературні твори, присвячені пам`яті героїв Другої світової війни та АТО. Учениця 10-Б класу нашої школи Нєсмєянова Тетяна за свою роботу «Герої не вмирають» була нагороджена Грамотою та книгою «Слобожанські дзвони Перемоги», де були вміщені тези робіт учасників акції. Діти вкотре довели, що герої живуть доти, доки ми їх пам’ятаємо.

Поїздка до Харкова

16 травня учні 8-В класу (кл. керівник Пономарьова Г.В.) відвідали Анатомічний музей Харківського медичного університету та розважальний центр «Французький бульвар».

Діти із зацікавленням слухали лекцію у музеї, розглядали експонати, робили висновки щодо здорового способу життя.

У розважальному центрі пограли у боулінг, демонструючи спритність і влучність.

Подібні екскурсії сприяють розвитку пізнавальних здібностей, всебічному розвитку учнів, згуртовують колектив.

Тиждень школи

З 12 по 15 травня святково був проведений тиждень школи.

Учні із задоволенням прагнули розкрити свої здібності, продемонструвати таланти, подарувати школі власні перемоги. До цієї святкової події діти склали вірші про школу.

Серед найкращих такі автори: Бондарєв І. (5А), Водолажська Є. (5А), Літвін М. (5Б), Звєрєв Д. (5Б), Пятенко В. (5А), Кравченко Е. (5Б).

Учителем Паращич В.В. був підготовлений виступ лялькового театру для учнів 1-4 класів.

Сасса Н.М., учитель історії, разом зі своїми гуртківцями підготували виступ театру «Полум’я», показали дітям виставу «Україна в огні», яка нікого не залишила байдужим..

Для учнів 5-8 класів була проведена гра –кругосвітка «Джура».

Учитель праці Мартиненко П.В. продемонстрував школярам роботи гуртківців «Різьблення по дереву».

15 травня на перервах було дуже шумливо, одинадцятикласники засобами шкільного телебачення демонстрували фільм «Моя школа. Випуск 2015». На очах учителів і учнів котилися сльози радості.

Апогеєм свята стали урочистості до Дня школи, на яких дітям вручили заслужені нагороди. Перемоги в обласних, міських конкурсах, змаганнях та олімпіадах – це все сходинки до успіху і учнів, і вчителів, і батьків.

Закінчився тиждень школи вечором зустрічі з випускниками.

Побажаймо нашій школі гідно продовжувати сіяти в душах учнів «розумне, добре, вічне». І нехай ті знання, що здобуваються, будуть надійною основою в подальшому житті учнів і славним спогадом про дитинство її випускників.

Щасти тобі, школо!

Вітаємо з перемогою!

8 травня команда школи брала участь у військово-прикладній комбінованій естафеті серед допризовної молоді міста Куп’янська, присвяченої 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі.

За результатами змагань, наші учні посіли ІІ місце.

Склад команди:

Каменюка Євген
Малига Ігор
Копійка Владислав
Сизонов Ігор
Шовгеня Іван
Неплюєв Максим
Фоменко Артем
Басюк Кирило
Рябоконь Денис

Керівник команди Кононенко А.В.

«Ветеран у моїй родині. Пам’ять жива»

З 5 по 8 травня у рамках тижня патріотичного виховання проведено акцію «Ветеран у моїй родині. Пам’ять жива». Діти дуже відповідально і з великим бажанням готували матеріали про прадідусів і прабабусь – учасників, ветеранів, дітей Великої Вітчизняної війни.

Були проведені класні години, уроки пам’яті, на яких учні розповідали про ветеранів у своїх родинах. У фойє школи були презентовані роботи учнів.

Кожен з великою повагою ставляться до ветеранів, вдячно схиляють голови перед світлинами тих, кого вже немає серед нас. Але вони – живі! Пам’ять – жива! І вічна слава тим, хто подарував нам Перемогу.

Вічна слава героям!

Зустріч з ветераном війни

7 травня відбулася зустріч учнів школи з ветераном Великої Вітчизняної війни Сохоцьким Леонідом Павловичем.

Школярі підготували концерт для ветеранів, де Леонід Павлович розповідав про свій життєвий шлях. Дітям було дуже цікаво слухати з вуст літньої поважної людини про її дитинство, юність, про труднощі, які перемагали силою духу і характеру.

Леонід Сохоцький зустрів війну дитиною, йому було сім років, він був разом з мамою в партизанському загоні. Пізнав усі труднощі і небезпеки. Пізніше вийшла книга Ігнатова «Записки партизан», де автор розповідав якраз про героїзм партизанського загону, в якому був Леонід Павлович...

Учні школи слухали тихо, зацікавлено, вдячно схиляючи серця в пам’ть загиблих у тій війні.

Потім пісні тієї доби – «Смуглянка», «Синенький скромный платочек», «Катюша», виконані учнями, - підняли настрій ветеранові, нагадали про пам’ять, яка жива. Як живі ветерани і їх вічний безсмертний подвиг, поки ми, молоде покоління, їх пам’ятаємо.

Дай, Бог, тобі здоров’я, Ветеране!

Ніхто не забутий!

Ніщо не забуте!

Квітень

ІІІ місце у змаганні зі спортивного туризму

29 квітня відбулися міські змагання з туризму, в яких команда нашої школи посіла ІІІ місце. У програмі були: крос-похід та смуга перешкод.

У складі команди:

Фоменко А. 11Б
Шовгеня І. 11Б
Неплюєв М. 11А
Афанасьєва Ю. 11Б
Леонова В. 11Б

Підготували команду учителі фізичної культури Торубара О.С. і Коробов С.П.

Вітаємо з перемогою!

Семінар учителів образотворчого мистецтва

28 квітня у нашій школі відбувся семінар учителів образотворчого мистецтва, тема якого «Удосконалення методики проведення уроків образотворчого мистецтва через упровадження інтерактивних форм і методів роботи з метою мотивації навчальної діяльності учнів». У рамках семінару учитель образотворчого мистецтва проводила відкритий урок у 6-В класі, тема якого «Квітковий натюрморт» та виступила перед присутніми із доповіддю-презентацією.

Учителі обмінялися досвідом роботи з предмету.

Семінар пройшов цікаво, змістовно і корисно.

Зустріч з ліквідатором аварії на ЧАЕС – Москаленком Миколою Миколайовичем

27 квітня відбулася зустріч учнів школи з головою Об’єднання чорнобильців Куп’янщини Москаленком Миколою Миколайовичем.

Ліквідатор розповів дітям про причини аварії на ЧАЕС, про героїзм, проявлений під час ліквідації.

Молодим 23-річним хлопцем потрапив Микола Миколайович до Чорнобилю, розбирав завали, відправляв решту споруд у «Могильник», відмивав споруди від радіаційного забруднення, - словом, робив усе для того, щоб чорна хмара не накрила усю Україну. Не лише нашій країні, біда загрожувала цілому світові. Ці хлопці прикрили собою усіх нас від ще більших, важчих наслідків аварії.

Кожен з учнів уважно слухав і розумів силу духу цієї людини.

Відчував, що той, хто брав участь у ліквідації аварії, - справжня Людина.

Подібні зустрічі дуже корисні, адже учні мають розуміти подвиг і мати шану до героїв-ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Тиждень ушанування пам’яті учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

З 20 по 25 квітня у школі був проведений тиждень ушанування пам’яті учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, в рамках якого класними керівниками були проведені виховні години на теми: «Атомне століття раною горить», «Чорнобиль не має часу».

25 квітня відбулася лінійка «Чорнобиль б’є сполох», де учні вшанували пам’ять про героїв Чорнобиля хвилиною мовчання. Організаторам заходу вдалося донести до дітей необхідність збереження уроків історії, дбайливого ставлення до природи, поваги до подвигу героїв.

