Державна підсумкова атестація-2015

ДПА 2015: порядок та процедура проведення

Державна підсумкова атестація учнів (вихованців) - це форма контролю відповідності освітнього рівня випускників загальноосвітніх навчальних закладів І, ІІ, III ступенів та професійно-технічних навчальних закладів, що надають повну загальну середню освіту, державним вимогам.

Контроль за дотриманням вимог до організації та проведення державної підсумкової атестації навчальними закладами покладається на місцеві органи управління освітою.

Атестація проводиться з навчальних предметів, перелік яких щороку визначається і затверджується Міністерством освіти і науки України.

Обов'язковою є атестація з української мови. Учні початкової (4 клас) та основної (9 клас) школи з навчанням мовами національних меншин, які прибули з-за кордону і почали вивчати українську мову в поточному навчальному році, замість атестації з цього предмета можуть за заявою батьків або їх законних представників та за рішенням педагогічної ради проходити атестацію з мови навчання.

Державна підсумкова атестація у навчальних закладах проводиться у письмовій формі.

Завдання для проведення ДПА укладаються навчальними закладами відповідно до орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань, затверджених Міністерством освіти і науки.

Державна підсумкова атестація може проводитися у формі зовнішнього незалежного оцінювання. У такому випадку порядок її проведення визначається порядком проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти.

Терміни проведення державної підсумкової атестації учнів 11-х класів

У 2015 році державна підсумкова атестація учнів 11-х класів проводиться з трьох предметів у два етапи: 24 квітня у пунктах тестування - з української мови у формі ЗНО; у період з 22 по 28 травня - у навчальних закладах з двох предметів - математики або історії України та предмета за вибором учнів.

Терміни проведення державної підсумкової атестації учнів 9-х класів

У 2015 році державна підсумкова атестація учнів 9-х класів проводиться з трьох предметів (української мови, математики та предмета за вибором навчального закладу) у період з 1 по 8 червня 2015 року.

Терміни проведення державної підсумкової атестації учнів 4-х класів

У 2015 році державна підсумкова атестація учнів 4-х класів проводиться з трьох предметів: української мови, читання та математики, у період з 12 по 21 травня.