Обмін досвідом

17.08.2012 року в межах проведення Всеукраїнської акції «Нові стандарти-нова школа» до нашої школи завітала делегація освітян з м. Миргорода Полтавської області у складі:

Нікітченко Антоніни Борисівни, начальника відділу освіти Миргородської міської ради та Даценко Тетяни Іванівни, завідуючої методичним кабінетом відділу освіти Миргородської міської ради.

Делегацію супроводжували начальник відділу освіти Куп’янської міської ради Пасічник С.М. та методист відділу освіти Гпркуша Г.В.

Члени делегації оглянули навчальні кабінети та музеї школи.

21.04.2012-27.04.2012

Навчально-польові заняття

27 квітня учні 11-х класів виконали марш-кидок в район лісосмуги села Соболівка. Хлопці вдосконалювали навички тактичної, вогневої та прикладної фізичної підготовки...

Відпрацьовували метання протитанкової гранати в ціль, переповзання по-пластунськи з рушницею, переміщення на полі бою короткими перебіжками, розгортання відділення в ланцюг, навчальний штурм висоти, зайнятої умовним супротивником.

Дівчата виконували обов’язки медсестер і санітарів.

Усе закінчилося смачною польовою кашею.

Чорнобильські дзвони

26 квітня у нашій школі, традиційно, відбулася лінійка пам’яті героїв-чорнобильців.

Гіркий полин... Чорнобиль... Ці слова відбуваються пекучим болем у серцях українців.

Захід, що пройшов 26 квітня, нагадав усім присутнім про необхідність збереження пам’яті про трагедію Чорнобиля.

Діти спробували перенестись уявою на 26 років тому.

... Б’ють тривожним набатом дзвони Чорнобиля.

Нагадують: пам’ятайте! Хай не повториться! Хай земля зацвітає навесні пишним буйством кольорів.

Закінчилася лінійка хвилиною мовчання - вшановано подвиг героїв. І кожен з учнів та вчителів подумки промовив: «Хай кожен новий день сповнює наші серця миром, спокоєм, одухотвореністю.»

Свято Букваря

Цікаво пройшло 24 квітня в нашій школі Свято Букваря. Для кожної дитини-першокласника – це ціла подія, бо Буквар відкриває велику путь – у невідоме, непізнане, незнане.

На свято були запрошені батьки, які з величезною насолодою спостерігали, як їхні маленькі синочки і дочки ставали у стінах школи дорослішими, розумнішими.

Цей день назавжди залишить свій приємний слід і в душах учнів, і в серцях батьків.

1.04.2012-7.04.2012

Батьківські збори 9-х класів

3 квітня відбулися збори батьків учнів 9-х класів.

Директор школи Гонта Валентина Олександрівна та заступник директора з навчальної роботи Алтанець Наталія Аскенівна познайомили присутніх з основними етапами завершення навчального року, з порядком проведення ДПА.

Батькам пояснено, що останній день занять для учнів 9-х класів – 11 травня. З 14 травня до 30 травня триває державна підсумкова атестація з таких предметів інваріантної складової робочого навчального плану:

14.05 – українська мова (диктант);
18.05 – математика (інтегрована письмова робота з алгебри та геометрії);
21.05 – географія (письмово);
24.05 – біологія (письмово);
30.05 – англійська мова.

Початок державної підсумкової атестації о 9 годині ранку.

31 травня відбудуться урочистості з нагоди вручення учням 9-х класів свідоцтв про базову загальну середню освіту.

Після зустрічі з дирекцією та адміністрацією школи батьки спілкувалися з класними керівниками своїх дітей, дізнавалися про індивідуальні особливості їх навчання та поведінки.

Батьківські збори 11-х класів

5 квітня відбулися збори батьків учнів одинадцятих класів, де були підведені підсумки, названі перемоги. Адміністрацією школи було доведено до відома батьків інформацію про організоване завершення навчального року учнями 11-х класів.

Згідно з нормативними документами 03 травня - останній день занять і Свято останнього дзвоника для 11-х класів.

З 04 до 10.05 триватиме ДПА:
04.05 – українська мова (переказ)
07.05 – 11- А – художня культура
07.05 – 11- Б – біологія
10.05 – 11 – А- історія України
10.05 – 11- Б – фізика

12 травня відбудуться урочистості з нагоди вручення учням атестатів про повну загальну середню освіту.

Батьків також ознайомлено з особливостями, умовами і графіком проведення ЗНО.

Директор школи Гонта Валентина Олександрівна відповіла на запитання присутніх.

Класні батьківські збори у 7-Б класі «Психологічні та вікові особливості підлітків»

Напередодні весняних канікул (23 березня 2012 р.) у 7 – Б класі відбулися батьківські збори. Тему батьківських зборів та ії спрямованість підказало саме життя: психологічні та вікові особливості учнів,пошук відповідей на запитання, які перед батьками ставить життя та власна дитина.

Мета: обговорення задач навчально-виховної роботи класу, розгляд актуальних педагогічних проблем.

Форма проведення: «круглий стіл».

На зборах аналізувалися навчальні досягнення учнів, характеризувалися їхні можливості, ступінь просування класу в навчальній діяльності. Розмова на зборах йшла не «про бали», а про якість знань і рівень інтелектуальних зусиль, що відповідають пізнавальній та моральній мотивації. Батьки хочуть змінити своє ставлення до поведінки та взаємодії з власною дитиною, зробити його більш відкритим і довірчим. На зборах була присутня шкільний психолог Надоля Ірина Володимирівна, яка дала можливість батькам тимчасово відчути себе дитиною, пережити емоційно ще раз дитячі враження. Головна мета порад Ірини Володимирівни – досягнення більш глибокого, об'єктивного розуміння батьками проблем дитини, її особистості в цілому, визначення своєї виховної стратегії у спілкуванні з нею та способів взаємодії з іншими учасниками освітнього процесу.

І традиційні, і нетрадиційні методи, форми взаємодії класного керівника з батьками учнів 7 – Б класу ставлять одну загальну мету – зробити щасливою підростаючу особистість, яка входить у сучасне культурне життя.

Новини шкільної бібліотеки

Усіх причетних до дитячого читання об’єднує свято – Всеукраїнський тиждень дитячої книги.

Це добра нагода добрим людям допомогти у відродженні дитячого читання і популяризації дитячої книги.

З 02 по 06 квітня 2012 року в школі пройшов тиждень дитячої книги.

Шкільним бібліотекарем і учнями 6-11 класів була підготовлена і проведена бесіда «Міжнародний день книги». В кожному класі (з 1 по 5 ) діти дізналися про істрорію винекнення Міжнародного дня книги.

Учні 8-а класу познайомилися з творами видатних українських письменників.

Для учнів 7-а класу була проведена літературна гра «Книголюб». Учні активно відповідали на запитання. Переможцями стали Доценко Яна і Зуєва Наталія.

Ком’пютерна призентація « Подорож пригодницькими творами В.Нестайка» відбулася для учнів 4-а класу.

А для учнів 6-а класу бібліотекарем школи була проведена літературна вікторина «Так все починалось». Перемогли у вікторині Пігіда Юля і Верченко Оля .

В бібліотеці були оформлені книжкові виставки: «Книга – велика сила», «Кращі твори українських авторів», «Книга – вірний друг», «Культура – повага до людей і до себе».

Тиждень книги має давні традиції, і одна з них – акція «Подаруй бібліотеці книжку». Шкільна бібліотека від учнів школи отримала 44 екз. книг.

Виступ дружини юних пожежних

2 квітня дружина юних пожежних ЗОШ№1 узяла участь у регіональних змаганнях знавців пожежної справи. На цей раз не вдалося юним рятувальникам увійти до числа призерів, але важливий атрибут – вогнегасник для школи – вони завоювали.

Спортивні змагання «Веселі старти»

З 2 по 4 квітня у школі були проведені спортивні змагання “Веселі старти”, присвячені Всесвітньому дню здоров’я (7 квітня) і дню гумора (1 квітня).

Старші учні змагалися з дітьми молодшої школи. Було проведено веселі вікторини. Комізм полягав у тому, що молодші школярі виграли. Старші дали їм можливість відчути себе сильнішими – перемогти!

Змагання пройшли по - спортивному завзято і весело.

Усі отримали заряд спортивного гарту, бадьорості та оптимізму. Найактивнішими помічниками для дітей були учні 11-Б та 9-В класу. Спасибі організаторам змагань за “Веселі старти”.

Смійтеся на здоров’я! «Юморина – 2012» у 7-Б класі

Всміхатися - необхідно! Для того і існує навіть невеличке міжнародне свято - Перше квітня. Кожна людина має шанс посміхнутися і отримати задоволення від того, що розіграла свого друга, або навпаки, що його розіграли.

Усім відомо, що сміх - це здоров’я, веселий настрій, невід’ємна частина нашого повсякденного життя, тому 2 квітня у 7 – Б класі до дня сміху відбулась «Юморина – 2012». Розсмішити людей зі сцени дуже непросто, але учням-гумористам 7 – Б класу це вдалося зробити!Того дня видалася всім нам нагода почути і побачити тих, хто любить гостре слово, хто знає український гумор, хто любить жарт і вміє ним захопити інших!Втомлені після учбової праці (перший день після каникул!), але з гарним настроєм, натхненням та почуттям гумору виступали учні 7 – Б на імпровізованії сцені.

Найбільш яскравим номером гумористичної програми були театралізовані сценки у виконанні Дереповської Дар’ї, Голоти Маргарити, Бикової Марини, Мугурдинова Григорія. Сценки мали назву «Дівоче життя», «Смажена гуска», «Наречена». Можна собі тільки уявити кумедних героїв, що обговорюють повсякденні проблеми, згадують минуле, дошкуляють одне одному, а в кінці співають чудову пісню. Це, знову ж таки, треба було бачити! Наскільки вміло прекрасні актори зуміли передати характер своїх героїв!

Акторам, глядачам і всім, хто долучився до цього свята, хочеться побажати успіху, здоров’я, наснаги, а також не забувати, що наступного року у нашому класі також буде свято гумору і сміху. Щоб засміятись, людині потрібно напружити 17 м'язів, а щоб насупитися - аж 43! Тому веселим і усміхненим бути легше, чи не так?..