Бібліотекар Матназарова І.В. організувала виставку художньої та публіцистичної літератури «Чорнобиль стукає у серці!»

Шкільним телебаченням був організований перегляд документальних фільмів про події аварії на Чорнобильській АЕС «Аврора», «В суботу», «Земля забуття», «Распад» тощо.

Учителем образотворчого мистецтва Коньшиною Т.М. була проведена виставка малюнків «Мій біль - Чорнобиль».

Гірким болем у серці кожного українця відбувається слово «Чорнобиль». Маємо світлу надію на те, що ніколи не повториться це страшне лихо. Тяжко болять рани учасників ліквідації аварії і в серцях дітей відлунюють щирою вдячністю. За подвиги, за збереження життя, за дитинство.

Кожен учень школи, сподіваємось, винесе ці мудрі уроки пам’яті і шани людям, що віддали своє життя та здоров’я під час чорнобильської трагедії.

Вічна пам’ять загиблим. І хоч і минуло 29 років з того трагічного дня, наслідки Чорнобильської трагедії відчуваються сьогодні.

Ми, нинішнє покоління, повинні робити все можливе, щоб зберегти своє життя, життя майбутніх поколінь і дбати про чистоту землі, насаджувати дерева, прикрашати землю квітами, травами, не забруднювати ріки, ставки та джерела.

Подай у душі доброго вогню –
Хай воскресає світ животворящий,
Хай до нащадків озоветься пращур,
Хай древній рід збере свою рідню.
Очисть від скверни воду нам і кров,
Хай доля нас завчасно не займає...
Пошли нам, Боже, згоду і любов,
І той вогонь, що в світі нас тримає.

З початком екзаменаційної сесії, випускники!

24 квітня учні школи взяли участь у зовнішньому незалежному оцінюванні та державній підсумковій атестації з української мови та літератури. 45 випускників продемонстрували те, чому їх навчили протягом усього періоду 11 років. Результати тестування будуть оголошені не пізніше 15 травня.

Сподіваємось, кожен отримає гідний результат і продемонструє свою першу перемогу.

Удачі вам, випускники!

Змагання агітбригад дружин юних пожежних

14 квітня на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 відбулися міські змагання агітбригад Дружин юних пожежних, в який взяла участь і команда нашої школи. Учні повинні були продемонструвати знання правил пожежної безпеки, вміння надавати першу допомогу тому, хто тоне, розпізнавати різні види грибів: їстівних і неїстівних, продемонструвати злагодженість та вміння діяти в нестандартних ситуаціях. Виступ агітбригади був присвячений правилам пожежної безпеки.

Свято вийшло цікавим і корисним.

Школу представляла команда у складі: Неплюєв М. (11А), Садовська К. (11А), Новокрещєнова В. (11А), Несмєянова Т. (10Б), Разініна А. (10Б), Гринчий Н. (8Г). Підготувала учасників педагог-організатор Мироненко О.В.

За результатами змагань команда посіла ІІІ місце. Але, кожен з нас розуміє, що головне не перемога, а знання і досвід, набуті в результаті подібних змагань.

Виставка Великодніх писанок

10 квітня у школі відбулася виставка Великодніх писанок, в якій взяли участь учні 1-4 класів. Діти намагалися донести традиції свого роду щодо прикрашення писанок, шкрябанок, мальованок, крапанок, бісерок тощо. Діти готувалися разом з родинами: бабусі, матусі з хвилюванням допомагали, творячи разом ці святкові вироби. Сподіваємося, ця копітка праця буде корисна і принесе мир і злагоду і родині, і школі, і кожному, хто в ній брав участь.

Програма «Спорт протягом життя»

У рамках програми «Спорт протягом життя» відбулися змагання з легкоатлетичного чотириборства, в яких взяли участь 8 команд міста Куп’янська. Наша школа посіла ІІІ місце. Склад команди: Сікачов О. (8В), Грмайло Є. (8В), Семерак М. (8А), Коробцов О. (8Г). Григорова А. (8Б). Вернигора А. (8Г), Пігіда Ю. (9А), Нагаєць Л. (9А), Григорова В. (8Г), Донцова Н. (9Б). Підготував учасників вчитель фізичної культури Торубара О.С. Вітаємо з перемогою! Бажаємо здоров’я, мира і нових перемог!

День цивільного захисту

З 14 по 17 квітня у нашій школі був проведений Тиждень цивільної оборони, в рамках якого адміністрацією, вчителями та класними керівниками були проведені класні години, бесіди-практикуми на тему «Небезпеки, що виникають у повсякденному житті: шляхи подолання», в ході яких відпрацьовувалися способи захисту органів дихання та надання першої долікарняної допомоги. Учні 6-х класів організували випуск радіогазети «Знати і вміти». Учитель предмету Захист Вітчизни Кононенко А.В. провів комбіновану естафету з елементами виконання нормативів контрольних завдань з Цивільного захисту. Шкільне телебачення продемонструвало дітям кінофільм «Україна. Історія катастроф».

15 квітня була проведена тренувальна екстрена евакуація за сигналом «Теракт».

Віримо, що всі ці запобіжні заходи будуть сприяти збереженню життя та здоров’я дітей в різних життєвих ситуаціях. Нехай усі наші тривоги будуть тільки навчальними.

Конкурс дитячих малюнків і плакатів «Чорнобиль - довгий слід трагедії»

Учні школи взяли участь у виставці дитячих малюнків і плакатів «Чорнобиль – довгий слід трагедії». Найкращими були визнані:

Чугунова Олександра (6Б) та Доценко Юлія (6Б).

Роботи цих учнів будуть представлені на виставці і «Будинку учителя» (м.Харків).

У межах заходу заплановано познайомити учнівську молодь з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ми повинні пам’ятати цей подвиг!

Шкільний науковий симпозіум

8 і 9 квітня у школі відбулися засідання шкільного наукового товариства, результатом якого став Шкільний науковий симпозіум. Представники секції географії та біології, художньо-естетичної, фізики та інформатики - захищали наукові роботи, ділилися досвідом своєї діяльності.

Свято «Прощання з букварем»

9 квітня у школі відбулося яскраве свято « Прощання з Букварем». Учні 1-х класів демонстрували свої навички читання,попрощалися із своєю першою книжкою. Батьки були вражені, наскільки дорослішими стали їхні діти, у бабусь на очах виступали сльози радості за своїх онуків. Діти співали, читали виразно вірші, демонстрували свої акторські здібності. Щасти тобі, першокласнику! Нехай твоя освітянська дорога стелиться м’якими споришами!

Інноваційний урок футболу

Учитель фізичної культуру нашої школи Торубара О.С. брав участь у І ( міському) етапі Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок фізичної культури та урок з елементами футболу».

Комісією відділу освіти були розглянуті конкурсні роботи і підведені підсумки. Олександра Сергійовича було визнано переможцем І (міського) етапу конкурсу,він буде представляти місто у ІІ ( регіональному) етапі конкурсу у місті Харків.

Бажаємо успіху нашому колезі!

Перемога у Всеукраїнській олімпіаді з геології

5 квітня учениця 8-Б класу Калюга Богдана посіла I місце в обласному етапі Всеукраїнської олімпіади з геології, яка проходила у м.Харків.

Богдана не лише чудово захистила наукову роботу «Вулкани» , а й правильно відповіла на питання журі.

Підготувала учасницю вчитель географії Ілюшина Олена Андріївна.

Вітаємо наших переможців!

Бажаємо творчих успіхів!

Всесвітній день здоров’я

Протягом тижня в рамках святкування Всесвітнього дня здоров’я у школі відбулися змагання «Веселі козачата». 11 клас боровся проти першого – і перші перемогли. Дев’яті – проти других . І другі перемогли. Це, звичайно, були дружні, веселі старти, де дорослі розуміли, що перед ними – майбутні спортивні зірочки, тому вони дали їм змогу засяяти на шкільному спортивному небосхилі!

Регіональний фестиваль “Синій птах”

4 квітня у Палаці культури ім. В.І. Кошелєва відбулась значна театральна подія - І регіональний фестиваль-конкурс серед дитячих аматорських театральних колективів “Синій птах”, в якому взяли участь одразу два театральних колективи нашої школи – “Мюзик-хоп” (кер. Мироненко О.В.) , який представив трагедію-вербатім «Діти війни. Наш час» та театр історичних мініатюр “Полум’я” (кер. Сасса Н.М.) - театралізована комедія « Ніч перед Різдвом». Обидва колективи гідно виступили та отримали дипломи. Бажаємо подальшого розвитку театрального мистецтва у нашій школі!

Конкурс «Грамотій»

4 квітня учні нашої школи Бикова М.(10-Б), Дубок К.(10-Б), Руденко А.(10-Б) та Доценко Я.(10-А) брали участь у конкурсі знавців орфографії та пунктуації, який проводив Харківський державний університет ім. Каразіна.

Результати конкурсу будуть оголошені пізніше.

День гумору

1 квітня в нашій школі було весело і цікаво, адже всім відомо, що цей день – День гумору.

Усі бажаючі дівчата прийшли в цей день з бантиками, на перервах було проведено конкурс «Малюнок на щоці». Учителі української мови та літератури провели вікторину «Веселі сторінки в літературі». Діти на перервах малювали дружні шаржі один на одного. Шкільне телебачення демонструвало відеогазету «Історія 1 квітня», яку підготували гуртківці під керівництвом Мартиненка П.В., учителя трудового навчання.

Учителі фізичної культури провели змагання серед учнів 1-11 класів «Веселі козачата».

Апогеєм свята став конкурс гуморесок, переможцями якого стали:

серед учнів 5-х класів:
Ім. – Альбоща Катерина (5Б), Таволжанська Ірина (5А)
ІІм. – Жак Даря (5Б), Черкасова Катерина (5Б), Нікуліна Катерина (5Б)
ІІІм. – Удовік Микита (5А)

серед учнів 6-х класів:
Ім. – Косолапова Діана (6В), Лелякова Таїсія (6Г)
ІІм. – Воронін Дмитро (6А), Ягодка Наталя (6Г)
ІІІм. – П’явка Сніжана (6Г)

серед учнів 7-х класів:
Ім. – Бондарєва Софія (7А)
ІІм. – Серебрянська Анастасія (7Б)
ІІІм. – Синявський Максим (7-В)

серед учнів 8-х класів:
Ім. – Білозерська Вікторія (8В)
ІІм. – Гонтар Олександр (8А)
ІІІм. – Сікачов Олег (8В)

серед учнів 9-11 класів: Ім. – Доценко Яна (10А) ІІм. – Пігіда Юлія ( 9А), Нагаєць Лілія (9А)

Абсолютним переможцем конкурсу гуморесок стала учениця 7-А класу Бондарєва Софія!

Вітаємо учнів і бажаємо щирих посмішок і миру!

«Синій птах»

1 квітня у нашій школі одразу два театри пройшли відбірковий етап фестивалю-конкурсу «Синій птах». Це «Мюзик-хол» (керівник – Мироненко О.В.) та «Полум’я» - театр історичних мініатюр (керівник Сасса Н.М.).

Дебютували 23 учні, дев’ятеро вже досвідчених акторів демонстрували дві різнохарактерні вистави: «Діти війни. Наш час» та «Ніч перед Різдвом». Кожна з них отримала високу оцінку журі.

Театр став дивовижною силою для формування зрілої, здорової, соціально активної, творчо розвинутої особистості. Багаті емоційні переживання дають юним акторам можливість порівнювати вчинки героїв вистав, аналізувати їх та робити висновки про Добро і Зло, Любов і Ненависть, Світло і Темряву, любити свою Батьківщину, знати глибше її історію. Діти під час спілкування знаходять місце для гумору, завдяки якому колектив стає дружним, а міжособистісні стосунки тіснішими.

Участь у виставах дає учням змогу краще розуміти матеріал, який вони вивчають на уроках історії, української та світової літератури.

Глядачами театру є наші учні, а також їхні батьки, бо саме театр є школою життя, є тим, що красиво, тим, що приємно дивує, тим, що хвилює душу, тим, що заряджає енергією жити.

Два театри будуть представляти школу на регіональному етапі фестивалю-конкурсу «Синій птах».

Побажаємо успіху нашим учасникам!

Березень

Весняні канікули

Насиченим і цікавим був тиждень канікул. Учні школи відвідали Куп’янський краєзнавчий музей, познайомилися з його експозицією,

«Народознавчу світлицю» та анатомічний музей у Куп’янському медичному коледжі, Пожежну частину м. Куп’янська, фермерське господарство «Мрія».

Весна порадувала нас теплими сонячними днями, і діти із задоволенням виходили на природничі екскурсії у міський парк культури і відпочинку, відвідали пам’ятники Другої світової війни, вийшли з екологічним суботником до зон відпочинку міста.

Зробимо наше місто чистим!

20 березня учні нашої школи прибирали парк імені Макієвської – традиційне місце відпочинку куп’янчан. Діти 5-11 класів із задоволенням прибирали сухе листя, хмиз, сміття. Вони розуміли, що роблять посильну і дуже корисну справу - роблять наше місто чистішим. Під час прибирання кожен розумів, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Сподіваємося, що ця справа буде корисною не лише для міста, але й посіє в кожної дитини зерна порядності та поваги до людей праці, сформує звичку не смітити у громадських місцях, сприятиме підвищенню муніципальної культури. Якби кожен мешканець нашого міста доклав зусиль, Куп’янськ став би ще прекраснішим!

Вистава дитячого театру «Книга казок»

20 березня у нашій школі відбулася вистава дитячого театру «Книга казок», в якій брали участь учні 4-б класу ( класний керівник Стороженко Н.Г.).

Людина-Дивак приховала чарівну книгу, без якої може загинути Країна Казок. Дівчина Ліза з помічниками вийшла на пошуки... Глядачів, учнів1-4 класів, одразу захопила ця цікава мандрівка.

Діти подорожували країною казок, зустрічалися з доброю Бабою Ягою, ввічливим Кощеєм та його онуками. Разом з героями казок вони співали, танцювали, відгадували загадки. У кінці мандрівки глядачі допомогли казковим героям знайти чарівну книгу.

Метою вистави було привернути увагу дітей до читання книжок, відвернення їх від світу ігор у телефонах і комп’ютерах, виховання критичного ставлення до власного дозвілля.

Після перегляду казки в учнів з’явилося бажання взяти у руки книгу і прочитати щось цікаве.

Малі Олімпійські ігри: наші - І місце в регіоні

Команда 3-4 класів нашої школи посіла І місце в ІІІ (регіональному) етапі малих олімпійських ігор «Діти Харківщини» серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Керівники команди учителя фізичної культури Медведєв О.Р. і Коробов С.П. Вітаємо і бажаємо успіхів на обласних змаганнях.

Тиждень знань з основ здоров’я і безпеки життєдіяльності

З 10 по 20 березня у нашій школі відбувся тиждень знань з основ здоров’я і безпеки життєдіяльності.

Учителі Ілюшина О.А. та Хомік С.М. приготували для учнів багато цікавих заходів. Зокрема, для учнів 6-х класів була проведена вікторина «Чи вмію я спілкуватися?». А для учнів 5-х класів було організоване практичне заняття «Евакуація під час пожежі2.

Учитель Губар Л.Ю. разом з учнями 7-х класів підготували проект «Ні – шкідливим звичкам».

Учні 4-х класів відвідали фітовітальню «Лікарські рослини» під керівництвом Блохіної Л.Б.