Ось так жартівливо та дотепно вміє наш клас веселитись. «Перед сміхом ніщо не встоїть...» - писав великий американський гуморист Марк Твен.

«Смійтесь , - радить один норвезький лікар, - бо три хвилини сміху замінять п'ятнадцять хвилин ранкової гімнастики».

Отож, любі друзі, смійтеся на здоров’я!

24.03.2012-31.03.2012

Весняні канікули

Цікавими і захоплюючими стали весняні канікули для учнів нашої школи. Третя чверть найдовша, діти дуже наполегливо працювали, здобували знання, отже, із властивим їм бажанням чекали канікул.

Учителі творчо попрацювали, щоб зробити дні весняного відпочинку пізнавальними, щоб діти відпочили, збагатилися духовно, естетично; покращили своє самопочуття, відновили сили для нових перемог.

На канікулах у школі працювали гуртки та спортивні секції, такі, як «Баскетбол», «Туристський», «Краєзнавчий», «Патріотичний», «Ляльковий театр», «Шкільне телебачення», «Медіакультура», «Вокальний спів», «Футбол», «Юні музеєзнавці»

Педагоги школи підготували низку цікавих заходів, подорожей, екскурсій. Це поїздки до Харкова, відвідування Куп’янського краєзнавчого музею, медичного коледжу імені Шкарлетової, аптеки № 63, інтелектуальні конкурси та змагання.

Цирк Африки» у м. Харкові

24 березня учні 3-В класу (класний керівник Герасименко О.О. та 3-Г ( кл. керівник Чала Л.М.) класів відвідали «Цирк Африки» у м. Харкові. Виступи артистів супроводжувались лазерним шоу. Були представлені леви та крокодили, які показали свої вміння виконувати трюки. Діти із захопленням дивились на хвилюючі виступи гімнастів та смішні витівки клоуна. Окрім цього, діти побачили виставу «Єгипетська володарка», що залишила дивовижні враження. Незабутнім став похід до «Макдональдсу».

Захоплення від цирку

25 березня учні 2-А класу (кл. керівник Повелиця Н. В.), 2-Б класу ( кл. керівник Крахмальова О. І), 2-В класу (кл. керівник Каменюка Н. М.) відвідали Харківський цирк з метою ознайомлення учнів з культурними місцями, розширення світогляду, формування пізнавальних навичок, самовихованості, самоосвіти.

Діти з захопленням дивилися виступ дресированих левів, крокодилів, віртуозну майстерність повітряних гімнастів, акробатів, які показали високу майстерність циркового мистецтва і, звичайно ж, – дует веселих клоунів.

Кульки, солодку вату, сміх подарувала нам циркова програма. Усі залишилися задоволені, і напам’ять придбали сувеніри...

Екскурсія до Куп’янського медичного коледжу імені Марії Шкарлетової

26 березня учні 8-Б ( кл. кер. Колісник В.П. ), 9-А ( кл. кер. Бріткіна Л.Г.) 9-Б класу (кл. кер. Хомік С.М.) відвідали Куп’янський медичний коледж імені Марії Шкарлетової. Їх зустріли там дуже привітно, провели цікаву екскурсію, показали чотири музеї: музей історії коледжу, музей українського побуту, музей лікарських рослин Куп’янщини, музей, де знаходяться людські органи. З історії коледжу діти дізналися багато нового. Наприклад, те, що Куп'янський медичний коледж імені Марії Шкарлетової відкрито у вересні 1931 року як медичний технікум. Протягом 78 років він тричі змінював свою назву:

1939 рік – фельдшерсько-акушерска школа,
1951 рік – медичне училище,
2003 рік – медичний коледж.

У музеї побуту діти побачили давню українську хату, їм розказали про традиції народу, про вишиванки, національний одяг, обереги, традиції.

У музеї лікарських рослин ми побачили гербарій корисних трав, у музеї людських органів - дізналися докладніше про людський організм , прослухали лекцію про шкідливість тютюнопаління та про наслідки зловживання алкоголем.

Знайомство з прекрасним

28 березня учні 5-В, 5-Г та 6-А класів їздили до м. Чугуєва ,відвідали музей славетного земляка І.Ю.Рєпіна. Діти побували в садибі російського художника, відчули атмосферу ХІХ століття, побачили побут слобожан, речі відомого митця.

Затамувавши подих, слухали діти розповідь екскурсовода про перебування юного художника в батьківській оселі.

Не залишала байдужими жодного з відвідувачів музею картина, написана чотирнадцятилітнім хлопчиком ,майбутнім відомим усьому світу художником Іллєю Рєпіним.

А потім – Харків. Учні 5-Г та 6-Б класів відвідували планетарій, відчули свою причетність до космосу. Учні 5-В класу пішли до Харківського музею образотворчого мистецтва. Вперше вони бачили картини І.Шишкіна, І.Айвазовського, про які вони чули раніше. Але найбільше їх вразила картина І. Рєпіна “Запорожці пишуть листа турецькому султанові”. Милуючись полотном, учні слухали і про історію написання картини і про людей, які позували художнику. Екскурсія виявилася дуже цікавою і пізнавальною.

Поїздка до Харківського художнього музею та аквапарку

28 березня учні 9-В класу (кл.кер. Дєєва О.Ю.)відвідали Харківський художній музей. Діти мали змогу насолодитися полотнами К.Айвазовського, І. Рєпіна, С. Беркаса, В. Васильківського. Картини були прекрасні, усі ще довго залишалися під враженням від розповіді чудового екскурсовода, який розповідав чітко та доступно.

Найбільше їх вразило полотно «Запорожці пишуть листа турецькому султанові» . здійснили подорож до Харківського аквапарку «Джунглі». Це величезний закритий комплекс водних розваг з масою різноманітних атракціонів. Куди не глянеш – всюди басейни та гірки. Затишний куточок «тропічної» природи, приємне місце для розваг та відпочинку. Діти отримали відмінний настрій, позитивні емоції та атмосферу вічного літа. Знаходячись в аквапарку майже цілий день, ніхто не помітив, як швидко сплинув час і потрібно вже повертатися додому. Весело було усім, ніхто не нудьгував, адже екскурсії у колі однокласників для дітей здаються великими пригодами, спогади про які, разом зі світлинами, залишаться на все життя.

Запрошення на обласний фестиваль лялькових театрів «Крок»

30 березня учасники лялькового театру «Веселі рученята» (учні 3-А, 3-В класів) були запрошені на обласний фестиваль лялькових театрів «Крок», який відбувся у м. Харкові. Учасники отримали диплом фестивалю «За вдалий дебют». Крім того, Садовський Михайло був нагороджений дипломом за краще виконання ролі Колобка.

Новини шкільної бібліотеки

13 березня в читальному залі бібліотеки для учнів 3-а класу була проведена книжкова виставка «Вшановуємо Великого Кобзаря». Бібліотекар познайомила учнів з біографією Т.Г.Шевченка та його творами. Учні згадали вірші Т.Г.Шевченка, які вивчали на уроках.

* * *

До вшанування пам’яті Великого Кобзаря з учнями 7-а класу бібліотекарі районної бібліотеки провели вікторину по творчості Т.Г.Шевченка.

19.03.2012-23.03.2012

Захист робіт в рамках шкільного наукового товариства

20 березня на засіданні фізико-математичного об’єднання виступили Михайліченко І. (8-А клас) із доповіддю «Золотий переріз», Лазуренко С. (9-Б клас) - тема його дослідження -«Симетрія в природі», Танковська К. (9-Б клас) - «Узагальнення теорії конусів» Дяченко К. (9-В клас)- «Ньютонівська рідина», Рева А. (10-Б клас) - «Як люди вчились лічити», Кіясь А. (10-В клас) - «Геометрія і одяг».

Математичні фокуси показували учні 9-Б класу Лазуренко С., Ткаченко В.

Викликала жвавий інтерес слухачів доповідь Книша Б. 11-Б «Рух бульбашки у в'язкому середовищі».

* * *

21 березня на засіданні філологічного об’єднання багато уваги приділялося дослідженню постаті й творчості Г.С. Сковороди. Свої роботи презентували Піщик Г. , 9-Г клас, «Щастя очима Г.Сковороди», Банделет К. , 9-В клас , «Як розуміє щастя Г.Сковорода. Щастя очима Григорія Савича», Каменюка С. , 10-Б , «Філософія щастя у творах Г.Сковороди куп'янського періоду»

А Лезенко П. з 10-Б класу виступила з доповіддю «Комічне у творах А.Чехова та Діккенса з проекцією на сучасність».

* * *

22 березня на засіданні суспільно-природничого об’єднання виступили учні, роботи яких викликали неабиякий інтерес, але особливо вразили праці, присвячені проблемам, що пов'язані з нашою місцевістю (екологічні проекти та проекти з охорони здоров’я). Це роботи Тимофєєвої А. з 10-А класу «Йододефіцит в Україні та Куп’янську», Книша Б. з 11-Б класу «Забруднення атмосферного повітря транспортом».

* * *

Історичній та географічній тематиці були присвячені роботи Бондар Є. з 10-А кл. «Ідеї соборності України. Т.Шевченко: минувшина, сучасність», Сизонова І. (7-Б клас) «Бермутський трикутник. Міфи та факти», Надолі В. (9-В клас) «Участь України в міжнародних організаціях».

* * *

У цей же день дуже плідно працювали юні знавці іноземних мов. Це десятикласники Ківшарь Д. «Проблеми людства. Глобальне потепління», Сівтунова К. «Мистецтво Англії», Бондаренко Я. «Світ кіно», Головіна Д. «Фразеологічні одиниці англійської мови, які мають у своєму складі назви харчових продуктів», Ковальова А. «Мистецтво Франції», Крейдун П. «Найбільші технологічні катастрофи 20-21 ст.», дев'ятикласники 9-Б Танковська К. «Рослини, занесені до Червоної книги», Книш В. «Тварини, занесені до Червоної книги», восьмикласники Садовська К. «Творчість Елвіса Преслі», Коцюра П. «Популярна музика нашого покоління», Лобас К. «Реп. Його вплив на музичну культуру світу».