Мартиненко П.В. продемонстрував учням на шкільному телебаченні кінофільм «Електробезпека в побуті».

Діти нашої школи взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Захистимо Україну від лиха», у конкурсі проектів «Безпека очима дітей».

Класні керівники 1-11 класів протягом тижня провели класні години «Сім’я – осередок збереження і зміцнення здоров’я в суспільстві». Твоє здоров’я в твоїх руках.

Берегти своє життя, дбайливо ставитися до здоров’я – це ті норми, яких училися наші учні.

Весна-красна!

Початок весни у школі став яскравим. Тиждень був насиченим та цікавим! Діти зустріли його під гаслом «Я – україночка!» та весь тиждень носили народні українські костюми. Учителями української та світової літератури було проведено конкурси читців віршів, учні початкової школи малювали своїх мам для конкурсу «Моя мама – найкраща у світі!» та провели вітальні класні години для мам та бабусь. Учні випускних класів привітали своїх мам концертом «Цілую руки твої…», показали виставу «Ніч перед Різдвом». А 6 березня під час кожної перерви учні школи весело вітали один одного українськими веснянками, запальними народними танцями… Але найбільше дітям сподобався конкурс зачісок «Коса – дівоча краса» - фантазії конкурсанток не було меж!

За результатами конкурсів, найкращими читцями стали Шейченко Анастасія (5А), Кравченко Єлизавета (5А), Альбоща Катерина (5Б), Куриленко Денис (5В), Скрипкарьова Валерія (6А), Ісаєва Анастасія (6Б), Нечволод Софія (6В), П’явка Сніжана (6Г), Бондарєва Софія (7А), Джулай Єлизавета (7Б), Соловей Аліна (7В), Герман Анна (8Б), Короткова Лілія (8В), Білозерська Вікторія (8В), Пігіда Юлія (9А), Ляшенко Карина (9Б), Доценко Яна (10А), Несмєянова Тетяна (10Б), Садовська Катерина (11А), Скорнецька Катерина (11Б).

Переможницею конкурсу «Коса – дівоча краса» стала Скорнецька Катерина (11Б).

Шевченківський тиждень у школі

Протягом тижня з 3 по 10 березня у школі відбулися Шевченківські свята.

3 березня учні 10-Б класу під керівництвом учителя української мови Дєєвої О.Ю. провели конференцію за темою «Ім’я Т.Г. Шевченка в історії України».

5 березня учні 5-х класів провели Шевченківські читання «Зерна поезії Великого Кобзаря».

6 березня діти брали участь в урочистій церемонії покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченку.

7 березня учні 9-х класів були запрошені до літературної вітальні «І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній новій не забудьте пом’янути незлим тихим словом», яка була проведена Бондарєвою О.І., учителем української мови та літератури.

Учителі Загоруйко О.Я., Паращич В.В. разом з учнями підготували та провели навчальний проект «Шевченкіада».

Протягом тижня на шкільному телебаченні транслювалися відеопроекти та презентації «Геній Шевченка в пам’яті нащадків», підготовлені учнями.

Бібліотекар школи, Матназарова І.В., підготувала виставку художніх творів, творів мистецтва, експозицій, присвячених життю та діяльності Т.Г. Шевченка.

Сподіваємося, зерна Шевченкового слова проростуть у душах наших учнів. І оживе добра слава – Слава України.

Змагання з волейболу

11 березня на базі нашої школи відбулися міські змагання з волейболу. За підсумками, команда школи посіла V місце.

Лютий

Конкурс малюнків «Охорона праці очима дітей»

З 23 по 27 лютого відбулася виставка малюнків «Охорона праці очима дітей». Діти демонстрували своє бачення питань охорони праці людей різних професій. Дана виставка сприяє вихованню відповідального ставлення до власного здоров’я, безпеки життєдіяльності.

Конкурс «Безпека очима дітей»

27 лютого відбувся конкурс «Безпека очима дітей», де учні готували проекти з номінацій: «Безпека на транспорті», «Безпека в громадських місцях», «Природна небезпека».

Тиждень Масляної

Масляна – останній тиждень перед Великим постом. Учні школи вивчали традиції, а 19 лютого у нашій школі відбулося цікаве і «смачне» свято – Масляна. Учні розповідали про давню народну традицію, співали старовинних пісень, готували презентації. Апогеєм тижня стали традиційні млинці. Це було справжнім святом школи, дітей і родини.

Перемога в ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови

Бикова Марина стала срібним призером обласного етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови. Підготувала учасницю учитель англійської мови Ланевська Людмила Прокопівна. Вітаємо учителя і ученицю та бажаємо всього найкращого! Так тримати!

Перемога у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії

Учениця 8-Б класу Калюга Богдана посіла ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії. Підготувала учасницю Ілюшина Олена Андріївна – учитель географії. Вітаємо з перемогою!

День пам’яті подій в Афганістані

15 лютого – 26 річниця виводу радянських військ з Афганістану. Багато куп’янчан носять в собі рани тієї війни. Дев’ятеро не повернулися в рідні домівки. Двоє з них Віктор Знова і Віктор Демченко – випускники нашої школи. Ми свято шануємо їх пам’ять. На традиційній лінійці діти висловлювали своє ставлення до війни, до тих подій. Двоє вчителів нашої школи – Щирий Олег Віталійович і Кононенко Андрій Вікторович – учасники війни в Афганістані. Щороку їх запрошують на виховні години, де вони діляться своїми спогадами. Діти із великим зацікавленням слухають розповіді ветеранів і їхніми вустами говорить істина: «Ні! – війні! Так! – сонячному Миру!»

Театральна вистава «Ніч перед Різдвом»

13 лютого учні нашої школи були запрошені на театральну виставу «Ніч перед Різдвом» (за твором М.Гоголя).

Артистами були гуртківці «Театру історичних мініатюр» під керівництвом учителя історії Сасси Н.М. Образна, емоційна, талановита гра акторів, яскравість декорацій і українських національних костюмів, захопливий сюжет – усе це справило незабутнє враження на глядачів.

Збереження національних традицій – запорука гармонійного виховання учнів.

Зустріч з учасником АТО

10 лютого відбулася зустріч старшокласників нашої школи з учасником АТО Лопатіним Денисом Ігоровичем.

Це важко навіть назвати офіційним словом «зустріч». Це було родинне коло, в якому очима свідка розкривалася картина подій, що відбуваються на сході нашої країни.

Денис – це 25-річний юнак, «воїн світла», куп’янчанин, закінчив Куп’янський НВК №7. Учасник боїв під Іловайськом. За іронією долі, тільки тому, що потрапив до полону під Іловайськом, залишився живим.

Те, що він розповідав - і про події там, і про полон – нікого з учасників зустрічі не залишило байдужим. І діти, і вчителі слухали зі сльозами на очах. Денис намагався донести думку, що тільки за умови об’єднання українців в єдину націю, любов до своєї землі, до людей, що на ній живуть і працюють, країна досягне миру, злагоди і спокою.

Учасники зустрічі побажали усім мирного неба і висловили сподівання на здійснення основної загальної мрії – перемоги та миру в Україні.

Регіональний турнір з міні-футболу – ІІ місце!

7 лютого команда ФФК «Куп’янчанка», тренер якої Медведєв О.Р., посіла ІІ місце в регіональному турнірі з міні-футболу серед дівчаток 1997-2000 року народження, приуроченого до 72-ї річниці визволення Борівщини і Куп’янщини від німецько-фашистських загарбників у Великій Вітчизняній війні.

Вітаємо з призовим місцем!

Перемога у міських змаганнях «Малі олімпійські ігри» серед учнів 3-4 класів

6 лютого команда нашої школи посіла І місце у міських змаганнях «Малі олімпійські ігри серед учнів 3-4 класів». Учням допомогли здобути перемогу учителі фізичної культури Коробов С.П. і Медведєв О.Р.