3.03.2012-18.03.2012

Святкові заходи

До Дня 8 Березня в нашій школі проводилися святкові вогники, дискотеки. Учні початкових класів привітали своїх мам віршами та піснями, власноруч виготовленими листівками. А п'яти –восьмикласники провели чудові та змістовні класні години.

Старшокласники – випускники організували для мам справжнє свято і отримали Материнське «спасибі» (лист – звернення мам до учнівського та вчительського колективів):

Дуже приємно у наш неспокійний, бурхливий час торкатися ніжних проявів доброти, вдячності і зворушливості.

Ми, батьки 11-Б класу Куп’янської ЗОШ №1 були дуже раді, коли нас запросили 7 березня на концерт, присвячений мамам одинадцятикласників.

Завжди приємно, коли твоя дитина співає, декламує вірші, а коли це ще й пройнято ніжною зворушливістю, коли у дівчаток-випускниць тремтить голосочок і зриваються сльози від тих слів любові, що лунають з їх вуст, материнське серце не може не відповісти взаємністю!

Який чудовий концерт показали нам діти! Як ми вдячні школі і вчителям!

Коли хлопці щиро і відверто освідчувались мамам у любові – зал тремтів від зворушливості!

Від ніжності і вдячності мамам, а ще від усвідомлення того, що через пару місяців промайне дитинство – плакали дівчата. Від любові до своїх дітей – мами і бабусі. Яке це щастя – побувати на такому концерті своєї дитини.

Багато слів вдячності пролунало! Скільки чудових пісень про маму, про матір і доньку, про синівську любов!

Це було таке свято чисто, ніжності і… чогось такого…глибокого духовного. Такого, що не можна передати словами.

Ми бачили багатого святкових заходів наших дітей, але це свято для мам стало апогеєм Синівської, Доньчиної і Материнської любові!

Ми, батьки, були дуже зворушені!

Коли діти співали, по очах матерів текли сльози. Сльози щастя і радості, що засвідчують, що наші діти – виросли! Що вони – вдячні нам. А батькам це – найвища насолода.

Спасибі Першій школі, спасибі учителям, які доклали зусиль.

Окрема вдячність організаторам концерту для мам випускників заступнику директора Ус Олені Львівні, педагогу-організатору Мироненко Олені Володимирівні та вчителеві музики Кононенко Валентині Вікторівні за ту радість, яку нам подарували.

Із вдячністю, батьки 11-Б класу

Протягом тижня

Протягом цього тижня учні нашої школи традиційно вшановували пам’ять Великого Кобзаря. До пам’ятника Тарасу Шевченкові були покладені квіти, лунали пісні на слова його поезій, шкільне телебачення демонструвало відеопроект «Шевченко очима сучасників», які були підготовлені учнями нашої школи. Для учнів 5-9 класів проведені тематичні уроки та виховні години, лекторська група – представники 7-Б класу Бикова М., Сизонов І., Руденко А., Дереповська Д., Сєрікова Н.- розповідали дітям факти з біографії поета, учителями школи (Дєєвою О.Ю., Обушко С.Я., Паращич В.В., Бондарєвою О.І., Загоруйко О.Я. ) були проведені цікаві заходи, що мали назву «Турнір шевченкознавців», літературна композиція «Кобзар у нашій оселі». Бібліотекар школи Ірина В’ячеславівна презентувала виставку книжок «Вшануймо Великого Кобзаря», провела вікторину на знання біографії та творчості видатного митця.

15.03 відбулася презентація пошуково-дослідницького проекту «Видатні митці-земляки», який здійснювали учні 10-Б класу.

Десятикласники відшукали й оформили у папках та на стендах матеріали про видатних письменників, артистів, художників, майстрів прикладного мистецтва, які народилися, прожили або бували на Куп'янщині чи писали про нього.

Гостей вітали учні сімома мовами – українською, російською, англійською, французькою, німецькою, польською і навіть ассірійською. Потім школярі-екскурсоводи розповіли про Остапа Вишню, показали речі, аналогічні тим, у яких любив ходити видатний гуморист - полотняний піджак тих часів, вишиванку; мисливське приладдя, подароване друзями письменника – підсумок, патронташ, крякуху, манок (свисток для прикликування птахів); про перебування на Куп'янщині Г. Сковороди, М. Кропивницького, О.Довженка, С.Сергеєва-Ценського, В.Некрасова, В.Дудінцева та багатьох інших.

Завершився показ демонстрацією відеоекскурсії до села Сенькова «Стежками Остапа Вишні».

25.02.2012-02.03.2012

ІІ Всеукраїнський батьківський форум

24-25.02 Фефілова Г.Є., вчитель російської мови та літератури, керівник батьківського університету школи та Шикунова Л.М., член шкільної батьківської громадської організації «Родина» брали участь у роботі ІІ Всеукраїнського батьківського форуму, який проходив у м. Києві. Своїми враженнями про роботу форуму вони поділилися з колегами на нараді. Резолюція форуму буде опрацьовано на загальношкільній батьківській конференції та класних батьківських зборах.

Засідання педагогічної ради

Головною подією минулого тижня було проведення 01.03 засідання педагогічної ради, присвяченої інформативно-комунікативним технологіям як одному з головних чинників професійної мобільності педагога, а також роботі з розробки та впровадження нових виховних програм, технологій і методик моніторингу виховання. Засідання педагогічної ради проводилося пролонговано, і в рамках підготовки до нього вчителі Атаманова Г.П., Ківшарь В.М., Кононенко В.В., Руднєва Л.А. провели відкриті уроки з використанням ІКТ і показали високий рівень педагогічної майстерності. На засіданні педради були заслухані творчі звіти вчителів, які атестуються цього року - Атаманова Г.П., Алтанець Н.А., Ківшарь В.М., Фефілова Г.Є. Вони справили велике враження своїми творчими наробками та високим професіоналізмом. У роботі педагогічної ради взяла участь начальник відділу освіти Куп’янської міської ради Пасічник С.М.

Конкурси, олімпіади

Підведено підсумки ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з педагогіки та психології за результатами яких учениця 11-Б класу школи Смілянець Ольга посіла І місце. Вітаємо Ольгу з перемогою! Наша подяка Надолі Ірині Володимирівні за підготовку учениці до олімпіади.

Учні 1-4 класів школи взяли участь у міському етапі Всеукраїнської виставки – конкурсу робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання. На виставку направлено 12 кращих робіт. Чекаємо на результати та сподіваємось на перемоги!

Спортивні новини

02.03 на базі школи відбулась чергова гра на першість м. Куп’янська з баскетболу серед шкіл. У ході непростої гри перемогу здобули спортсмени нашої школи. Дівчата переграли суперниць з гімназії №1 з рахунком 20:15, а хлопці отримали вагому перемогу з рахунком 53:27

До уваги учнів, батьків, вчителів!

Надаємо інформацію щодо закінчення 2011/2012 навчального року, проведення державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.

Звертаємо увагу, що на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. №686-р внесені відповідні зміни до структури навчального року, навчальна практика та навчальні екскурсії для учнів 1-8-х та 10-х класів проводяться протягом навчального року.

Календар закінчення 2011/2012 навчального року, проведення державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання

Дата Заходи
3 травня Завершення навчальних занять для учнів 11-х класів
4-11 травня Державна підсумкова атестація учнів 11-х класів

Учні складають атестацію з трьох предметів:
1) українська мова (обов'язково);
2) математика чи історія (для учнів універсального профілю) або профільний предмет (для учнів інших профілів);
3)предмет за вибором учня

12-13 травня Випускникам 11-х класів вручаються документи про освіту
15 травня -7 червня Проведення зовнішнього незалежного оцінювання для осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів:

15.05 - хімія
17.05 - російська мова
19.05 - географія
21-22.05 - математика
24.05 - всесвітня історія
26.05 - іноземні мови (англійська, іспанська, німецька, французька)
28-29.05 - українська мова і література
31.05-1.06 - історія України
5.06 - фізика
7.06 - біологія

11-18 травня Державна підсумкова атестація учнів 4-х класів (під час навчального процесу), з української мови та читання (мови навчання), математики
14 травня Завершення навчальних занять для учнів 9-х класів
15-30 травня Державна підсумкова атестація учнів 9-х класів. Учні складають атестацію з п'яти предметів: українська мова, математика, біологія, географія, іноземна мова чи інший гуманітарний предмет за вибором навчального закладу або предмета, що вивчається поглиблено (для учнів спеціалізованих шкіл).
25 травня Завершення навчальних занять для учнів 1-8-х та 10-х класів
31 травня-1 червня Випускникам 9-х класів вручаються документи про освіту

4.02.2012-24.02.2012

Відійшли морози, запахло весною. Поновилося бурхливе шкільне життя. Учні разом зі своїми наставниками ще наполегливіше взялися за навчання. Проте не забули й про змістовний відпочинок: стало вже традицією щоп’ятниці проводи тематичні дискотеки – «Диско 80-х», до Дня закоханих, до Дня захисника Вітчизни.

Місяць лютий проходить у нас під знаком військово-патріотичного виховання. 23 лютого пройшов огляд – конкурс строю та пісні. Найкраще свою виправку, вміння виконувати команди показали юні захисники Вітчизни 11-А класу й посіли І місце, а їх командир визнаний кращим серед командирів взводів 10 – 11 класів. ІІ місце зайняв 11-Б клас, а ІІІ - 10-А клас.

Продовжують радувати своїми високими успіхами юні інтелектуали школи – учень 11-Б класу Борис Книш посів ІІІ місце в обласній олімпіаді з фізики, а Танковська Катерина (9-Б клас) – ІІ місце в обласній олімпіаді з української мови та літератури. Минулий тиждень був тижнем історії. У його рамках пройшли в класах історичні конкурси, вікторини, брейн-ринги. Завершиться предметний тиждень грандіозним дійством – виставою театру історичної мініатюри «Данило Галицький» під керівництвом Надії Михайлівни Сасси. Триває підготовка до пелагічної ради. Учні та вчителі показують свої здобутки в навчально-виховному процесі на відкритих уроках та позакласних заходах.