Січень

Участь у ІХ Всеукраїнській філософській історико-краєзнавчій конференції учнівської молоді « Пізнай себе, свій рід, свій нарід»

Учениця нашої школи Доценко Яна (11-А) стала учасником ІХ Всеукраїнської філософської історико - краєзнавчої конференції учнівської молоді, яка відбулася 21-23 січня 2015 року у місті Харкові. Тези її роботи «Роль особистості в історії людства» надруковано у збірнику, що вийшов за результатами роботи конференції. Підготувала учасницю учитель української мови та літеатури Обушко Світлана Яківна. Вітаємо!

Перемога в конкурсі МАН

Учень нашої школи Михайліченко Ігор (11-А) став переможцем обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук. Ігор посів ІІІ місце, захистивши роботу на тему

«Вплив рослин алергенів на учнів Куп’янської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.» Підготувала переможця вчитель біології Ківшарь Вікторія Миколаївна. Вітаємо вчителя і учня і бажаємо подальших успіхів.

ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

З 19 по 23 січня у школі був проведений тиждень української мови, метою якого було прищеплення любові до рідної мови, популяризація творів наших письменників, вивчення проблем слововживання тощо. Була проведена низка цікавих заходів: класні години на тему: «Є мова – є нація», конкурс малюнків «Українська мова в моєму серці», творчий конкурс на кращу поезію, акровіш, сенкан тощо «Диво калинове – чари барвінкові», інтелектуальний конкурс «Це мова моя, це мова моєї країни!», конкурс на кращого знавця українського правопису "Майстер української орфографії", переможцем якого стали Бикова Марина (10-Б), Бондарєва Софія (7-А), Лобас Лілія (9-Б), Тітова Софія (5-А).

Діти із задоволенням виконали фотоколаж «Краща мова єднання - українська» та підготували цікаві стіннівки, присвячені українській мові.

Підсумки тижня були підбиті під час роботи науково- методичного симпозіуму, який був проведений учителями-філологами, де педагоги обмінялися власними педагогічними наробками.

Перемога в турнірі, присвяченому Дню соборності України

24 січня за ініціативою вчителя нашої школи О.С. Торубари відбувся міжрегіональний турнір з міні-футболу серед футбольних команд юнаків та дівчат міста та району, присвячений Дню соборності України. Команда нашої школи посіла І місце! Підготував учасників вчителі Коробов С.П. та Медведєв О.Р. Вітаємо переможців!

Відзначення Дня Соборності та Свободи України

22 сiчня - день Соборностi України. Майже 100 рокiв тому це слово було вписане в iсторiю українського народу, але святковим днем українського календаря воно стало тiльки віднедавна.

22 січня 1919 року вiдбулося урочисте проголошення злуки УНР i ЗУНР.

У школі було проведено загальношкільну лінійку «22 січня – День Соборності та Свободи країни», підготовлено виставку документальної літератури «За Україну, за її волю» в бібліотеці школи, виставку малюнків до Дня Соборності України, написані диктанти до Дня Соборності України та пам’яті Героїв Крут. Насиченими були години спілкування «Соборна Україна – одвічна мрія народу», «Сонце соборності», «Україна: історія і сьогодення».

Семінар «Уроки війни та Голокосту: чому і як треба бути толерантним?»

21 січня 2015 року у нашій школі відбувся міський семінар вчителів історії та класних керівників, який провела учитель історії шостої школи Ланевська Тетяна Юріївна.

Семінар на тему «Уроки війни та Голокосту: чому і як треба бути толерантним?» відбувся в рамках проекту «Вивчення Голокосту «Ткума» (Дніпропетровськ) і Яд Вашем (Ієрусалим) спільно з відділом освіти Куп’янської міської ради.

Учителі під час роботи переглянули уроки тієї страшної доби, актуалізували проблеми вивчення Голокосту через аналіз життєвої ситуації.

Практична робота семінару – демонстрація прийомів роботи з учнями на уроках або позакласних заходах під час обговорення тем, пов’язаних з Голокостом.

Крім цього, відбулася презентація методичних видань Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», його програм і проектів.

Семінар нікого не залишив байдужим. Адже без минулого немає майбутнього.

Цікаві канікули

У святково прикрашеному рейковому автобусі 10.01.2015 року діти пільгового контингенту нашої школи здійснили екскурсію до м. Харкова, де мали змогу переглянути виставу «Карлик Ніс та Дід Мороз».

Привокзальна площа радо зустрічала дітей красунею - ялинкою. Там на них вже чекали автобуси, які привезли екскурсантів до Палацу залізничників.

Перед початком вистави учні грали в ігри, співали пісні, танцювали разом з Дідом Морозом та Снігуронькою.

Новорічна вистава вразила дітей красивими декораціями, гарною грою акторів, мала, крім святкового характеру, ще й виховний: культура спілкування, дружні стосунки, гарні вчинки.

Отримавши велике задоволення, купу вражень та гарний настрій, діти повернулися додому.

Новітні традиції зустрічі Нового року в нашому колективі

29 грудня колектив нашої школи по-новому, креативно відсвяткував Новий Рік. Це було виїзне засідання педагогічної ради, яке відбулося у сосновому засніженому лісі.

Учителі нашої школи «зустріли» там і Діда Мороза, і Снігуроньку, і Зайченя, і Ялинку, Сніговиків.

Святкова програма справила на всіх велике враження. Кожен отримав позитивний заряд енергії, щоб в наступному році ще з більшим натхненням працювати на педагогічній ниві.

Справжній вертеп

Наша школа завжди підтримує народознавчі традиції. Новорічні свята – це особлива сторінка цієї історії. Колядки, щедрівки, засівання – це все проходить дуже весело і цікаво.

Цього року, крім звичних колядок і щедрівок ми спробували відродити справжній український вертеп.

Учні 6-А класу разом із учителем української мови Паращич Валентиною В’ячеславівною підготували це дійство.

Дітям розказали про сам вертеп, про цю «чарівну скриньку», про два поверхи, на яких відбувалися події. Крім цього, розповіли традиції куп’янського вертепу, який був у маєтку поміщика Розаліон-Сошальського: «Сталося це так: пан часто їздив до Києва й завжди брав з собою дворових людей. Був з ним і служник Книшевський Іван. У Києві хлопець побачив вистави у двоповерховій скрині-вертепі, які полонили його серце. Дізнався пан про захоплення свого кріпака і подумав, що зовсім непогано мати подібне у себе. Після його повернення пан зробив вертепну скриньку та 36 ляльок за київськими зразками. Куп’янський вертеп проіснував понад 100 років»

Діти нашої школи намагалися відтворити цю втрачену традицію.

Слід сказати, що вертеп схожий на двоповерховий будиночок. Які, за християнською традицією, визначалися як «небо» і «земля». На другому поверсі показували різдвяну драму, на першому – сатирично-побутову сценку.

Глядачам дуже сподобалось.

Традиції святкування Нового року у школі

Обряд «водіння Кози» став у нашій школі одним із улюблених. Уся малеча і дорослі з радістю чекають, коли до них завітають «Василь» і «Маланка».

Цей рік не став виключенням. Учнями школи було створено дві «Маланки».

Дітям показали це веселе дійство, розповіли про давні традиції святкування Нового року в Україні.

Під чарівний звук дзвоників колядників і щедрувальників у нашу оселю проходить добробут, любов і злагода. Лунають звуки посівальних пісень, і ми свято віримо, що все буде добре:

Добрий вечір нині!
За працю, за славу
Нашій Україні
Ми щиро бажаємо
В році новому
Щастя й миру
Нашому дому!

Новорічна казка на воді

09.01.2015 року учні 4-г класу (класний керівник Блохіна Лілія Борисівна) відвідали місто Харків.