30.01.2012-3.02.2012

У зв’язку з великими морозами школярі мають додаткові канікули. Головне - провести їх із користю й безпечно для свого життя та здоров’я.

Продовжуються предметні олімпіади третього туру. Щойно прийшло повідомлення про те, що одинадцятикласниця Сизонова Тетяна посіла ІІ призове місце в обласній олімпіаді з обслуговуючої праці. Наші найщиріші вітання Тетяні та її учителю Хомік Сніжані Миколаївні!

Успішно провели захист своїх науково-дослідницьких робіт у Харківському відділенні Малої академії наук Григорова Д. з 11-Б класу (українська мова), Сизонова Т. з 11-Б класу(біологія) та Лезенко П. з 10-Б класу (світова література). Вони привезли посвідчення кандидатів та дійсних членів МАН.

Учні 10-х класів відвідали виставу за п’єсою І.Франка «Украдене щастя» в Харківському драматичному театрі ім. Шевченка, переглянули театральну виставку.

Шкільна бібліотека поповнилася на 64 примірники з української та світової літератури. Олімпійський національний комітет подарував до Євро-2012 енциклопедії та ілюстровані журнали (у друкованому та електронному форматах). Приходьте, читайте, розширюйте свій кругозір!

Січень 2012 року

Швидко промайнули веселі зимові канікули. Почався другий навчальний семестр. А різдвяні свята ще тривають. Традиційно в нашій школі вони проходять із дотриманням народних звичаїв. Це – «Водіння кози». Для дітей початкових класів це була незвичайна та незабутня подія, а для акторів – учнів дев’ятих-одинадцятих класів – хороша акторська й народознавча практика.

Хоч зима цього року пошкодувала снігу, спортивним змаганням зі стрітболу це не завадило. Нашу школу представляли на турнірі юні футболісти Мальцев, Ткачук, Лифар.

Проте краще один раз побачити, ніж кілька разів почути. Далі – дивіться фотографії.

10.12.2011 - 25.12.2011

Останні тижні перед Новим роком були насичені багатьма подіями в шкільному житті, численними перемогами

Олімпіада з психології та педагогіки

25 грудня відбувся ІІ тур Всеукраїнської олімпіади з психології та педагогіки. Результат серйозної підготовки та високого рівня зацікавленості в знаннях з предмету маємо такий : Смілянець Ольга(11-Б клас) - І місце.

Олімпіада з астрономії

24 грудня відбувся ІІ тур Всеукраїнської олімпіади з астрономії. На жаль, високими результатами наші учні школу не порадували: посіли 6 місце. Є над чим працювати і учням, і вчителям.

Конкурс «Учитель року – 2012»

19 грудня у міському будинку культури відбулося урочисте вшанування та нагородження вчителів-учасників міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2012». Абсолютним переможцем цього конкурсу визначено вчителя української мови та літератури Куп’янської загальноосвітньої школи №1 Дєєву Ольгу Юріївну. Її було нагороджено Грамотою відділу освіти Куп’янської міської ради, премією профспілки працівників освіти та іменним сертифікатом.

Вітаємо Ольгу Юріївну, пишаємося її перемогою та бажаємо гідно представити освітян Куп’янщини на обласному етапі конкурсу.

Починаючи з 20.12.2011р. в школі проводилися новорічні свята, в яких брали участь учні 1-11 класів. Школярів вітали Дід Мороз, Снігуронька та казкові та фантастичні персонажі. Дивну феєрію показали на сцені учні 8-11 класів, змістом якої була зустріч Нового року у різних країнах світу.

Виставка новорічних композицій.

19 грудня був проведений шкільний етап виставки новорічних композицій «Замість ялинки - букет». У ньому брали участь учні 5-11 класів.

На конкурс були представлені різнопланові, оригінальні, креативні композиції на новорічну тематику. Ця виставка викликала жвавий інтерес учнів, батьків, вчителів та створила святковий настрій та атмосферу напередодні Новорічних свят. Після тривалих дискусій поважне журі визначило переможців. Ними стали:

серед 5-7 класів
найкращою визнано композицію 6-Б класу
ІІ – 6-А (Макарова А.)
ІІІ – 5-Б (Ляшенко А.)
Букет 7-А класу (Овер’янова А., Зуєва Н.) журі відмітили як найоригінальніший

серед 8-9 класів
найкращим визнано букет 9-Б класу (виконав Григоров Я.)
ІІ – 8-Б (Афанасьєва Ю., Призенко К., Скорнецька К.)
ІІІ – місце посіли композиції учнів 9-Г (Фінько О.) 9-А (Огурцова Д., Корчагіна В., Пустоварова Є.), 9-В (Бочарнікова О.)

cеред 10-11
найкращим визнано букет10-А (Сафонов Ю.)
ІІ –10-Б (Обухов В.)
ІІІ – 11-Б (Дєєва Я.)

Олімпіада з інформатики

18 грудня на базі гімназії №3 відбувся ІІ тур Всеукраїнської олімпіади з інформатики. До складу команди школи ввійшли 5 учнів 8-11 кл. Уперше кожен член команди посів призове місце, що свідчить про високий рівень підготовки учнів з предмету та якість роботи вчителя. Крім того, такий результат свідчить і про високий пізнавальний інтерес школярів до інформатики як предмету.

Наші перемоги та переможці:

Соляник Д. (11-Б), Лісовець В. (9-В), Фоменко А. (8-В) - ІІ місце ;
Чорний М. (10-Б), Смітюх М. (8-В).- ІІІ місце.

Вітаємо команду Олександра Івановича та зичимо нових успіхів!

Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді ім. Т.Шевченка

Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді ім. Т.Шевченка відбувся 18 грудня (ЗОШ №6). До складу шкільної команди входили учні 5-11 класі . Учні писали твори, в яких повинні були показати свої знання про Великого Кобзаря. Найбільш змістовними та цікавими були твори Каменюки Світлани ( 10-Б), яка посіла І місце, Бикової Марини ( 7-Б) та Книш Вікторіі ( 9-Б) - ІІ місце. Висловлюємо подяку дітям - учасникам конкурсу та вчителям, які підготували команду

Олімпіада з економіки

17 грудня на базі ЗОШ №6 відбувся ІІ тур Всеукраїнської олімпіади з економіки. Учениця 11-Б класу Григорова Д. (11-Б) показала глибокі знання з предмету та посіла ІІ місце.

Вітаємо Дашу з перемогою!

Олімпіада з основ правознавства

11 грудня на базі ЗОШ №6 відбувся ІІ тур Всеукраїнської олімпіади з основ правознавства. Школу представляли 4 учні 9 та 10 класів. За результатами – учні 9-х класів посіли призові місця: Д’яченко К. –ІІ місце, Банделет К – ІІІ. Учні 10-х класів посіли 5та 6 місця.

Вітаємо з перемогою та бажаємо нових успіхів!

Олімпіада з біології

10 грудня відбувся ІІ тур Всеукраїнської олімпіади з біології, в якій брали участь учні 8-11 класів. До складу команди було включено 8 учнів. Гідно представили школу та показали грунтовні знання з предмету учні школи:

Танковська К. (9-Б) , яка за результатами посіла ІІ місце.

ІІІ місце посіли – Михайличенко І. (8-А), Піщик Г. (9-Г)

Вітаємо з перемогою!

Вітаємо всіх з наступаючими святами, зичимо здоров’я, щастя та добробуту!

2.12.2011 - 9.12.2011

Всеукраїнський урок права

9 грудня пройшов Всеукраїнський урок права. Учні 3-6 класів переглянули фільми про права дитини. А в 1,2,7-8 класах відбулись тематичні класні години.

Правовий брейн-ринг

8 грудня у рамках Всеукраїнського тижня права пройшов правовий брейн-ринг серед учнів 9-11 класів. Результати турніру: І місце – посіла команда 10-х класів;ІІ - команда 9-х класів,ІІІ-11-х класів.

«Козацькі розваги»

6 грудня пройшли «Козацькі розваги», присвячені 20-тій річниці Збройних Сил України. У змаганнях брали участь команди 9,10,11 класів. Перемогли найстарші та найбільш підготовлені – учні 11 класів. Друге місце за командою 10-х , а ІІ – 9-х класів.

Вистава шкільного театру історичних мініатюр

5 грудня шкільний театр історичних мініатюр ( керівник Сасса Н.М.) показав виставу за повістю Б.Васильєва «А зори здесь тихие»для учнів 7-11 класів.

Конкурс «Учитель року»

В цьому році в конкурсі « Учитель року – 2012» братиме участь і захищатиме свій педагогічний досвід учитель української мови та літератури Дєєва О.Ю. Конкурсантка успішно подолала перші етапи: контрольна робота з навчального предмета та аналіз запису відеоурока. 08.12.11 в рамках конкурсу Ольга Юріївна провела відкритий урок у 6 класі з української мови (на базі школи №6).

Побажаємо Ользі Юріївні успіху!

Міські змагання з настільного тенісу

8 грудня на базі нашої школи відбулись міський етап спортивних змагань з настільного тенісу. Учениця 10-б класу Лєзєнко Поліна вході змагань серед дівчат посіла ІІ місце. Вітаємо!

Олімпіада з хімії

Завдяки блискучим результатам учнів у ІІ етапі олімпіади з хімії, яка відбулась 4 грудня, наша школа посіла загальнокомандне І місце!

Перемоги учнів: Книш Борис (11-б клас) – І місце, Тимофеєва Анастасія (10-а клас) – І місце, Дьяченко Костянтин та Бирка Денис ( 9-в клас)-ІІ місце!

Вітаємо учнів та Валентину Іванівну!

Олімпіада з української мови та літератури

3 грудня відбувся ІІ етап олімпіади з української мови та літератури. Учні нашої школи посіли призові місця: Танковська К.(9-в) – І ; Доценко Я. (7-а) та Григорова Д (11-б) –ІІ.

Вітаємо з перемогами!

25.11.2011 - 1.12.2011

Всеукраїнський конкурс з української мови імені Петра Яцика

27 листопада відбувся ІІ етап ХІІ Всеукраїнського конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Це один з улюблених творчих конкурсів знавців української мови.

Наші перемоги:

Банделет Катерина (9-В) – ІІІ місце (учитель Дєєва О.Ю.);
Хорошко Любов (8-Б) – ІІІ місце (учитель Алтанець Н.А.).

Вітаємо учасників та переможців.

Всеукраїнський конкурс «Я співаю»

27 листопада у м. Києві відбувся Всеукраїнський конкурс «Я співаю». Учениця 2-Б класу нашої школи Швацька Світлана під керівництвом вчителя музичного мистецтва Кононенко Валентини Вікторівни взяла в ньому участь.

Раді зазначити, що наша учасниця пройшла 3 відбіркових етапи і отримала запрошення для участі у шоу-програмі «Я співаю», яку готує «Новий канал».

Побажаємо їм успіхів і перемог. Наша школа пишається своїми вокалістами.

Олімпіада з інформаційних технологій

27 листопада відбувся ІІ тур Всеукраїнської олімпіади з інформаційних технологій серед учнів 9-11 класів. Слід зазначити, що така олімпіада проводиться вперше, а учасники повинні були володіти навичками роботи не тільки з комп’ютерними програмами, які вивчаються на уроках, але й з тими, які тільки будуть вивчатися в наступних класах.

Гідно представила нашу школу команда учнів під керівництвом учителя інформатики Погребняка О.І. Так, учень 11-Б класу Дмитро Соляник посів І місце, учениця 9-В класу Вікторія Лісовець – ІІІ місце, а восьмикласниця Марина Смітюх, якій з-за хвороби десятикласника прийшлося виступати за 10-й клас, посіла почесне IV місце. Це дозволило нашій школі посісти ІІ загальнокомандне місце.

Вітаємо юних істориків!

26 листопада відбувся ІІ тур Всеукраїнської олімпіади з історії, в якій брали участь учні 8-11 класів. Збірна команда школи посіла ІІІ місце.

Призерами олімпіади стали:

Глушко Антон (8-А) – ІІІ місце;
Д’яченко Костянтин (9-В) – ІІ місце;
Бондар Єлизавета (10-А) – ІІІ місце.

Висловлюємо подяку дітям - учасникам олімпіади та вчителям історії Сассі Н.М. та Саапиній Т.В., які підготували команду.

Знання історії держави – запорука успішного майбутнього!

Міський фестиваль дружин юних пожежних

25 листопада відбувся міський фестиваль дружин юних пожежних, в якому взяла участь команда у складі шістьох кращих юних пожежних школи Мальцева О. (9-В), Петриченко А (11-А), Вюнник В. (11-А), Каменюки М. (10-В), Радченка В. (10-В), Киясь А. (10-В).

Команда виступила успішно, посівши І місце. Особливо відзначився Каменюка Микита, який найкраще виконав завдання «Надання допомоги утопаючому».

Виносимо подяку Мироненко Олені Володимирівні та Ус Олені Львівні, які підготували команду.

12.11.2011 - 24.11.2011

Малі Олімпійські ігри серед учнів 7-8 класів

23 листопада відбулися змагання «Малі олімпійські ігри» серед учнів 7-8 класів. У програмі змагань були комплексні естафети серед учнів.

Місця розподілилися так:
І місце – 8-Б клас (кл. кер. Колесник В.П.)
ІІ місце – 8-В клас (кл. кер. Ілюшина О.А.)
ІІІ місце – 8-А клас (кл. кер. Губар Л.Ю.)

Другим етапом змагань була спортивна вікторина «Історія олімпійського руху»

Результати цього туру:
І місце – 7-Б клас (кл. кер. Фефілова Г.Є.)
ІІ місце – 7-А клас (кл. кер. Обушко С.Я.)
ІІІ місце – 8-Б клас (кл. кер. Колесник В.П.)

Цікавим видом змагань був конкурс батьківських трійок. На цьому етапі:
І місце – 7-Б клас
ІІ місце – 7-А клас
ІІІ місце – 8-В клас

Ще одним конкурсом за участю батьків було змагання «Зі спортом по життю» (тато, мати, дитина). На цьому етапі перемогла родина Шахових (7-Б клас).

Абсолютним переможцем став 7-Б клас, ІІ місце посів 7-А клас, ІІІ місце – 8-Б клас.

Вітаємо учасників з перемогами і бажаємо спортивного завзяття!

Олімпіада зі світової літератури

20 листопада пройшов ІІ етап Всеукраїнської олімпіади зі світової літератури. Учні нашої школи кожного року із задоволенням беруть участь у цій олімпіаді.

Комплект олімпіадних завдань охоплював вивчений учнями матеріал з різних розділів курсу «Світова література» відповідно до програми для загальноосвітніх навчальних закладів за попередні роки навчання та з тем, які учні повинні були опанувати до терміну проведення олімпіади.

У своїх відповідях учні продемонстрували сформованість у них базових знань відповідно до чинних програм, уявлення про місце світової літератури у національному і світовому культурному просторах, у міжпредметних зв’язках, уміння висловити свої думки про художній твір, систему образів, вміння аргументовано доводити власну думку, відображаючи широке розуміння програмового літературного матеріалу.

Цього разу команда учасників теж посіла призові місця. Так, Танковська Катерина (9-Б) – І місце, Піщик Ганна (9-Г) – ІІ місце, Бондаренко Яна (10-А) – ІV місце, Смілянець Ольга (11-Б) – ІІ місце, Сизонова Тетяна (11-Б) – V місце.

Вітаємо з перемогами!

Вітаємо з перемогою!

19 листопада пройшов ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з фізики. За результатами учень 11-Б класу школи Книш Борис посів І місце. Учні Д’яченко Костянтин (9-В клас) та Михайліченко Ігор (8-А) принесли команді ІІ призове місце, Сизонов Ігор (7-Б) та Соляник Дмитро (11-Б) – ІV місце.

Дякуємо вчителям фізики Датову Феліксу Миколайовичу та Бріткіній Любові Григорівні за високий рівень підготовки учнів до олімпіади!

Малі Олімпійські ігри серед учнів 5-6 класів

18 листопада відбулися малі Олімпійські ігри, в яких брали участь учні 5-6 класів. З великим запалом, ентузіазмом готувалися учні до змагань. П’ять хлопчиків та п’ять дівчаток – такий склад команд, та ще по троє батьків від кожного класу. Протягом двох з половиною годин в спортивному залі тривала запекла боротьба за перемогу, лунали голоси вболівальників. Хвилювалися всі: і учасники, і вболівальники, і батьки, підтримуючи свої команди.

І ось очікувані результати. За підсумками багатьох конкурсів переможцями стала команда «220 вольт» 5-В класу. Команда завдячую класному керівнику Пономарьовій Г. В. за організацію та хорошу підготовку, а батькам Лебідь Л.М., Котляр О.А., Гримайло Т.М. за успішний виступ на Олімпіаді.

Велика вдячність від усього класу вчителю фізкультури Рябикіній М.В.

Олімпіада з математики

13 листопада відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики. Команда нашої школи завжди показує високі знання з математичних дисциплін.

Так відбулося і цього разу. Учениця 6-А класу Побєдімова Дар’я (учитель Міщук А.Г.) принесла команді ІІ призове місце, учень 9-В класу Д’яченко Костянтин (учитель Міщук А.Г.) – ІІІ місце, Михайліченко Ігор (8-А клас) посів ІІІ місце (учитель Колесник В.П.).

Висловлюємо подяку учням за високі результати та вчителям, які їх підготували.

5.11.2011 - 11.11.2011

Допоможіть дитині!

Учениця 1-А класу Гусарова Діана потребує термінового лікування, що вимагає великих коштів. Надати допомогу можна, перерахувавши кошти за реквізитами: ПАБ «Укрсиббанк», МФО 351005, ОКПО 09807750, рахунок 29246000000105, призначення платежу: поповнення картрахунку № 26256000648248, Гусаровій Юлії Вікторівні, ИНН 3165407045

«Русский Медвежонок – языкознание для всех»

11 ноября прошла очередная игра-конкурс «Русский медвежонок-2011». Учащиеся всех возрастных категорий, отвечая на вопросы игры, должны были проявить языковое чутье, знание великого и могучего, а также незаурядное логическое мышление.

Организаторами конкурса выступают Центр дополнительного образования «Одарённый школьник», ООО «Слово», ООО «Игра». Научное руководство осуществляет Институт лингвистики (Москва). Центральный оргкомитет расположен в городе Кирове (Россия).

Несмотря на то, что обучение в нашей школе ведётся на украинском языке, учащиеся приняли активное участие в этой увлекательной лингвистической игре и попробовали свои «силы» в знании великого русского языка. Наша школа лидирует по количеству участников в городе (всего – 184 участника!). Самые активные – учащиеся 2 – Б, 6 – Б, 7 – Б, 9 – А, 10 – А классов.

Учащиеся с большим удовольствием проверили свои силы в решении лингвистических логических задач, проявили смекалку и находчивость. До свидания, «Русский Медвежонок-2011»! С нетерпением будем ждать результатов конкурса, надеясь на хороший результат, и – до новой встречи, «Русский Медвежонок – 2012»!

І етап змагань «Малі Олімпійські ігри»

11 листопада пройшов І етап змагань «Малі Олімпійські ігри» за програмою «Діти Харківщини» серед учнів 3-4 класів. Абсолютним переможцем став 4-А клас (кл. кер. Жовтоног Любов Вікторівна). Вітаємо з перемогою!

За чисте місто

10 листопада учні 9,10,11-х класів нашої школи брали участь у прибиранні парку ім. Л. Мокієвської в рамках акції « Приберемо рідне місто». За дві години активної енергійної роботи парк позбавився свого осіннього надбання – листя, яке було вивезено з території.

Зустріч з майбутніми першокласниками

10 листопада наша школа радо зустрічала своє майбутнє – тих учнів, які наступного року сядуть за парти.

Було організовано цікаве свято, де з дітками грали, загадували їм цікаві загадки – розважали.