Поїздка відбулася під патронажем народного депутата Віктора Миколайовича Остапчука. Школярі з задоволенням переглянули новорічну казку на воді « Алиса в стране новогодних чудес», отримали новорічні подарунки.

Діти отримали найкращі враження від екскурсії.

Грудень

День Святого Миколая у нашій школі

Традиційним стало привітання учнів школи зі святом Миколая учасниками драмгуртка «Мюзик-хол».

Діти приготували виставу «Магічне перо», яку із задоволенням відвідали дошкільнята, які в майбутньому прийдуть до школи та учні 1-6 класів. Глядачі стали учасниками цікавої подорожі до казкового міста разом із Папугою, Гепардом, Ведмежатком, Зайченям та Янголятами Святого Миколая. Діти залишилися задоволеними, адже це чарівне свято завжди супроводжується казкою!

Наші учні – представники обласної ради старшокласників

13 грудня у місті Харкові відбулося засідання обласної ради старшокласників. Місто Куп’янськ представляла учениця нашої школи Ляшенко Карина (9-Б клас). З учасниками зустрічі були проведені заняття школи лідерської майстерності; тренінг із самоменеджменту. Діти прослухали лекції з правильного харчування.

Крім того, проведено благодійні акції «Воїни АТО» та «Діти війни»

Олімпіада з правознавства

13 грудня відбувся ІІ тур (міський) Всеукраїнської олімпіади з правознавства. Наша команда має такі перемоги:

Гарна Елеонора 9А ІІ місце
Руденко Анна 10Б І місце
Явецька Марія 11Б VІІ місце

Підготував команду учитель історії та правознавства Акінцев Микола Степанович.

Вітаємо і бажаємо подальших успіхів!

Чемпіонат України з баскетболу 3х3

9 та 11 грудня відбувся І етап Чемпіонату України з баскетболу 3х3, в якому взяла участь і команда нашої школи. Дівчата 1997-1999 року народження посіли ІІІ місце. Найкращим знову визнана Мугурдінова Інна (10-Б клас). Дівчата 2000 року посіли також ІІІ місце серед шкіл міста Куп’янська. Підготував команду учитель фізичної культури Щирий Олег Віталійович та Торубара Олександр Сергійович. Вітаємо учасників Чемпіонату!

Робота у Малій академії наук

10 грудня учениця 11-Б Хорошко Любов презентувала свою роботу на засіданні ради членів-учасників Малої академії наук. Люба захистила свою роботу під назвою «Історія розвитку одягу через спектр моделювання». Основна мета цієї роботи полягала у тому, щоб дослідити сучасні комп’ютерні методи проектування одягу, на прикладі САПР «Грація»; ознайомитися з загальноприйнятими способами моделювання одягу, дослідити формотворення костюма через різні спектри, включаючи дизайн-ергономічне проектування, функції ліній в одязі та зміни мод в різні епохи людства. Завдання роботи - на основі отриманих знань виконати моделювання основних складових частин сукні (спідниця, ліф, рукав).

Робота стане в пригоді тим, хто цікавиться історією та новинками у світі одягу.

Наукова робота з художньої культури

9 грудня 2014 року відбувся захист робіт МАН художньо-естетичного циклу, в якому взяв участь учень 11-Б класу Бондар Євген Євгенович. Тема роботи: «Козак Мамай – міф чи реальність».

Євген досліджував картини, символіку, монети, пам’ятки історії, на яких зображено козака Мамая.

Робота вийшла цікавою та пізнавальною

Науковий керівник – Коньшина Тетяна Миколаївна

Наші учні – учасники Малої академії наук

Робота з екології.

09.12.2014 відбувся захист робіт МАН відділення «Біологія» (секція 2Екологія»), де нашу школу представляв учень 11-А класу Міхайліченко Ігор. Тема його робот «Вплив рослин-алергенів на здоров’я учнів Куп’янської ЗОШ №1».

За результатами конкурсу-захисту та контрольної роботи Міхайліченко Ігор став переможцем міського етапу. Науковий керівник – Ківшарь Вікторія Миколаївна. У січні місяці Ігоп буде захищати роботу у місті Харкові. Бажаємо успіхів і перемог!

Подяка працівникам їдальні

9 грудня начальник Куп’янського МВ ГУМВС України в Харківській області полковник міліції О.М.Долженко висловив подяку завідувачеві їдальні Григоровій Валентині Іллівні, кухареві Лауті Раїсі Федорівні та працівнику кухні Мітіній Тетяні Олександрівні за тісну взаємодію з правоохоронними органами щодо забезпечення належного харчування особового складу, який задіяний на охороні міста Куп’янська та Куп’янського та Дворічанського районів.

Всеукраїнська олімпіада з хімії

Наші учні знов підтвердили високий рівень знань з хімії. Про це свідчать результати їхньої участі у ІІ (міському) турі Всеукраїнсьої олімпіади з хімії. Наші перемоги: Дереповська Д. (10-Б) –ІІІ місце, Нагаєць Л. (9-А) –ІІІ місце, Мальцева В.(8-В)-ІІІ місце, Фоменко А. (11-А)-ІІІ місце. Загальнокомандне –І місце! Підготувала учасників учитель хімії Ільєнко Валентина Іванівна. Вітаємо вчителя і учнів!

Урочиста лінійка, присвячена прийняттю до шкільної дитячої організації «Оскіл» нових членів

05.12.2014 відбулася Урочиста лінійка, присвячена прийняттю до шкільної дитячої організації «Оскіл». Метою організації «Оскіл» є ознайомлення учнів із славними традиціями українського війська, що бере свій початок ще з часів Запорозької Січі із героїчними сторінками; виховання почуття патріотизму, людяності, любов до своєї Батьківщини.

Шкільна організація «Оскіл» - це «Об’єднання сучасних козаків і лицарів». Сьогодні наша організація поповнилася учнями 5-А, 5-Б та 5-В класу.

Дітям з дитинства прищеплюються загальнолюдські принципи:

- шануй маму і тата;
- завжди працюй завзято;
- люби рідну країну, що зветься Україна;
- турбуйся про молодших, жіноцтво поважай;
- будь смілим, справедливим, скромним, правдивим і рідну Батьківщину завжди захищай.

Упевнені, кожне гарне зерно, посіяне для наших учнів, принесе найкращий урожай.

Листопад

День пам’яті

1932-1933 роки – жахливі сторінки в історії нашої країни. 21 листопада 2014 року відбулася лінійка пам’яті жертв Голодомору, під час якої учні поринули у спогади очевидців тих подій за допомогою Книги Пам’яті, переглянули документальні фільми та фотографії тих років. Важливо берегти пам’ять про ті події, щоб не дозволити повторення жахіть голодомору.

Гра «Що? Де? Коли?»

З 25 по 27 листопада 2014 року в актовій залі школи відбулася інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?».

Серед 5-6 класів переможці такі

І місце 6В, 5Б
ІІ місце 6Б, 5А
ІІІ місце 6Г, 6А

Серед 7-8 класів:

І місце 8В
ІІ місце 8Г
ІІ місце 8А

Команда 7-Б класу нагороджена індивідуальною грамотою за волю до перемоги.

Серед 9-11 класів:

І місце 11А, 9А
ІІ місце 11Б, 9Б
ІІІ місце 10Б

Упевнені знання якими обмінялися учні і які здобули, стануть їм у нагоді.

Двотижневик англійської мови

З 17 по 28 листопада в нашій школі було проведено двотижневик англійської мови. Програма була досить насиченою. Розпочався тиждень презентацією для учнів 6-их та 7-их класів «Історія Британської монархії» та «Визначні місця Великобританії». Протягом всього періоду учні 5-11 класів презентували проектні роботи «I Love English». Також було проведено вікторину «Крок до зірок», де учні продемонстрували свої знання з граматики, лексики та країнознавства. У шкільній бібліотеці була підготовлена виставка англійської літератури, а також проведено конкурс серед учнів початкової школи «The Best Exercise Book” . Крім того, учні початкових класів переглядали англійські мультфільми та могли насолоджуватись феєричним шоу “Sleeping Beauty”, яке підготували учні 7-Б класу.

Олімпіада з англійської мови

23 листопада 2014 року відбувся ІІ (міський) тур олімпіади з англійської мови. Наші учні отримали такі перемоги:

Бикова Марина 10Б ІІ місце
Овередний Владислав 8Г ІІ місце
Нагаєць Лілія 9А ІІІ місце.

Підготували учасників учителі англійської мови: Ланевська Л.П., Федяй Л.І., Руднєва Л.А. , Должанський І.І. Вітаємо!

Олімпіада з історії

22 листопада 2014 року відбувся ІІ (міський) тур олімпіади з історії. Наші учні отримали такі перемоги:

Глушко Антон 11А ІІІ місце
Мальцева Валерія 8В ІІІ місце
Руденко Анна 10Б ІІ місце

Підготували учасників учителі історії: Сасса Н.М., Акінцев М.С.

Заcідання педагогічної ради

19 листопада відбулося заcідання педагогічної ради, порядком денної якої були такі питання:

1. Робота педагогічного колективу щодо формування особистісних якостей та соціальної активності учня – громадянина-патріота України.

2. Формування педагогічної мобільності вчителів в умовах впровадження Державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти.

3. Затвердження списків обдарованих учнів.

4. Про організацію безкоштовного харчування учнів пільгового контингенту

Результатом копіткої творчої праці вчителів з основного питання заcідання педагогічної ради стало рішення:

1.Педагогічному колективу

1.1.Вважати пріоритетним напрямком роботи формування особистісних якостей та соціальної активності учнів.

1.2. Використовувати в роботі з учнями інформаційний краєзнавчий матеріал.

1.3.Включати органи шкільного самоврядування в роботу по формуванню – громадянина - патріота України.

2.Класним керівникам:

2.1.Продовжити роботу по удосконаленню елементів педагогічної майстерності в роботі по формуванню учня – громадянина - патріота України.

В ході обговорення наступних питань учителі ухвалили рішення :

1.Залучати до активної участі в предметних та творчих, спортивних конкурсах, олімпіадах тощо обдарованих учнів.

2. Проводити моніторинг результативності роботи з обдарованими учнями

3.Соціальному педагогу школи вчасно надавати інформацію щодо дітей пільгового контингенту для забезпечення їх безкоштовним харчуванням.

4.Сестрі медичній школи здійснювати контроль за харчуванням учнів в їдальні.

5.Заступнику директора з навчально-виховної роботи та класним керівникам провести роботу з батьками та особами, які їх замінюють, з питань регулярного харчування учнів пільгової категорії.Заслухати питання харчування учнів на засіданні ради школи (січень, 2014)

Проведення педагогічної ради сприяло пошуку нових нетрадиційних форм рішення освітніх задач та обміну досвідом учителів.

Олімпіада з фізики

16 листопада 2014 року відбувся ІІ (міський) тур олімпіади з фізики. Наші учні отримали такі перемоги:

Кальченко Ілля 9А ІІІ місце
Друшляк Владислав 10Б ІІІ місце
Ягодка Діана 7А ІІІ місце

Підготували учасників учителі фізики: Датов Ф.М., Бріткіна Л.Г.

«Слобожанська камерата»

15 листопада 2014 року у м. Харкові відбувся конкурс академічного вокалу «Слобожанська камерата», в якому взяли участь і учні нашої школи:

Швацька Світлана 5Б
Садовська Катерина 11А

Дипломом учасника нагороджено Швацьку Світлану, Садовську Катерину – Дипломом ІІ рівня.

Вітаємо переможців!

Олімпіада з географії

15 листопада 2014 року відбувся ІІ (міський) тур олімпіади з географії. Наші учні отримали такі перемоги:

Руденко Анна 10Б ІІІ місце
Калюга Богдана 8Б І місце

Підготували учасників учителі географії: Ілюшина О.А., Губар Л.Ю.

Олімпіада з математики

9 листопада 2014 року відбувся ІІ (міський) тур олімпіади з математики. Наші учні отримали такі перемоги:

Михайліченко Ігор 11А ІІІ місце
Дереповська Дар’я 10Б ІІІ місце
Григоров Артем 8Б ІІІ місце
Кашуба Олександра 7А ІІ місце

Загальношкільне – ІІ місце

Підготували учасників учителі математики: Колесник В.П., Міщук А.Г.

Міський семінар вчителів інформатики

13 листопада на базі школи відбувся науково-методичний семінар вчителів інформатики за темою «Особливості підготовки учнів до участі в олімпіадах і конкурсах з інформатики».

Заступник директора школи з навчальної роботи Алтанець Наталя Аскенівна розповіла про систему роботи з обдарованими учнями.

Васильченко Раїса Григорівна, методист методичного центру відділу освіти, провела моніторинг результативності участі учнів міста у ІІ та ІІІ етапах олімпіад з інформатики та інформаційних технологій у 2013/2014 навчальному році.

Учитель інформатики нашої школи Погребняк Олександр Іванович поділився з колегами досвідом виявлення і підготовки учнів до участі в олімпіадах, турнірах і конкурсах з інформатики.

Ця зустріч виявилася корисною для всіх учасників напередодні ІІ і ІІІ етапів цьогорічних олімпіад.

Жовтень

Пізнавальні канікули

30 жовтня під час осінніх канікул учні 5-А (кл.кер. Кудрявцева В.О.), 5-Б (кл.кер.Дєєва О.Ю.) та 7-А класів (кл.кер.Коньшина Т.М.) відвідали місто Харків, зокрема побували у Харківському театрі юного глядача на виставі «Веселі пригоди Незнайки». З найкращими враженнями діти покидали театр, бо довершена гра акторів, прекрасна постановка спектаклю та увага до глядачів нікого не залишили байдужими. Любити друковану книгу, завжди говорити правду, уміти дружити- це ті цінності, які хотіли донести до глядачів творці вистави.

По закінченні учні відвідали Екопарк імені Фельдмана, де познайомилися з представниками живої природи. Канікули удалися на славу, а тепер - до роботи!

Екскурсія до міста Харкова

28 жовтня учні 6-А, 6-Г, 7-Б та 7-В класів (кл. керівник Руднєва Л.А., Жадановська Ю.М., Федяй Л.І., Кобченко І.Г. ) відвідали кондитерську фабрику «Лісова казка» в м. Харків. Діти мали змогу ознайомитись з процесом виробництва, а також скуштувати смачні солодощі. Учні відвідали цікаву колекцію сов, зібраної з різних куточків світу. Відпочити та насолодитись осіннім теплом діти змогли, завітавши до Екопарку імені Фельдмана.

Місячник шкільної бібліотеки

Продовжується місячник «Шкільна бібліотека – стратегічний партнер освіти». Учні 4-а класу взяли участь у літературній вікторині «Бібліотека – книжкин дім». Для учнів 2-х класів бібліотекар школи провела бібліотечний урок «Структура книги». Учні прослухали бесіду про елементи книги та познайомилися з творчістю художників-ілюстраторів дитячих книг.

До Дня українського козацтва для учнів 5-в бібліотекарі районної бібліотеки провели козацькі розваги «Оживає дух козацький».Учні прослухали бесіду з історії козацтва, шкільний бібліотекар провела огляд книг «Гетьмани України», брали активну участь у веселих конкурсах. Переможці були нагороджені призами.

Посвята в першокласники

24 жовтня наші першокласники виглядали особливо: у них було свято – посвята в першокласники. До дітей завітали казкові герої, які провели дітей до Країни Знань. Діти і батьки отримали велике задоволення.