Варто зазначити, що в майбутньому навчальному році учнів у перших класах радо навчатимуть досвідчені вчителі: Жовтоног Любов Вікторівна, Лисенко Олена Анатоліївна та Павлюк Наталя Іванівна.

Школа чекає на тебе, майбутній першокласнику!

Відкриття Малих Олімпійських ігор

9 листопада відбулося відкриття Малих Олімпійських ігор. Уже вдруге Малі Олімпійські ігри «Діти Харківщини» проводяться за підтримки голови Харківської облдержадміністрації Добкіна М.М. та Національного Олімпійського комітету України.

Метою проведення Олімпійських ігор є:

- створення умов для організації дозвілля дітей та учнівської молоді;
- виховання й розвиток творчого потенціалу та підтримка талановитих дітей;
- виховання моральних і вольових якостей у дітей та молоді.

Малі Олімпійські ігри у школі відкрив Парад олімпійців, на якому учні продемонстрували готовність до проведення змагань, спортивний дух та злагодженість. Під час параду були нагороджені найкращі спортсмени школи.

Тож побажаємо учасникам спортивних успіхів!

Олімпіада з екології

6 листопада в рамках ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади учениця 11-Б класу Биліно Ірина посіла ІV місце в олімпіаді з екології. Одним із завдань був конкурс-захист екологічних проектів. Ірина розробляла проект «Дослідження сучасного стану берегів річки Оскіл».

Олімпіада з географії

5 листопада відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії, у якому взяли участь учні 7-11 класів, переможців І туру.

Найкращий результат серед учнів школи показала Смілянець Ольга, яка посіла ІІІ місце (учитель Ілюшина О.А.). Учні Григорова Дар’я (11-Б), Крейдун Павло (10-А), Бирка Денис (9-В) посіли ІV місце.

28.10.2011 - 4.10.2011

З’їзд працівників освіти

28 жовтня в Палаці культури та мистецтва м. Києва за участю Прем’єр-міністра України Миколи Азарова та Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника відбулося урочисте відкриття пленарного засідання ІІІ Всеукраїнського з’їзду працівників освіти. Майже 1000 делегатів - працівників освіти з усіх областей України, брали участь у роботі з’їзду, а м. Куп’янськ на з’їзді представляла директор ЗОШ №1 Гонта В.О.

Післяз’їздівські роздуми

Особливість цього з’їзду, на мій погляд, полягає в тому, що за відносно короткий час були конструктивно обговорені майже всі проблеми галузі. Делегати з’їзду у виступах вказували на освітянські проблеми і пропонували шляхи їх вирішення. Палітра розбіжностей, різних думок, звичайно ж мала місце на з’їзді. Однак гласність і відкритість, готовність робочих органів з’їзду врахувати всі пропозиції і зауваження забезпечили атмосферу робочого настрою делегатів з’їзду і вселяють надію, що документи освітянського форуму у кінцевому підсумку будуть досконалими, що напрацьовані документи будуть реалізовані і принесуть суттєве покращення якості освіти

Перемога в олімпіаді

30 жовтня відбувся ІІ етап всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання. Команда учнів школи у складі Сизонової Тетяни (11-Б), Тимофеєвої Анастасії (10-А), Рудницької Яни (9-В), Хорошко Любові (8-Б), Книша Бориса (11-Б), Сафонова Юрія (10-А), Д’яченка Костянтина (9-В), Загоруйка Владислава (8-Б) посіла ІІ загальнокомандне місце.

Найкращі результати з обслуговуючої праці показали:

Сизонова Тетяна – І місце,
Тимофеєва Анастасія – ІІ місце,
Хорошко Любов – ІІ місце.

Найкращі результати з технічної праці:

Книш Борис – І місце,
Сафонов Юрій – ІІ місце,
Д’яченко Костянтин – ІІ місце,
Загоруйко Владислав – ІІ місце.

Слід зазначити, що Сизонова Тетяна минулого навчального року на ІІІ (обласному) етапі посіла ІV місце з 48 районів. Цього року честь міста буде захищати знову. Сподіваємося на гарні результати.

А всіх інших учасників вітаємо з перемогою

Виносимо подяку вчителям праці Мартиненку Павлові Вадимовичу та Хомік Сніжані Миколаївні.

Екскурсія до басейну

3 листопада учні 2-А класу (кл. кер. Повелиця Н.В.), 2-Б класу (кл. керівник Крахмальова О.І.), 1-Б класу (кл. кер. Стороженко Н.Г.) відвідали фізкультурно-оздоровчий комплекс «Фортуна» з метою оздоровлення учнів та прищеплення навичок здорового способу життя.

Усі отримали задоволення від купання в басейні, отримали корисні поради щодо поведінки на воді. Тренери басейну провели з учнями уроки плавання.

Конкурс «Наша мрія – вода чиста, земля красива»

Учні школи талановиті і творчі особистості. Це довели результати конкурсу «Наша мрія – вода чиста, земля красива»

Серед переможців:

І місце – Тихоненко Марія (4-А),
ІІ місце – Сизонова Аліна, (2-Б),
ІІІ місце –Воєводська Валерія (3-А), Шинкаренко Діана (3-Г).

Вітаємо з перемогою!

Перша школа має талант

4 листопада відбувся черговий етап шкільного конкурсу «Перша школа має талант» (серед учнів 5-6 класів).

Серед 5-х класів найактивнішу участь узяв 5-Г клас (8 номерів художньої самодіяльності, кл. керівник Бондарєва О.І). Серед 6-х класів – 6-а клас (кл. керівник Міщук А.Г.).

Абсолютним переможцем конкурсу стала учениця 6-Б класу Чернявська Лілія (номінація вокал). Бажаємо подальшого пісенного зльоту та розвитку вокального таланту!

Поїздка до Харкова на Програму «Flex»

Організація Американської ради з міжнародної освіти ACTR/ACCELS здійснює програму культурного обміну між Україною та США для старшокласників.

Учні 9-Б класу (Васильєва К., Книш В., Лазуренко С., Маслій В., Танковська К.), 10-А класу ( Бондар А., Бондаренко Я., Головіна Д., Ківшарь Д., Марюхник В., Сівтунова К., Скарлат І.), 9-Г класу (Піщик Г.), 10-Б класу (Каменюка С., Ткаченко Н.) 5 листопада пройшли І тур тестування з англійської мови .

За результатами І туру будуть відібрані учні для участі у ІІ турі. Переможці матимуть можливість навчатися в одній з шкіл США.

Слід зазначити, що за програмою «Flex» у Сполучених Штатах навчається учень нашої школи Рудницький Єгор.

Побажаємо учасникам ІІ туру повернутися з перемогою.

Профорієнтаційний захід «Презентація професій»

4 листопада учні 11-х класів взяли участь у профорієнтаційному заході «Презентація професій», який відбувся у БК ім. Кошелєва (сел. Ківшарівка).

Були представлені вищі навчальні заклади різних рівнів акредитації м. Харкова, Харківської області та м. Куп’янська.

Учні мали змогу ознайомитися з умовами вступу до ВНЗ і особливостями навчання у них. Бажаючі пройшли комп’ютерне тестування з метою визначення природних здібностей і схильностей до певних професій.

Побажаємо нашим випускникам правильного вибору життєвого шляху.

22.10.2011 - 27.10.2011

Канікули! Такі довгоочікувані!

Цей тиждень у школі пройшов цікаво і пізнавально. Учні активно подорожували, відвідували цікаві місця Слобожанщини, знайомилися з відомими людьми Куп’янська, пізнавали світ у всій його різноманітності. А допомагали їм у цьому вчителі. Протягом канікул у школі було проведено багато екскурсій та подорожей.

Екскурсія до Святогірська

23 жовтня учні 5-х класів відвідали святі місця Слобожанщини, побували в Успенській лаврі. Привітно зустрів Святогірськ школярів: виблискували на сонці бані храмів, церковний передзвін зігрівав душі...

Екскурсовод Надія Григорівна цікаво розповідала про те, як монахи в крейдяній горі вирили печери, обладнали келії, в яких молилися за спасіння людських душ, за те, щоб ворог не сплюндрував рідної землі.

Святогірськ був околицею Київської Русі, за ним простягалося дике поле, де проживали кочові племена, які часто нападали на київські землі, грабували, вбивали. Тому місто було військовою фортецею, яке стримувало ворогів, а монахи часто ставали воїнами, захищаючи рідний край.

Цікаво було учням дізнатися про будівництво Успенського собору, чому він має таку назву, чому його бані синього кольору, про те, що монахи весь час моляться за спасіння людських душ, а значить, за кожного з нас.

Не менш вражаючою була подорож дітей до місць, пов’язаних з революційними подіями та періодом Великої Вітчизняної війни. Вразив своєю величчю пам’ятник Артему, не залишив байдужими обпалений війною дуб – пам’ятник мужності, відваги воїнам-захисникам рідної землі.

Притихлих, збентежених дітей переповнювали нові почуття: вони доторкнулися до історії своєї країни і почали писати свою сторінку в славному літописі поколінь.

Екскурсія до Центральної районної аптеки

24.10 і 25.10 учні 8-Б класу (кл. кер. Колесник В.П.) відвідали Центральну районну аптеку №63. Цікаву екскурсію провела учням заступник завідувача аптекою Марина Євгенівна Губанова. Діти ознайомилися з історією аптечної справи на Куп’янщині.

Слід відзначити, що аптека №63 має багату історію, засновником аптечної справи на Куп’янщині був Валяшко, який був одним з перших ректорів Харківської фармацевтичної академії.

Діти із задоволенням відповідали на цікаві запитання, пов’язані із флорою Куп’янщини. У нагороду отримали ручки із назвами ліків і журнали.

Наприкінці екскурсії діти зустрілися із завідувачем Куп’янською аптекою №63 Гриценком Сергієм Вікторовичем, кандидатом фармацевтичних наук, який також є випускником Куп’янської школи №1.

Висловлюємо подяку завідувачу аптекою Сергію Вікторовичу Гриценку та його заступнику Губановій Марині Євгенівні за змістовну та цікаву екскурсію.

Екскурсія до краєзнавчого музею

25.10 учні 6-А (кл. кер. Міщук А.Г.), 8-А (кл. кер. Губар Л.Ю.), 8-В (кл. кер. Ілюшина О.А.), 10-Б (кл. кер. Паращич В.В.), 10-В (кл. кер. Сасса Н.М.), а 26.10 – 5-Г (кл. кер. Бондарєва О.І.) класів відвідали Куп’янський краєзнавчий музей, де цікаву екскурсію провела дітям співробітник музею Ігнашкова Олена Дмитрівна. Вона познайомила учнів з народними ремеслами Слобожанщини. Особливо глядачів вразили такі експозиції: «Самовари», «Рушники», «Сорочки».

Висловлюємо щиру подяку співробітникам музею за прищеплення любові до історії рідного краю і пошани до людей праці.

Подорож до Музею природи та планетарію

25 жовтня учні 3-х класів здійснили екскурсію до м. Харкова. Відвідали планетарій, де почули цікаву розповідь про сонячну систему. Здійснили уявну подорож по космічному простору. Не менш пізнавальною була і екскурсія до музею природи, де діти мали змогу ознайомитися з тваринним світом. Із задоволенням та емоційними враженнями діти повернулися додому.

Велика подяка за організацію екскурсій вчителям початкових класів Петренко О.В., Атамановій Г.П., Герасименко О.О., Чалій Л.М.

Чудова екскурсія до Харкова

24 жовтня учні 2-А, 2-Б і 2-В класів побували на екскурсії у м. Харкові. Вони відвідали міський планетарій, океанаріум та улюблений дітьми «Мак Дональдс».

У планетарії діти із захопленням слухали легенди створення Всесвіту, про виникнення зодіакальних знаків, про космічні польоти на Місяць та Марс. Особливо вразило учнів перебування космонавтів у ракеті, їхнє життя у космосі, дослідження, проведені на різних видах тварин.

Потім учні відвідали океанаріум, де ознайомились з різними видами прісноводних, тварин океанів і морів. Вони захоплювали дітей своїм різноманітним забарвленням, розміром, способом життя, живлення. Учні уважно слухали екскурсовода, задавали питання. Також відвідали тераріум , де ознайомились з різними видами павуків, квакш, хамелеонів, черепах, крокодилів та змій.

Учні поповнили свої знання з предметів «Я і Україна», «Основи здоров’я». Вони розширили свій світогляд, збагатили словниковий запас.

Сповнені вражень і з чудовим настроєм учні 2-х класів повертались додому. Ця екскурсія стала незабутньою частинкою їхнього дитинства.

Висловлюємо подяку вчителям: Каменюці Наталії Миколаївні, Крахмальовій Олені Іванівні, Повелиці Ніні Василівні за незабутню подорож, казкову екскурсію, що так захопила дитячі серця.

Екскурсія до районної бібліотеки

25.10 учні 1-А (кл. кер. Келеп Г.О.), 1-Б (кл. кер. Стороженко Н.Г.), 1-В (кл. кер. Водолазька С.І.), 1-Г (кл. кер. Блохіна Л.Б.) класів відвідали Куп’янську районну бібліотеку. Діти ознайомилися з роботою бібліотеки, правилами користування книгою. На завершення працівники бібліотеки подарували кожній дитині книжечку.

Здорова планета – здоровий ти!

З 24 жовтня по 31 жовтня в загальноосвітніх навчальних закладах України розпочались осінні канікули. Це означає, що діти багато часу проводитимуть не тільки вдома біля комп’ютерів, а й на вулицях та дитячих майданчиках. А для учнів 7 – Б класу та їх класного керівника Фефілової Галини Євгенівни канікули – це не тільки час відпочинку, але і час, який можна використовувати для спілкування з однокласниками, для зміцнення свого здоров'я.

Всім відомо, що вода – це символ чистоти, мудрості і джерело самого життя. Про користь водних процедур знали вже в V столітті до нашої ери. Філософ Платон говорив, що люди, які не вміють плавати, неосвічені, а найобразливіше для греків було висловлювання що «хтось не вміє ні бігати, плавати». В наші дні ми вже не висловлюємося так категорично, але без сумніву, плавання - життєво необхідне вміння, незамінний з точки зору здоров'я.

У нашому місті нещодавно відкрився спортивно-оздоровчий комплекс «Фортуна» з джерелом благодатних процедур – басейном. Плавання – унікальний вид спорту, корисний як для дорослих, так і для дітей. Плавання дозволяє не тільки зміцнити здоров'я, а й покращити зовнішній вигляд. Воно позитивно впливає на основні показники фізичного розвитку людини: ріст, вагу, зміцнення серцево-судинної й нервової системи, розвиток дихального апарату та м'язової системи.

Якщо ви давно мрієте навчитись плавати, покращити фігуру, зміцнити організм і водночас відпочити – почніть відвідувати басейн, приєднуйтесь до нас! Ми, учні 7 – Б класу, за здоровий спосіб життя!

15.10.2011 - 21.10.2011

Конкурс «Щедрість рідної землі»

17.10.2011р. було проведено міський етап обласної виставки кращих робіт учнів «Щедрість рідної землі» за трьома напрямами:
1. Практична природоохоронна робота і екологія
2. Експериментальна робота і біологія, продуктивна праця і дослідницька робота в галузі сільського та лісового господарства
3. Природа і фантазія

Журі відзначило такі роботи учнів нашої школи:
1 напрям - ІІ місце - екологічний проект «Дослідження екологічного стану берегів річки Оскіл». Проект підготувала Биліно Ірина (11-Б клас), керівник Ківшарь В.М.
2 напрям - ІІІ місце - експериментально-дослідницька робота «Визначення якості та стану води річки Оскіл», ІІІ місце. Роботу виконали Коньшин В., Кириченко Д., Ляшенко Д. (6-Б клас), керівник Ківшарь В.М.
3 напрям – І місце

Переможці міського етапу обласної виставки кращих робіт учнів «Щедрість рідної землі» відзначені грамотами та дипломами.

Вітаємо учнів та їх керівників-вчителів!

Посвята у першокласники

21.10.2011р. Цікавим заходом цього похмурого осіннього дня у нашій школі стала «Посвята у першокласники». Учні 1-А, 1-Б, 1-В, 1-Г класів раділи тому, що вони вже – першокласники!

Діти 9-В класу разом з педагогом-організатором Мироненко Оленою Володимирівною підготували цікаву розважальну програму. Першокласники грали з Червоною Шапочкою (Водолазькою А.), відгадували загадки з Буратіно (Седлеровим С.), грали у спортивні ігри зі Спортсменами (Білих В., Мальцев О., Снігур Є.), вирішували задачки Цариці Математики (Надоля В.). Дітей і батьків першокласників розважали Жваві Веселуни (Олійник В. та Лифар Р.). Розумник-Відмінник Дяченко Костянтин пояснював діткам-першокласникам правила поведінки, використовуючи інтелектуальні розіграші. Добра Фея Яна Рудницька та Зла – Олена Бочарнікова – допомагали дітям знайти ключик від Країни Знань, а Одиничка та Двійка (Михайлова Є. та Смицька А.) допомагали першокласникам зрозуміти смисл усієї казки, утворивши число «12» разом. Ведучі Катя Банделет та Соня Позігун намагалися створити чудовий настрій.

Батьки першокласників милувалися своїми красунями у білих бантах та хлопчиками у шкільних формах, що прийшли до школи і так жваво крокують дорогою знань, та раділи виступам своєї малечі.

Щож, щасти тобі, першокласнику! Нехай здійсняться усі твої мрії. А школа радо допомагатиме тобі.

Змагання з футболу

19.10.2011р. Збірна команда хлопчиків з футболу (2000 року народження) взяла участь у ІІ етапі змагань на призи клубу «Шкіряний м’яч» і посіла ІІ місце. Вітаємо учасників із перемогою!

8.10.2011 - 14.10.2011

Турнір юних біологів

8 жовтня у приміщенні гімназії №3 відбувся турнір юних біологів, де команда школи посіла ІІІ місце.

Вітаємо учасників з перемогою!

Змагання з легкоатлетичного чотириборства

У програмі:

- метання м’яча;
- біг на 60 м;
- біг на 500 м (хлопці);
- біг на 300 м (дівчата);

Серед шкіл міста було виявлено найсильніших і найспритніших.

Наші учні посіли V місце. Кращий результат серед учнів-учасників показав Владислав Ткаченко, учень 9-Б класу, який посів ІІІ місце у змаганнях з бігу на 500 м.

Відбірковий етап Всеукраїнського турніру юних математиків

Команда учнів школи взяла участь у відбірковому етапі Всеукраїнського турніру юних математиків. Кращі математики школи Книш Борис (11-Б), Сизонова Тетяна (11-Б), Смілянець Ольга (11-Б), Ткачук Вадим (11-Б), Д’яченко Костянтин (9-В) продемонстрували свої знання. Команда посіла ІІІ місце серед навчальних закладів м. Куп’янська.

Кращим учасником названо учня школи Книша Бориса.

Благодійна акція «На крилах щастя»

З 3 по 14 жовтня шкільний парламент організував участь колективу школи У Всеукраїнській благодійній акції «На крилах щастя». Зібрано 442 грн. 80 коп.

Усіх зворушив вчинок бабусі учня 5-А класу Борисенка Владислава Зої Миколаївни, яка передала внуком 100 грн., дізнавшись про мету збору коштів – лікування онкохворих дітей.

За ініціативою 7-А класу додатково зібрано 370 грн. для лікування їх однокласниці Галич Анастасії.

Тиждень математики

З 10 по 14 жовтня у школі пройшов тиждень математики.

Цікавими заходами можна назвати відкриття тижня 10 жовтня, урок-гру «Математичний ринг» у 5-Г класі, «Турнір юних математиків» серед учнів 5 класів, успішний журнал «Математики в білому халаті» (10-ті класи), урок-гру «Математичні перегони» та гру «Зоряний час».

Тиждень завершився підведенням підсумків.

Висловлюємо подяку учителям математики школи Міщук Антоніні Григорівні, Колесник Валентині Павлівні та Кашубі Оксані Олександрівні.

Найкращі оратори – у Першій!