Участь у обласній раді директорів

24 жовтня у місті Харкові відбулася обласна рада директорів, в якій взяла участь і директор нашої школи Гонта Валентина Олександрівна.

На раді розглядалися такі питання:

- нові підходи до порядку атестації закладів освіти;
- впровадження інноваційних технологій в роботі з обдарованими учнями;
- формування громадянської та патріотичної свідомості учнів;
- нові умови вступу до ВНЗ.

Участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції

24 жовтня у місті Харкові відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Поєднання інноваційних і традиційних технологій навчання української та іноземної мов як чинник забезпечення дієвості знань».

У роботі конференції взяли участь начальник Куп’янського відділу освіти Пасічник С.М., директор школи №1 Гонта В.О. та вчителі Дєєва О.Ю. та Ланевська Л.П.

Після обговорення доповідей учасники отримали відповідні сертифікати. Матеріали конференції розміщені у збірнику.

Концерт, присвячений 70-ій річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників

23 жовтня відбувся концерт, на якому були присутніми п’ятеро учасників Великої Вітчизняної війни.

Після концерту перед учнями школи виступив Дзюба В.П., який закликав учнів пам’ятати про подвиг героїв цієї жахливої війни та передавати цю символічну свічку пам’яті наступним поколінням.

Зустріч з майбутніми першокласниками

23 жовтня відбулася зустріч з майбутніми першокласниками та їхніми батьками. Програма була насиченою: діти грали, малювали, плели пам’ятні браслети та майстрували фігури з кульок.

Учні перших класів подарували цікаву концертну програму та показали те, чому вони навчилися за цей навчальний період. Після концерту директор школи Гонта Валентина Олександрівна познайомила батьків з досягненнями школи, а діти мандрували шкільними кабінетами.

Усі залишилися задоволеними.

Зустріч з представниками батьківських комітетів

23 жовтня відбулася зустріч адміністрації школи з представниками батьківських комітетів, на яких батьки заслухали звіт адміністрації про роботу школи за останній період. Обговорили питання, пов’язані з проведенням ДПА та ЗНО у цьому навчальному році.

Місячник шкільної бібліотеки

Першого жовтня 2014 року в школі розпочався Місячник шкільної бібліотеки «Шкільна бібліотека – стратегіфчний партнер освіти». Для учнів початкової школи шкільним бібліотекарем проведено свято книги «Дружба з книгою – це свято». Учні 4-г класу читали вірші про бібліотеку, про правила бережливого ставлення до книги. Активних читачів бібліотеки було нагороджено медалями «Книголюб» та «Казковою цукеркою».Від учнів,батьків, вчителів шкільна бібліотека в подарунок отримала книжки серії «Сонечко», «Промінець», «Веселка».

Учні 5-б класу подивилися мультимедійну презентацію «Пан Коцький та Шрек у світі української літератури» та познайомилися з творими українських письменників, які представила шкільний бібліотекар.

До учнів 3-в класу завітали у гості бібліотекарі районної бібліотеки і провели свято книги «Бібліотека – храм мудрості». Учні прослухари інформацію про бібліотеки та приняли участь у вікторині. Переможці були нагороджені призами.

День Учителя у нашій школі

Незвичайно щемким і світлим виявився цей день – 3 жовтня – у нашій школі. Вдячні погляди учнів, гарні слова, щирі посмішки – це те, що зігрівало усіх в цей день.

Для вчителя головне – щоб діти були справжніми людьми, освіченими і порядними. І коли школа наповнюється вдячними словами учнів і батьків – це означає, що недаремна учительська праця.

А святковий концерт, що був підготовлений силами учнів, ще раз переконав у цьому всіх присутніх.

Зі святом вас, учителі!

Вересень

У часть у проекті «Відкриті уроки футболу»

27 вересня учні 5-7 класів взяли участь у національному соціальному проекті «Відкриті уроки футболу» та компоненту «Чесна гра». Діти відпрацювали навички, техніку, тактику гри у футбол, взаємодію гравців між собою.

Учитель фізичної культури Торубара Олександр Сергійович показав зразковий урок футболу з учнями шкіл Харківської області, який був високооцінений спостерігачами Харківської обласної федерації футболу.

По закінченню заходу діти, отримавши подарунки та величезне задоволення від захоплюючої гри, повернулися додому.

День Партизанської Слави

22 вересня Україна відзначає День Партизанської Слави. З цієї нагоди в школі протягом 18 – 23 вересня пройшли виховні години "Уклін живим – полеглим слава", "Герої для нас як приклад..." , "Горде ім'я - українець!", інформаційні п’ятихвилинки в початкових класах "Ми — українці", "Пам'ятаймо героїв", "Люди, які прославили мій край", "Сторінки історії мого міста", круглі столи "Партизанський рух в Україні", "Відлуння пам’яті нашої…", конкурси малюнків "Моя Батьківщина - Україна" та "Ми - діти вільної країни!", бесіди "Партизанськими шляхами", "Стежками партизанської слави". В бібліотеці організовано тематичну виставку художньої літератури "Цих днів не змовкне слава". А учні 4Г класу відвідали виставку в краєзнавчому музеї.

Олімпійський тиждень

Олімпійський тиждень був дуже насиченим. Протягом тижня відбулися змагання з дартсу, настільного тенісу для 5-11 класів та спортивна естафета для учнів 1-4 класів, конкурс малюнків «Ми обираємо здоровий спосіб життя» (5-7 кл.), малюнку на асфальті «Види спорту» (1-4 кл.). Яскравим виявився «Олімпійський урок» для маленьких першокласників. Тиждень закінчився урочистим відкриттям шкільних олімпійських ігор – Парадом олімпійців.

Свято Першого дзвоника

Довгоочікуваним веселим дзвоником розпочалася осінь. Урочистим було свято і у нашій Першій школі.

Море квітів, білих бантів, жовто- блакитних кульок і прапорців та допитливі очі дітей, які так давно чекали цієї миті, -саме це свідчить про те, з якою радістю учні й батьки йшли цього ранку до школи. Це свято було особливим для 102 першокласників та 43 випускників , для яких усе було по-доброму щемливим. Усі вони отримали подарунки від громадської організації «Соціальний рух поваги».На нашому святі були присутні гості: Овередна Н.Л., начальник служби у справах дітей; Яценко Г.Ю., завідувач методичним кабінетом відділу освіти, Сохотський Л.П., представник ради ветеранів та Козьменко В.Д. , начальник Куп’янської дистанції сигналізації та зв’язку Укрзалізниці.

Схвильовано лунає перший дзвоник. На учнів чекають затишні класи. Тема першого уроку «Україна- єдина країна». Тож побажаймо мешканцям нашої Країни Знань миру, злагоди та любові!

Педагогічна рада

29 серпня відбулася педагогічна рада, порядком денним якої були такі питання: про пріоритетні напрямки діяльності школи в новому навчальному році; про організований початок навчального року; діяльність педколективу щодо здійснення соціального захисту дитини та охорони дитинства; про завдання педколективу з безпеки життєдіяльності дітей в навчально-виховному процесі та охорони праці; про організацію безкоштовного харчування учнів пільгового контингенту тощо.

На педагогічній раді вчителі також підбили підсумки організації відпочинку , дозвілля та оздоровлення дітей в літній період, затвердили правила внутрішнього розпорядку, прослухали та прийняли до відома інформацію про організацію роботи з питань виконання Закону України «Про звернення громадян», а також виконання Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»

Крім того, опрацювали результати державної підсумкової атестації учнів 9-х, 11-х класів та здійснили моніторинг якості освіти випускників 2013/2014 н.р. ( за результатами ЗНО)

Адміністрація школи ознайомила присутніх педагогів зі структурою навчального 2014/2015 року , методичними рекомендаціями щодо організації навчально-виховного процесу та вивчення базових дисциплін у школі.