У десятий раз проводиться на Харківщині обласний конкурс ораторського мистецтва. Учні нашої школи – активні його учасники і постійні призери.

Другий рік поспіль учениця 11-А класу Вюнник Вікторія стає абсолютним переможцем міського етапу конкурсу. «Вірю в майбутнє твоє, Україно!» - стверджує Вікторія у своєму виступі. Підготувала учасницю учитель української мови та літератури Обушко Світлана Яківна.

Змагання «Нащадки козацької слави»

14 жовтня, на Покрову, у День українського козацтва, у спортивній залі школи відбулися змагання «Нащадки козацької слави» серед учнів 10-х класів.

У програмі конкурси: «Як козаки за сіллю ходили», «Збори провізії», «Викрадення нареченої», «Переправа», «Піднести гарбуза», «Вершники» тощо. Був і інтелекутальний конкурс.

Перемогу в конкурсі здобули козаки 10-А класу. Команди 10-В і 10-Б класів посіли відповідно друге і третє місця.

1.10.2011 - 7.10.2011

У Шкільної республіки – новий президент!

05 жовтня 2011 року відбулися вибори президента школи. Більшістю голосів перемогу виборола учениця 9-Б класу Катерина Васильєва.

Результати голосування

Обревко Євгенія - 16 голосів (3%)
Киясь Анастасія – 26 голосів (5,5%)
Снігур Єгор – 47 голосів (10%)
Піщик Ганна – 78 голосів (16,77%)
Мальцев Олександр – 116 голосів (24,9%)
Васильєва Катерина – 182 голоси (39%)

Вітаємо Катерину Васильєву з перемогою!

Нарада вчителів районів Харківської області на базі школи

5 жовтня відбулася нарада з питань надання методичної допомоги учням та учителям, що займаються науково-дослідною роботою, яку було проведено за ініціативи Харківського територіального відділення МАН

На нараді були присутні педагоги шкіл м. Куп’янська, Куп’янського, Дворічанського, Шевченківського та Великобурлуцького районів.

В роботі наради брали участь Радзієвська В.Є (обласний палац дитячої та юнацької творчості), Рєдіна В.А., директор Харківської обласної станції юних туристів, завідуюча відділом краєзнавства Скріль І.А. та методист цього закладу Вовк О.В.

Учителі жваво обговорювали почуте, ділилися досвідом.

Ми – переможці!

6 жовтня 2011 року на базі Комунального вищого навчального закладу «ХАРКІВСЬКА АКАДЕМІЯ НЕПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ» відбувся ІІ (підсумковий) етап щорічного обласного конкурсу з російської мови, історії та культури серед учнів 5–11-х класів за темою: «Михайло Ломоносов – видатний російський вчений, письменник, просвітитель».

Наше місто на конкурсі представляли 4 учні. Від нашої школи у конкурсі брали участь учениці 10 – А класу Тимофєева Анастасія і Алексенцева Маргарита.

ІІ етап Конкурсу був проведений у вигляді інтелектуальної гри «Брейн-ринг», в ході якої учасники давали усні відповіді на запитання репродуктивного та творчого характеру, що висвітлюють, доповнюють, розширюють загальноосвітні відомості з російської філології, історії та культури за темою Конкурсу.

І ось - довгоочікуване рішення журі: Тимофєева Анастасія зайняла III місце в обласному етапі конкурсу з російської мови, історії та культури! Вітаємо з перемогою!

Змагання ЮІР

Загін юних інспекторів руху у складі Петриченко Альони (11-А), Вюнник Вікторії (11-А), Каменюки Микити (10-В), Киясь Анастасії (10-В), Федорова Віктора (10-В), Усіка Олега (10-В), Свідло Олени (10-В), Радченка Володимира (10-В), Коновалової Анастасії (9-Б), Мальцева Олександра (9-В) взяв участь у міських змаганнях, які відбулися 07 жовтня на базі Куп’янської ЗОШ №4.

Наша команда посіла ІІ місце, повторивши результат минулого року. За жеребкуванням, ми виступали останніми і поставили яскраву крапку у змаганнях, виконавши пісню «Салют ЮІР!».

24.09.2011 - 30.09.2011

Святкування Дня вчителя

Різнокольорові листочки вкривають землю, а на душі вчителя - щемко і радісно. Уся країна першого тижня жовтня святкує професійне свято педагогів - День учителя. У Куп’янській загальноосвітній школі №1 теж відзначали це свято. Цілий день настрій у вчителів і учнів був святковим. Слова вдячності, щемкі і щирі привітання з нагоди свята лунали з уст учнів. Учителі мали головну нагороду – вдячних учнів.

У п’ятницю, 30 вересня, відбувся святковий концерт, який був проведений силами педагогів і учнів школи. Лунали слова пісень, що виконували діти. Гучними оплесками зустріли вчителі «джентльменів» 7-Б класу, які показали сценку. Учні 10-х класів показали виставу лялькового театру, головним сценаристом якого є вчитель української мови та літератури Першої школи Паращич Валентина В’ячеславівна. Музичні номери допомогли підготувати вчителі музики Кононенко Валентина Вікторівна та російської мови Галина Євгенівна Фефілова, заступник директора з виховної роботи Ус Олена Львівна, педагог-організатор Мироненко Олена Володимирівна.

Слова подяки усім учням і педагогам, що допомогли створити гарний настрій.

Проведення тижня російської мови

Не секрет, що зацікавленість російською мовою на сучасному етапі зростає. Підвищення мовної культури учнів, їх інтелектуальний та творчий потенціал, удосконалення комунікаційних навичок між учнями різного віку – ось які завдання ставили перед собою педагоги під час проведення тижня російської мови, який тривав з 26 по 30 вересня 2011 року.

Кожного дня були цікаві заходи. Так, у рамках відкриття тижня, відбувся показ презентації, конкурс «Язык мой – друг мой». Пізніше учні брали участь у лінгвістичній вікторині «Умники и умницы», усному лінгвістичному журналі «Животворящий, полный ума русский язык», конкурс ігрових завдань «Занимательный русский язык».

У рамках тижня російської мови учні ставили сцени, які продемонстрували під час літературно - музичної композиції, присвяченої Дню учителя.

Учителі і учні дуже насичено і творчо провели цей тиждень, дізналися багато цікавого і пізнавального.

Подібні заходи сприяють прищепленню любові до мови і розвиткові творчих здібностей учнів.

Велику подяку висловлюємо Фефіловій Галині Євгенівні, яка підготувала цей тиждень.

Наши учащиеся - победители Всеукраинского фестиваля «Первый в космосе»!

12 апреля 1961 года произошло одно из величайших событий в истории нашей цивилизации. Полёт корабля «Восток» с первым космонавтом на борту открыл эру космических свершений. 3 декабря 2010 года на IV Ассамблее Русского мира руководители фонда «Русский мир» объявили о начале новой акции — «Первый в космосе», посвященной 50-летию полета первого человека в космос. Украинская ассоциация преподавателей русского языка и литературы (УАПРЯЛ) подключилась к этой инициативе и объявила о проведении в 2011 году Всеукраинского фестиваля «Первый в космосе». Фестиваль был призван объединить всех, кто увлечён изучением русского языка, литературы; способствовать развитию творческих способностей молодёжи, интереса и уважения к славным делам предков, созидательного отношения к жизни, оптимистического мировоззрения; укреплять духовное единство поколений.

Для школьников проводился конкурс творческих работ «Он сказал: Поехали!» в нескольких номинациях.

Учащиеся нашей школы приняли активное участие в написании творческих работ в рамках этого фестиваля. И вот – долгожданное решение жюри! Творческие работы Пищик Анны (9-Г класс): литературная запись воспоминаний о событиях 12 апреля 1961 г. представителей старшего поколения вашей семьи: «Этот День глазами моих родных» и Ковшаря Дмитрия (10-А класс): рассказ от лица Ю. Гагарина: «Я — Гагарин» признаны одними из лучших!

Этих учащихся вместе с учителем русского языка Фефиловой Г. Е. пригласили в Киев принять участие в церемонии награждения победителей Всеукраинского фестиваля «Первый в космосе» 28 сентября 2011 года в Институте последипломного образования. По окончании церемонии награждения победителям Всеукраинского фестиваля «Первый в космосе» была предложена культурно-экскурсионная программа по столице нашей Родины г. Киеву.

17.09.2011 - 23.09.2011

Вибори президента школи

Для всіх не новина, що 1 школа – одна з найкращих шкіл нашого міста.

Незабаром відбудуться вибори президента школи. Для всієї школи це довгоочікувана подія, нарешті підростаюче покоління зможе втілити свої ідеї та бажання, змінити життя школи на краще, зробити його цікавим та захоплюючим.

На місце президента школи претендує 6 кандидатів:

1. Васильєва Катерина (9-Б)
2. Кіясь Анастасія (10-В)
3. Мальцев Олександр (9-В)
4. Обревко Євгенія (10-Б)
5. Піщик Ганна (9-Г)
6. Снігур Єгор (9-В)

Програми кандидатів

Васильєва Катерина:
- проводити більше цікавих заходів (дискотек, балів, розважальних ігор тощо)ж
- усе робити для того, щоб у школі панував порядок, повага до вчителів і до учнів;
- щорічно проводити День самоврядування.

Обревко Євгенія:
- зробити кожний шкільний день різноманітним, не схожим на інші;
- проводити більше цікавих заходів;
- підтримувати у школі порядок, повагу один до одного.

Піщик Ганна:
- зробити шкільне життя яскравим і різноманітним;
- організувати заходи, найбільш розповсюджені в інших країнах (Halloween, Міс та Містер школи, День учня);
- поставити тенісні столи для того, щоб учні на перервах мали змогу грати у теніс.

Снігур Єгор:
- підвищити авторитет нашої школи;
- організувати додаткові секції для занять спортом;
- забезпечити школу сучасними навчальними плакатами, картами підручниками.

Вибори президента школи максимально наближені до реальних: кандидати та їх команди агітують голосувати саме за них, проводять зустрічі з учнями 5-11 класів.

Боротьба у школі дуже напружена, кожний з кандидатів гідний стати президентом, але перемогу отримає найкращий!